Jedynie prawda jest ciekawa


Kowalski o imigrantach: „Trwa zarobaczanie Zachodu przez Rosję”

08.02.2016

Marian Kowalski bezkompromisowo o imigrantach i o planach połączenia partii KORWIN z Kukiz’15. „Moi koledzy z Ruchu Narodowego dali się wprowadzić w mezalians Kukizowy i będą teraz płacić alimenty” – stwierdził w programie internetowym „Idź pod prąd”, w którym omawiał bieżące sprawy społeczno-polityczne.

„Rosjanie wpuścili do Norwegii dużą liczbę tzw. uchodźców arabskich na rowerach. Te rowery miały ten walor techniczny, że miały tylko jeden hamulec . Natomiast w Norwegii, żeby rower mógł się poruszać, musi mieć dwa hamulce. Norwegowie musieli więc te rowery zniszczyć, zezłomować. Ci uchodźcy nie mają więc czym wrócić do Rosji, zresztą Rosja powiedziała, że nie mieli kompletnych dokumentów, więc ich nie wpuszczą. W ten sposób trwa zarobaczanie krajów Zachodu przez Rosję. Nikt już chyba nie ma wątpliwości kto w tym procederze bierze udział” – stwierdził Marian Kowalski.

Były lider Ruchu Narodowego odniósł się też kwestii bezpieczeństwa Polski, podkreślając że Rosja do Gdańska – do „enklawy królewieckiej, która jest pozostałością po państwie krzyżackim,  ma rzut beretem”. „To jest fenomen naszych dziejów, że utrzymujemy takie dziwne miejsce, które jest punktem zapalnym.  To jest tak, jak przed wojną było to Wolne Miasto Gdańsk. To było takie miejsce, gdzie miała być zgoda, a się okazało, że tam się zaczęło. Enklawa Królewiecka jest takim wrzodem, który może nam spłatać rozmaite figle. Istnienie tego miejsca i jego zmilitaryzowany charakter sprawia, że mamy utrudnioną żeglugę. Cały czas nasza suwerenność jest szachowana przez to miejsce” – mówił Kowalski. 

Marian Kowalski podsumował też obecność Polski w NATO. Podkreślił, że jesteśmy w sojuszu już prawie 20 lat i niespecjalnie się cokolwiek zadziało, oprócz wciągnięcia kilku flag. „Nadal Polacy nie odczuli żadnych pozytywnych efektów. Negatywne tak, ponieważ wciskano nam przeterminowany sprzęt na haniebnych warunkach, traktowano nas jak skup złomu” – skwitował Kowalski, twierdząc, że Polska potrzebuje realnych sojuszników. Nie widzi natomiast sensu współpracy z Ukrainą.

Kowalski skomentował też doniesienia na temat rozmów, które prowadzą politycy partii KROWIN z politykami Klubu Kukiz’15, mające prowadzić do stworzenia wspólnej partii.
 „Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Moi koledzy z Ruchu Narodowego dali się wprowadzić w mezalians Kukizowy i będą teraz płacić alimenty. Nie mam nic więcej do powiedzenia. Nie chciałbym cytować powiedzenia Marszałka Piłsudskiego dosłownie, bo to mogą oglądać dzieci, ale kto raz postąpił nieroztropnie, ten ma szansę czynić to nadal” – stwierdził, dodając takie zjednoczenie może sprawić, że partia nie przekroczy progu wyborczego.


paco

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook