Jedynie prawda jest ciekawa


Kowalski: Polska przegrała wojnę

07.05.2015

„Powinniśmy pokazać światu, jak nas wykiwał, kiedy wybuchała II wojna światowa”.

Marian Kowalski, kandydat na Prezydenta RP, uważa, że Polska nie powinna świętować rocznicy zakończenia II wojny światowej. „Tych obchodów nie powinno być w ogóle” – mówił w TVP.

Dlaczego? W jego ocenie „Polacy nie mają czego świętować”. „Polska przegrała II wojnę światową” – przekonywał. I dodał, że „nie należy pokazywać fałszywej daty zwycięstwa nad faszyzmem, ponieważ Polska straciła suwerenność na blisko pół wieku”. „Tych obchodów nie powinno być w ogóle” – mówił Kowalski.

Kandydat na prezydenta dodał, że powinnyśmy pokazywać, jak nas zdradzili sojusznicy 1 września 1939 i jak dostaliśmy „nóż w plecy” 17 września. „Powinniśmy pokazać światu, jak nas wykiwał, kiedy wybuchała II wojna światowa” – dodał.

Pytany o ocenę listy gości, którzy zjawią się w Gdańsku, a na której nie ma przywódców Francji i Niemiec Kowalski zaznaczył, że Polska już dawno została wypchnięta z pierwszej ligi rozgrywających politykę europejską. „Nawet reżim kijowski nie zaprosił nas jako swojego adwokata do Mińska. To Łukaszenka wybił się do pierwszej ligi liderów Europy. A Bronisław Komorowski, Radosław Sikorski i Grzegorz Schetyna zepchnęli nas do narożnika przez swoje niefortunne wypowiedzi jednoznacznie popierające reżim kijowski” – powiedział.

Odnosząc się do swojego programu Kowalski wskazał, że chce zbudować normalne państwo. „Które będzie się opierało na jasnych zasadach obrony suwerenności polskiej i prezentowania interesów Polaków, a nie zagranicznych korporacji” – powiedział. Zaznaczył, że polscy przedsiębiorcy są niszczeni przez ZUS i zaproponował jego likwidację, a w zamian emeryturę obywatelską. „Czyli równą dla wszystkich. Majątek ZUS-u trzeba zabezpieczyć. Stworzyć z jego sprzedaży pulę startową w funduszu emerytalnym. Ale uważam, że na starość ludzie powinni odkładać pieniądze niezależnie od państwa” – mówił. „Podniesienie wieku emerytalnego czy grabież OFE spowodowały, że ludzie zostali wykiwani” – podkreślał Kowalski.

TK,TVP.Info
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook