Jedynie prawda jest ciekawa


Kowalski: Rzepliński to ostatnia nadzieja czerwonych. WIDEO

21.08.2016

"I ten człowiek, ostatnia nadzieja czerwonych, doprowadził do kroczącego zamachu stanu w Polsce, opierając się na kulawym prawodawstwie, wynikającym z konstytucji skleconej przez pijanego Kwaśniewskiego i niezdarnego Mazowieckiego 20 lat temu" - mówił Marian Kowalski w audycji "Idź pod prąd".

"Cała ta sprawa z Trybunałem Konstytucyjnym jest już tak zagmatwana i wielowątkowa, że nikt zdrowy psychicznie, zwłaszcza normalny Polak, nie jest w stanie powiedzieć o co tak naprawdę chodzi, (...) nikt rozsądny nie jest w stanie wymienić z pamięci toku wydarzeń" - mówił Kowalski. 

Polityk tłumaczył, że jednak wytłumaczenie jest proste. Jego zdaniem prezes TK dążył do przeprowadzenia "swoistego zamachu stanu". 

"Zamiast demokracji miała być trybunałokracja" – zaznacza Kowalski. Ani prezydent, ani parlament, miały nie mieć takiego znaczenia jak głos prezesa Rzeplińskiego. "Bo to co się ubździ panu Rzeplińskiemu jest najważniejsze" – stwierdził. 

"I ten człowiek, ostatnia nadzieja czerwonych, doprowadził do kroczącego zamachu stanu w Polsce, opierając się na kulawym prawodawstwie, wynikającym z konstytucji skleconej przez pijanego Kwaśniewskiego i niezdarnego Mazowieckiego 20 lat temu" – mówił dalej Kowalski. 

"Na podstawie tej niedoskonałej, przeterminowanej konstytucji, skleconej w wyniku zgniłych kompromisów pookrągłostołowych, państwo polskie ma być niezdolne do przeprowadzania jakichkolwiek reform" – dodał. Podkreślił również, że prezes TK ma blokować wykonywanie woli narodu. 

Kowalski na koniec konkluduje, że precedensem jest fakt, że człowiek nieznany jeszcze rok temu, dziś niszczy demokrację z pomocą "posiłków z rozmaitych stron świata".  

ak/YouTube/Idź pod prąd/Narodowcy RP

[fot. YouTube/Idź pod prąd]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook