Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Koziej o powiązaniach z GRU: „GRu, SRU, i PIERDU”

03.08.2015

„Mówienie, że byłem szkolony przez GRU to potwarz. Oczekuję przeprosin”. Jaka jest prawda?

Gen. Stanisław Koziej oburzył się na słowa prof. Piotra Glińskiego, który wytknął szefowi BBN, że uczestniczył w kursie kontrolowanym przez rosyjski wywiad GRU. Koziej bagatelizuje przy tym mówienie o powiązaniach wysokich urzędników państwa polskiego z rosyjskimi służbami.

W TVN24 Gliński tłumaczył, dlaczego kolejny raz na cmentarzu Powązkowskim grupa uczestników w czasie uroczystości 1 sierpnia gwizdała na polityków rządzących. „Wiarygodność polityka, mówimy o prezydencie Polski, jest oceniana tak dlatego, że jego kancelaria jest w dużej mierze zbudowana przez ludzi związanych z blokiem komunistycznym, z tymi, którzy kiedyś byli zwolennikami interesu narodowego innego kraju, nie Polski. Szef BBN był szkolony przez GRU” - mówił szef rady programowej PiS.

„Obrona przez pana prezydenta postkomunistycznych służb wojskowych odbija się później tym, że część Polaków, którzy są związani z Powązkami, z Powstaniem Warszawskim, ocenia polityka, który postępuje w taki sposób, a nie inny” - dodał profesor.

Na słowa prof. Glińskiego ostro zareagował gen. Koziej w serii wpisów na Twitterze zażądał przeprosin. „Oczekuję przeprosin od Pana prof. Piotra Gliński za potwarz, że byłem szkolony przez GRU. Oświadczam, że to jest kłamstwo” - napisał.

„Nowe pokolenia już weszły, są, decydują i żadne straszenie ich rzekomymi GRu, SRU, i PIERDU nie ma sensu” - dodał w kolejnym wpisie.

Jakie są fakty? Niestety dla Kozieja niewygodne. Jak przypomina Niezalezna.pl „informacje na temat gen. Stanisława Kozieja opracowane m.in. przez Wojskową Służbę Wewnętrzną znajdują się w Instytucie Pamięci Narodowej”. „W czerwcu 1987 r. Stanisław Koziej pracował w Śląskim Okręgu Wojskowym, a dwa miesiące później wyjechał na zabezpieczany przez GRU kurs do Moskwy. Szefem Wojskowej Służby Wewnętrznej Śląskiego Okręgu Wojskowego, który pozytywnie opiniował Stanisława Kozieja, był wówczas płk Stanisław Torebko, po 1990 r. polski attache wojskowy w Rosji” - pisze Niezalezna.pl. „Gazeta Polska” jeszcze w 2011 roku pisała: „Jako żołnierz I Zarządu Sztabu Generalnego w latach 1978-81 brał udział w opracowaniach planu ataku wojsk UW na państwa Europy Zachodniej. Jako szef BBN zaprosił na XX-lecie Biura generała KGB Nikołaja Patruszewa, sekretarza Rady Bezpieczeństwa prezydenta Rosji i przyjaciela Władimira Putina”.

Atak gen. Kozieja pytań o jego powiązania nie kończy... A jego podejście do zagrożenia związanego z bezpieczeństwem państwa, bagatelizowanie powiązań z rosyjskimi służbami dobrze oddaje podejście władz do kraju i jego podmiotowości. To rzeczywiście „GRu, SRU i PIERDU”...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

BBN

,

Polska

,

polityka

Warto poczytać

 1. kukizdratira 25.05.2017

  Kukiz prosi o pomoc "wSieci"

  "Skoro państwo tak mocno poruszacie ten temat uchodźczy - pomóżcie nam dozbierać podpisy- zaapelował do portalu "wPolityce" i tygodnika "wSieci" Paweł Kukiz.

 2. berczynskiwsiecijakprzekrecilemcaracale1270x714 24.05.2017

  Berczyński we „wSieci”: Jak „wykończyłem” caracale

  "Sprawa tych śmigłowców od początku mnie boli. To wciąż nierozwiązany problem".

 3. drwinazPolski 24.05.2017

  Prezydent Warszawy szydzi z Polaków?

  Prezydent Warszawy sponsoruje antypolskie książeczki? Drwi z patriotyzmu za pieniądze warszawiaków.

 4. sel90 24.05.2017

  Sellin: Abonament w Polsce nie jest zbyt wysoki

  Jarosław Sellin powiedział w środę rano w Radiu Zet, że przy kryzysie poboru abonamentu i słabym finansowaniu ze środków publicznych "telewizja robi wszystko, żeby misję wypełniać".

 5. MK5121600IMG3928t586c28b3m800xaf54dd9a 24.05.2017

  Prof. Zybertowicz: Sojusze są niezbędne i Polska o nie zabiega

  "Musimy także posiadać instrumenty do działania w warunkach kompletnego opuszczenia przez sojuszników".

 6. mid-17524005 24.05.2017

  Prezydent Duda: Nie zgadzamy się, żeby siłą przywożono ludzi do Polski

  "Nie zgadzam się na to, żeby ktokolwiek w Polsce był niewolony. I przeciwko temu zdecydowanie protestuję".

 7. mid-epa05979278 23.05.2017

  Franciszek: Kościół, który nie podejmuje ryzyka jest niewiarygodny

  "Kościół, który boi się głosić Jezusa i wyrzucać demony, bożka, którym jest pieniądz, nie jest Kościołem Jezusowym".

 8. 111 23.05.2017

  "wSieci": Przekręcone caracale

  "Im głębiej zaglądamy za kulisy tej sprawy, tym większe patologie odkrywamy".

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook