Jedynie prawda jest ciekawa


Kowalski: Trzeba upominać się o prawdę

12.11.2015

„Nigdy nie zgodzę się, by zapomnieć stu Polaków, którzy zginęli wytaplani w smoleńskim błocie”.

„Nigdy nie zgodzę się z tym, by zapomnieć stu Polaków, którzy zginęli wytaplani w smoleńskim błocie” – mówił w TV Republika Marian Kowalski, były kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta.

„Może zaczęła się akcja szaber. Oficerowie prowadzący zajmują się innymi rzeczami i nie ma komu robić” – ironizował Kowalski, pytany, dlaczego w tym roku nie doszło do prowokacji na Marszu Niepodległości.

Kowalski zauważył, że budowanie klimatu patriotycznego to także zasługa organizacji narodowych. „To także ich z pozoru niezauważalne działania doprowadziły do zmiany władzy. Dlatego mamy nadzieję, że ta nowa władza nie rozczaruje także nas, narodowców” – stwierdził.

Kowalski odniósł się też do ugody okrągłego stołu. „Przy okrągłym stole zostało tak wyreżyserowane, by Polska nie sprawiała kłopotów naszym sąsiadom. Państwo, które mówi własnym głosem, upomina się o prawdę nie jest mile widziane” – wskazał.

Zaznaczył również, że Polska musi się upominać o prawdę o Smoleńsku. „Nigdy nie zgodzę się z tym, by zapomnieć stu Polaków, którzy zginęli wytaplani w smoleńskim błocie” – mówił Kowalski.

Pytany o sprawę przyjmowania uchodźców i związane z tym hasła, które pojawiały się na tegorocznym Marszu Niepodległości, Kowalski podkreślał, że zmuszanie Polaków do czegokolwiek powoduje, że zapala mu się czerwona lampka. „Ani uchodźcy nie chcą trafiać do Polski, ani Polacy nie chcą uchodźców u siebie. Mamy tworzyć jakieś obozy koncentracyjne? Skoro Niemcy narobili sobie kłopotów, to jest problem niemiecki” – stwierdził.

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook