Jedynie prawda jest ciekawa


Kowalski: Polska przegrała wojnę

07.05.2015

„Powinniśmy pokazać światu, jak nas wykiwał, kiedy wybuchała II wojna światowa”.

Marian Kowalski, kandydat na Prezydenta RP, uważa, że Polska nie powinna świętować rocznicy zakończenia II wojny światowej. „Tych obchodów nie powinno być w ogóle” – mówił w TVP.

Dlaczego? W jego ocenie „Polacy nie mają czego świętować”. „Polska przegrała II wojnę światową” – przekonywał. I dodał, że „nie należy pokazywać fałszywej daty zwycięstwa nad faszyzmem, ponieważ Polska straciła suwerenność na blisko pół wieku”. „Tych obchodów nie powinno być w ogóle” – mówił Kowalski.

Kandydat na prezydenta dodał, że powinnyśmy pokazywać, jak nas zdradzili sojusznicy 1 września 1939 i jak dostaliśmy „nóż w plecy” 17 września. „Powinniśmy pokazać światu, jak nas wykiwał, kiedy wybuchała II wojna światowa” – dodał.

Pytany o ocenę listy gości, którzy zjawią się w Gdańsku, a na której nie ma przywódców Francji i Niemiec Kowalski zaznaczył, że Polska już dawno została wypchnięta z pierwszej ligi rozgrywających politykę europejską. „Nawet reżim kijowski nie zaprosił nas jako swojego adwokata do Mińska. To Łukaszenka wybił się do pierwszej ligi liderów Europy. A Bronisław Komorowski, Radosław Sikorski i Grzegorz Schetyna zepchnęli nas do narożnika przez swoje niefortunne wypowiedzi jednoznacznie popierające reżim kijowski” – powiedział.

Odnosząc się do swojego programu Kowalski wskazał, że chce zbudować normalne państwo. „Które będzie się opierało na jasnych zasadach obrony suwerenności polskiej i prezentowania interesów Polaków, a nie zagranicznych korporacji” – powiedział. Zaznaczył, że polscy przedsiębiorcy są niszczeni przez ZUS i zaproponował jego likwidację, a w zamian emeryturę obywatelską. „Czyli równą dla wszystkich. Majątek ZUS-u trzeba zabezpieczyć. Stworzyć z jego sprzedaży pulę startową w funduszu emerytalnym. Ale uważam, że na starość ludzie powinni odkładać pieniądze niezależnie od państwa” – mówił. „Podniesienie wieku emerytalnego czy grabież OFE spowodowały, że ludzie zostali wykiwani” – podkreślał Kowalski.

TK,TVP.Info
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook