Jedynie prawda jest ciekawa


Kowalski o imigrantach: „Trwa zarobaczanie Zachodu przez Rosję”

08.02.2016

Marian Kowalski bezkompromisowo o imigrantach i o planach połączenia partii KORWIN z Kukiz’15. „Moi koledzy z Ruchu Narodowego dali się wprowadzić w mezalians Kukizowy i będą teraz płacić alimenty” – stwierdził w programie internetowym „Idź pod prąd”, w którym omawiał bieżące sprawy społeczno-polityczne.

„Rosjanie wpuścili do Norwegii dużą liczbę tzw. uchodźców arabskich na rowerach. Te rowery miały ten walor techniczny, że miały tylko jeden hamulec . Natomiast w Norwegii, żeby rower mógł się poruszać, musi mieć dwa hamulce. Norwegowie musieli więc te rowery zniszczyć, zezłomować. Ci uchodźcy nie mają więc czym wrócić do Rosji, zresztą Rosja powiedziała, że nie mieli kompletnych dokumentów, więc ich nie wpuszczą. W ten sposób trwa zarobaczanie krajów Zachodu przez Rosję. Nikt już chyba nie ma wątpliwości kto w tym procederze bierze udział” – stwierdził Marian Kowalski.

Były lider Ruchu Narodowego odniósł się też kwestii bezpieczeństwa Polski, podkreślając że Rosja do Gdańska – do „enklawy królewieckiej, która jest pozostałością po państwie krzyżackim,  ma rzut beretem”. „To jest fenomen naszych dziejów, że utrzymujemy takie dziwne miejsce, które jest punktem zapalnym.  To jest tak, jak przed wojną było to Wolne Miasto Gdańsk. To było takie miejsce, gdzie miała być zgoda, a się okazało, że tam się zaczęło. Enklawa Królewiecka jest takim wrzodem, który może nam spłatać rozmaite figle. Istnienie tego miejsca i jego zmilitaryzowany charakter sprawia, że mamy utrudnioną żeglugę. Cały czas nasza suwerenność jest szachowana przez to miejsce” – mówił Kowalski. 

Marian Kowalski podsumował też obecność Polski w NATO. Podkreślił, że jesteśmy w sojuszu już prawie 20 lat i niespecjalnie się cokolwiek zadziało, oprócz wciągnięcia kilku flag. „Nadal Polacy nie odczuli żadnych pozytywnych efektów. Negatywne tak, ponieważ wciskano nam przeterminowany sprzęt na haniebnych warunkach, traktowano nas jak skup złomu” – skwitował Kowalski, twierdząc, że Polska potrzebuje realnych sojuszników. Nie widzi natomiast sensu współpracy z Ukrainą.

Kowalski skomentował też doniesienia na temat rozmów, które prowadzą politycy partii KROWIN z politykami Klubu Kukiz’15, mające prowadzić do stworzenia wspólnej partii.
 „Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Moi koledzy z Ruchu Narodowego dali się wprowadzić w mezalians Kukizowy i będą teraz płacić alimenty. Nie mam nic więcej do powiedzenia. Nie chciałbym cytować powiedzenia Marszałka Piłsudskiego dosłownie, bo to mogą oglądać dzieci, ale kto raz postąpił nieroztropnie, ten ma szansę czynić to nadal” – stwierdził, dodając takie zjednoczenie może sprawić, że partia nie przekroczy progu wyborczego.


paco

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook