Jedynie prawda jest ciekawa

Kowalski o imigrantach: „Trwa zarobaczanie Zachodu przez Rosję”

08.02.2016

Marian Kowalski bezkompromisowo o imigrantach i o planach połączenia partii KORWIN z Kukiz’15. „Moi koledzy z Ruchu Narodowego dali się wprowadzić w mezalians Kukizowy i będą teraz płacić alimenty” – stwierdził w programie internetowym „Idź pod prąd”, w którym omawiał bieżące sprawy społeczno-polityczne.

„Rosjanie wpuścili do Norwegii dużą liczbę tzw. uchodźców arabskich na rowerach. Te rowery miały ten walor techniczny, że miały tylko jeden hamulec . Natomiast w Norwegii, żeby rower mógł się poruszać, musi mieć dwa hamulce. Norwegowie musieli więc te rowery zniszczyć, zezłomować. Ci uchodźcy nie mają więc czym wrócić do Rosji, zresztą Rosja powiedziała, że nie mieli kompletnych dokumentów, więc ich nie wpuszczą. W ten sposób trwa zarobaczanie krajów Zachodu przez Rosję. Nikt już chyba nie ma wątpliwości kto w tym procederze bierze udział” – stwierdził Marian Kowalski.

Były lider Ruchu Narodowego odniósł się też kwestii bezpieczeństwa Polski, podkreślając że Rosja do Gdańska – do „enklawy królewieckiej, która jest pozostałością po państwie krzyżackim,  ma rzut beretem”. „To jest fenomen naszych dziejów, że utrzymujemy takie dziwne miejsce, które jest punktem zapalnym.  To jest tak, jak przed wojną było to Wolne Miasto Gdańsk. To było takie miejsce, gdzie miała być zgoda, a się okazało, że tam się zaczęło. Enklawa Królewiecka jest takim wrzodem, który może nam spłatać rozmaite figle. Istnienie tego miejsca i jego zmilitaryzowany charakter sprawia, że mamy utrudnioną żeglugę. Cały czas nasza suwerenność jest szachowana przez to miejsce” – mówił Kowalski. 

Marian Kowalski podsumował też obecność Polski w NATO. Podkreślił, że jesteśmy w sojuszu już prawie 20 lat i niespecjalnie się cokolwiek zadziało, oprócz wciągnięcia kilku flag. „Nadal Polacy nie odczuli żadnych pozytywnych efektów. Negatywne tak, ponieważ wciskano nam przeterminowany sprzęt na haniebnych warunkach, traktowano nas jak skup złomu” – skwitował Kowalski, twierdząc, że Polska potrzebuje realnych sojuszników. Nie widzi natomiast sensu współpracy z Ukrainą.

Kowalski skomentował też doniesienia na temat rozmów, które prowadzą politycy partii KROWIN z politykami Klubu Kukiz’15, mające prowadzić do stworzenia wspólnej partii.
 „Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Moi koledzy z Ruchu Narodowego dali się wprowadzić w mezalians Kukizowy i będą teraz płacić alimenty. Nie mam nic więcej do powiedzenia. Nie chciałbym cytować powiedzenia Marszałka Piłsudskiego dosłownie, bo to mogą oglądać dzieci, ale kto raz postąpił nieroztropnie, ten ma szansę czynić to nadal” – stwierdził, dodając takie zjednoczenie może sprawić, że partia nie przekroczy progu wyborczego.


paco

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook