Jedynie prawda jest ciekawa


Kowalski o PO-PSL: Propaganda, korupcja i terror

19.05.2016

Poprzednie rządy opierały się na trzech filarach: propaganda, korupcja i terror - mówił w programie "Zadanie Specjalne" w Telewizji Republika Marian Kowalski.

W "Zadaniu Specjalnym" prowadzonym przez Anitę Gargas pojawili się minister Skarbu Państwu Andrzej Czerwiński (Platforma Obywatelska), Lidia Staroń (senator niezależna), Krzysztof Zaremba (poseł PiS), Marian Kowalski (prezes stowarzyszenia Narodowcy RP) i poseł Kornel Morawiecki (poseł niezrzeszony). Rozmawiali głównie o zaprezentowanym w Sejmie audycie z rządów koalicji PO-PSL. 

Jednym z tematów telewizyjnej debaty były pensje szefów największych państwowych spółek. Przypomniano, że w czasach poprzednich rządów prezesi Lotosu zarabiał rocznie 1,5 miliona złotych, a prezes Orlenu łącznie z odprawą otrzymał 6,5 miliona złotych. Według Anity Gargas obecny prezes Orlenu, Wojciech Jasiński zarabia pięć razy mniej. 

Lidia Staroń, była posłanka PO, obecnie senator niezależna mówiła o wyprzedaży majątku skarbu państwa. – Arenda Sosnowiec, której majątek był szanowany około 50 mln złotych, spółka skarbu państwa została zbyta, bo człowiek z niej kupuje ją biorąc kredyt, a zabezpiecza ten kredyt majątkiem skarbu państwa. Złożyłam w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Do tego nie powinno dojść, funkcjonariusz państwowy nie powinien do tego dopuścić, że majątek 50 mln złotych został wyprowadzony – stwierdziła.

O wyprzedaży majątku narodowego mówił również Krzysztof Zaremba, były poseł PO, obecnie poseł PiS. Stwierdził, że minister skarbu państwa w latach 2007-2011 Aleksander Grad  "realizował politykę Donalda Tuska polegającą na wyprzedawaniu rynku stoczniowego". – Doprowadziliście do tego, że majątek Stoczni Szczecińskiej został rozkradziony, majątek ten został zdemolowany (...). Za waszych rządów wydzierżawiliście majątek stoczni, firmie która miała majątek 5 mln, a w KRS-ie jest podane, że firma ta zajmowała się docieplaniem budynków. Uważam, że rządy PO-PSL były takie, że pieniądze i rynek przeważały nad demokracją. Nie chcę dochodzić szczegółów w spółkach skarbu państwa. Co się działo z Amber Gold, co się działo z polskimi drogami? - mówił Zaremba. Stwierdził, że we wrześniu 2008 r. Sławomir Nowak, bliski współpracownik premiera Donalda Tuska powiedział mu: ”Przemysł stoczniowy ma iść do zaorania”. Według Zaremby Tusk miał powiedzieć: "Niech szlag trafi te stocznie".

Marian Kowalski scharakteryzował poprzednie rządy trzema słowami: "propaganda, korupcja i terror”, który jak dodał były „podlane sosem państw z Polską konkurujących". – Propaganda mediów, oligarchia polegała na tym, żeby dawać  stołki kolesiom, a terror reprezentował pan Sienkiewicz. To wszystko składało się na terror PO, władza ta była szkodliwa dla państwa. Audyt był niezbędnym remanentem, żeby zobaczyć na własne oczy, żeby naród zobaczył te trzy filary – ocenił Kowalski.

Według niego, to z czym mieliśmy do czynienia podczas poprzednich rządów wyrastało z komunizmu. – Nie możemy się dziwić , że za rządów PO pieniądze szły do kieszeni prywatnych ludzi. Oni idą do władzy żeby ustawić się na całe życie. To wyrosło z komunizmu, gdzie elity żyły z władzy. Tylko dlatego, że rządzą, mogą żyć na odpowiednim poziomie, zostało to przeniesione na III RP. Ludzie z III RP gdyby nie byli politykami nie byliby nikim. Jeśli do polityki będziemy pchać ludzi, którzy nie potrafią zarobić na własne utrzymanie, będziemy mieć sytuacje takie jakie mamy – powiedział.

Lidia Staroń oceniła audyt rządów PO-PSL. – Widzimy poparcie dla korporacji, a odsunięcie się od ludzi. Dodatkowo wśród społeczeństwa istnieje zła ocena sądów, istnieją nadal lichwa i windykacja. Próbowałam cokolwiek zmienić. Mam największy żal, bo PO mogła zrobić bardzo dużo, ale kiedy odrywa się od ludzi to widzimy to, co teraz widzimy – powiedziała.

Krzysztof Zaremba, obecny poseł PiS, a były PO, powiedział, że w audycie "kwiatków jest wiele". – Minister Jackiewicz mówił o zatrudnianiu przez pewną spółkę 46 prawników, którzy brali ok. 1800 zł za godzinę pracy, o horoskopach dla psów, czy budowaniu zamków na piasku. Takie projekty były opiniowane pozytywnie przez panią Bieńkowską, to nie są żarty – ocenił.

Kornel Morawiecki powiedział, że filozofia rządów PO nie była nastawiona na rozwój i wspieranie społeczeństwa. – Była nastawiona na pewne grupy, którym się powiodło. To jest mój zasadniczy zarzut. Te rządy, które są teraz, idą w kierunku solidarności, w kierunku wspólnoty, czuję do nich większą sympatię niż do poprzednich – stwierdził.


[fot.youtube.com]


źródło: Telewizja Republika/tp


Warto poczytać

 1. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 8. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook