Jedynie prawda jest ciekawa


Kownacki: Niemcy traktują Polskę jak protektorat

10.01.2016

Zdaniem polityka PiS komentarze niemieckich polityków nt. Polski są niedopuszczalne.

Goście programu Bogdana Rymanowskiego w TVN24 dyskutowali na temat ataku na Polskę ze strony niemieckich polityków.

„Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz!” - powiedział Marek Sawicki z PSL.

Stanisław Tyszka z Ruchu Kukiz'15 uznał słowa Schulza, mówiącego o putinizacji Polski, za bezczelne.

„Te komentarze polityków niemieckich to wyjątkowa bezczelność. Wynikają z tego, że Polska jest państwem skolonizowanym. W dzisiejszych czasach kolonizacji nie dokonuje się siłą militarną, tylko w sposób gospodarczy. Kupujemy w zagranicznych supermarketach, pieniądze trzymamy w zagranicznych bankach, rozmawiamy przez zagraniczne telefony. Wiadomo, że duża część polskiego handlu i przemysłu jest w rękach niemieckich i Niemcy mają prawo się obawiać, że stanie się tak jak w przypadku Węgier Orbana, że te interesy zostaną naruszone. Teraz są uderzenia wyprzedzające, by nie został wzmocniony kapitał polski. W wielu wymiarach nie zgadzam się z polityką PiS, to zgadzam się, by przestać przyznawać ulgi wielkim zagranicznym firmom.”

Bartosz Kownacki z PiS przypomniał, że Niemcy nie powinni krytykować Polski, w końcu to oni niszczyli Polskę w czasie II Wojny Światowej.

„Rzeczą niedopuszczalną jest, by naród, który ma teraz problemy z demokracją, naród, którego ojcowie i dziadkowie maja krew Polaków na rękach, teraz używał słów, w których traktuje Polskę jak protektorat niemiecki. Próbowaliśmy odbudować relacje polsko-niemieckie. Te nieodpowiedzialne, idiotyczne wypowiedzi polityków niemieckich psują nasze relacje. Niemcy powinni bardzo głęboko zmienić swój stosunek do Polski.” - powiedział.

Niemieckiego ataku bronił Sławomir Neumann z PO. Były wiceminister zdrowia uznał go za „troskę o Polskę”.

„Jeżeli rząd polski daje powody, by politycy europejscy zastanawiali się nad jakością demokracji w Polsce, to oni się o nas troszczą. Nie możemy się obrażać na to, że nasze siostry i bracia w Europie się o nas martwią.”

Mly/tvn24

fot. [wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook