Jedynie prawda jest ciekawa

Kowalski: Polska przegrała wojnę

07.05.2015

„Powinniśmy pokazać światu, jak nas wykiwał, kiedy wybuchała II wojna światowa”.

Marian Kowalski, kandydat na Prezydenta RP, uważa, że Polska nie powinna świętować rocznicy zakończenia II wojny światowej. „Tych obchodów nie powinno być w ogóle” – mówił w TVP.

Dlaczego? W jego ocenie „Polacy nie mają czego świętować”. „Polska przegrała II wojnę światową” – przekonywał. I dodał, że „nie należy pokazywać fałszywej daty zwycięstwa nad faszyzmem, ponieważ Polska straciła suwerenność na blisko pół wieku”. „Tych obchodów nie powinno być w ogóle” – mówił Kowalski.

Kandydat na prezydenta dodał, że powinnyśmy pokazywać, jak nas zdradzili sojusznicy 1 września 1939 i jak dostaliśmy „nóż w plecy” 17 września. „Powinniśmy pokazać światu, jak nas wykiwał, kiedy wybuchała II wojna światowa” – dodał.

Pytany o ocenę listy gości, którzy zjawią się w Gdańsku, a na której nie ma przywódców Francji i Niemiec Kowalski zaznaczył, że Polska już dawno została wypchnięta z pierwszej ligi rozgrywających politykę europejską. „Nawet reżim kijowski nie zaprosił nas jako swojego adwokata do Mińska. To Łukaszenka wybił się do pierwszej ligi liderów Europy. A Bronisław Komorowski, Radosław Sikorski i Grzegorz Schetyna zepchnęli nas do narożnika przez swoje niefortunne wypowiedzi jednoznacznie popierające reżim kijowski” – powiedział.

Odnosząc się do swojego programu Kowalski wskazał, że chce zbudować normalne państwo. „Które będzie się opierało na jasnych zasadach obrony suwerenności polskiej i prezentowania interesów Polaków, a nie zagranicznych korporacji” – powiedział. Zaznaczył, że polscy przedsiębiorcy są niszczeni przez ZUS i zaproponował jego likwidację, a w zamian emeryturę obywatelską. „Czyli równą dla wszystkich. Majątek ZUS-u trzeba zabezpieczyć. Stworzyć z jego sprzedaży pulę startową w funduszu emerytalnym. Ale uważam, że na starość ludzie powinni odkładać pieniądze niezależnie od państwa” – mówił. „Podniesienie wieku emerytalnego czy grabież OFE spowodowały, że ludzie zostali wykiwani” – podkreślał Kowalski.

TK,TVP.Info
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook