Jedynie prawda jest ciekawa

Kowalski: Trzeba upominać się o prawdę

12.11.2015

„Nigdy nie zgodzę się, by zapomnieć stu Polaków, którzy zginęli wytaplani w smoleńskim błocie”.

„Nigdy nie zgodzę się z tym, by zapomnieć stu Polaków, którzy zginęli wytaplani w smoleńskim błocie” – mówił w TV Republika Marian Kowalski, były kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta.

„Może zaczęła się akcja szaber. Oficerowie prowadzący zajmują się innymi rzeczami i nie ma komu robić” – ironizował Kowalski, pytany, dlaczego w tym roku nie doszło do prowokacji na Marszu Niepodległości.

Kowalski zauważył, że budowanie klimatu patriotycznego to także zasługa organizacji narodowych. „To także ich z pozoru niezauważalne działania doprowadziły do zmiany władzy. Dlatego mamy nadzieję, że ta nowa władza nie rozczaruje także nas, narodowców” – stwierdził.

Kowalski odniósł się też do ugody okrągłego stołu. „Przy okrągłym stole zostało tak wyreżyserowane, by Polska nie sprawiała kłopotów naszym sąsiadom. Państwo, które mówi własnym głosem, upomina się o prawdę nie jest mile widziane” – wskazał.

Zaznaczył również, że Polska musi się upominać o prawdę o Smoleńsku. „Nigdy nie zgodzę się z tym, by zapomnieć stu Polaków, którzy zginęli wytaplani w smoleńskim błocie” – mówił Kowalski.

Pytany o sprawę przyjmowania uchodźców i związane z tym hasła, które pojawiały się na tegorocznym Marszu Niepodległości, Kowalski podkreślał, że zmuszanie Polaków do czegokolwiek powoduje, że zapala mu się czerwona lampka. „Ani uchodźcy nie chcą trafiać do Polski, ani Polacy nie chcą uchodźców u siebie. Mamy tworzyć jakieś obozy koncentracyjne? Skoro Niemcy narobili sobie kłopotów, to jest problem niemiecki” – stwierdził.

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook