Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kowalski: Komorowski to Breżniew Platformy

22.04.2015

„Komorowski jest przedstawicielem oligarchów, czyli członków byłych służb specjalnych”.

Bronisław Komorowski jest przedstawicielem oligarchów, czyli członków byłych służb specjalnych, którzy zajęli się szemranym biznesem. Obecny prezydent jest przedstawiany jako fajny facet, ale tak naprawdę to jest niebezpieczny człowiek, który jest sworzniem tego układu. To jest taki Breżniew Platformy, dopóki będzie chodził to cały układ się nie rozleci” – mówił w Radiu Wnet Marian Kowalski, kandydat na prezydenta Ruchu Narodowego.

Przedstawiając swój pomysł na prezydenturę i państwo Kowalski wskazuje, że „prezydent nie może być urzędnikiem, bo tych mamy aż nadto, tylko przywódcą narodu”. „Człowiekiem, który nie tylko reprezentuje jakiejś swoje grupy interesu, ale reprezentuje całe społeczeństwo. Dlatego niezależnie od swoich poglądów, jako prezydent będę bronił każdego Polaka. Do tego potrzebne jest silne państwo polskie, co zapewni system prezydencki” - uważa gość Radia Wnet.

Dodaje, że potrzebna jest bardzo szybka reforma systemu emerytalnego i wprowadzenie emerytur obywatelskich. „ZUS nie służy dzisiaj trosce o najbiedniejszych tylko wykończeniu polskich, małych przedsiębiorców. Tam nie ma żadnych pieniędzy, młodzi wpłacają składki, a i tak nie dostaną emerytur. Trzeba zabezpieczyć majątek ZUS-u, spieniężyć i z tego finansować świadczenia. Ten system już się wali, tylko nie można dopuścić do tego, żeby on się zawalił w sposób niekontrolowany i przysypał guzami społeczeństwo” - tłumaczył.

Zadaniem Mariana Kowalskiego całkowitej zmiany wymaga również cały system podatkowy. „Trzeba zdefiniować podatek jako składkę na utrzymanie państwa. Do tego trzeba wiedzieć czym to państwo miałoby się zajmować. Na pewno powinno być mniejsze niż obecnie. Natomiast sama wysokość opodatkowania jest rzeczą wtórną. Najpierw trzeba zmienić filozofię opodatkowania” - tłumaczy Kowalski.

Cała rozmowa na stronach Radia Wnet.

ez
[Fot. PAP/Adam Warżawa]

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook