Jedynie prawda jest ciekawa


Kownacki: Opozycja nie dba o polskie interesy

12.10.2016

"Nie ma kraju, który kupuje u konkurentów, a nie w swoich zakładach. Ale skoro poprzedni rząd zaczął rozmowy, to my chcieliśmy zorganizować tak offset, byśmy mogli obronić się przed opinią publiczną" - powiedział Bartosz Kownacki w programie „Jeden na Jeden” na antenie tvn24.

Wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej komentował burzę wokół zakończonych rozmów w sprawie Caracali i pytanie o to, dlaczego nie będzie przetargu. "To dozwolone. Procedura, jaka zostanie wybrana, ma być najkorzystniejsza dla polskiej armii i pozwolić na to, by śmigłowce trafiły do Polski jak najszybciej. Postępujemy zgodnie z prawem, także obowiązującym w UE. Jakoś Niemcy, Francja czy Włochy nie obawiają się postępowania KE w takiej sprawie - obronność jest podstawowym interesem państwa, wyłączonym z zasad konkurencyjności w traktacie" - przekonywał Kownacki. Red. Bogdan Rymanowski przywoływał także ujawniony przez portal wPolityce.pl dokument opisujący kulisy targów Euronaval2016. 

Kownacki odpowiadał: "To kompromitacja i pokaz „klasy” Francuzów. Zapraszali nas oficjalnie, teraz wypraszają. Uśmiecham się z powodu formy, jakiej to zakomunikowano. Ale to są ludzie, którzy uczyli się jeść od nas widelcem parę wieków temu" -  uśmiechał się Kownacki, wskazując na Henryka Walezego. Wiceszef MON krytykował też postawę opozycji w tej sprawie. Jego zdaniem wszystkie siły polityczne w Polsce powinny troszczyć się o interes polskiego państwa, a nie zagranicznych firm.

"To są politycy, którzy bez względu na to, jak oceniają nasz rząd, mają dbać o interesy państwa polskiego, a nie o to, by francuska firma mogła ubiegać się o odszkodowania" - zaznaczył polityk PiS.

kk/wPolityce.pl

[fot. PAP/Wojciech Pacewicz]

Warto poczytać

  1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

    Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

    Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

  2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

    Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

    Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

  3. walesa02022018 09.07.2018

    Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

    Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

  4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

    Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

    Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

  5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

    Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

    Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

  6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

    Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

    Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

  7. 1270hejtlis 04.07.2018

    Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

    Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

  8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

    Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

    Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook