Jedynie prawda jest ciekawa

Kowalski: Trzeba upominać się o prawdę

12.11.2015

„Nigdy nie zgodzę się, by zapomnieć stu Polaków, którzy zginęli wytaplani w smoleńskim błocie”.

„Nigdy nie zgodzę się z tym, by zapomnieć stu Polaków, którzy zginęli wytaplani w smoleńskim błocie” – mówił w TV Republika Marian Kowalski, były kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta.

„Może zaczęła się akcja szaber. Oficerowie prowadzący zajmują się innymi rzeczami i nie ma komu robić” – ironizował Kowalski, pytany, dlaczego w tym roku nie doszło do prowokacji na Marszu Niepodległości.

Kowalski zauważył, że budowanie klimatu patriotycznego to także zasługa organizacji narodowych. „To także ich z pozoru niezauważalne działania doprowadziły do zmiany władzy. Dlatego mamy nadzieję, że ta nowa władza nie rozczaruje także nas, narodowców” – stwierdził.

Kowalski odniósł się też do ugody okrągłego stołu. „Przy okrągłym stole zostało tak wyreżyserowane, by Polska nie sprawiała kłopotów naszym sąsiadom. Państwo, które mówi własnym głosem, upomina się o prawdę nie jest mile widziane” – wskazał.

Zaznaczył również, że Polska musi się upominać o prawdę o Smoleńsku. „Nigdy nie zgodzę się z tym, by zapomnieć stu Polaków, którzy zginęli wytaplani w smoleńskim błocie” – mówił Kowalski.

Pytany o sprawę przyjmowania uchodźców i związane z tym hasła, które pojawiały się na tegorocznym Marszu Niepodległości, Kowalski podkreślał, że zmuszanie Polaków do czegokolwiek powoduje, że zapala mu się czerwona lampka. „Ani uchodźcy nie chcą trafiać do Polski, ani Polacy nie chcą uchodźców u siebie. Mamy tworzyć jakieś obozy koncentracyjne? Skoro Niemcy narobili sobie kłopotów, to jest problem niemiecki” – stwierdził.

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook