Jedynie prawda jest ciekawa

Kowalski: Komorowski to Breżniew Platformy

22.04.2015

„Komorowski jest przedstawicielem oligarchów, czyli członków byłych służb specjalnych”.

Bronisław Komorowski jest przedstawicielem oligarchów, czyli członków byłych służb specjalnych, którzy zajęli się szemranym biznesem. Obecny prezydent jest przedstawiany jako fajny facet, ale tak naprawdę to jest niebezpieczny człowiek, który jest sworzniem tego układu. To jest taki Breżniew Platformy, dopóki będzie chodził to cały układ się nie rozleci” – mówił w Radiu Wnet Marian Kowalski, kandydat na prezydenta Ruchu Narodowego.

Przedstawiając swój pomysł na prezydenturę i państwo Kowalski wskazuje, że „prezydent nie może być urzędnikiem, bo tych mamy aż nadto, tylko przywódcą narodu”. „Człowiekiem, który nie tylko reprezentuje jakiejś swoje grupy interesu, ale reprezentuje całe społeczeństwo. Dlatego niezależnie od swoich poglądów, jako prezydent będę bronił każdego Polaka. Do tego potrzebne jest silne państwo polskie, co zapewni system prezydencki” - uważa gość Radia Wnet.

Dodaje, że potrzebna jest bardzo szybka reforma systemu emerytalnego i wprowadzenie emerytur obywatelskich. „ZUS nie służy dzisiaj trosce o najbiedniejszych tylko wykończeniu polskich, małych przedsiębiorców. Tam nie ma żadnych pieniędzy, młodzi wpłacają składki, a i tak nie dostaną emerytur. Trzeba zabezpieczyć majątek ZUS-u, spieniężyć i z tego finansować świadczenia. Ten system już się wali, tylko nie można dopuścić do tego, żeby on się zawalił w sposób niekontrolowany i przysypał guzami społeczeństwo” - tłumaczył.

Zadaniem Mariana Kowalskiego całkowitej zmiany wymaga również cały system podatkowy. „Trzeba zdefiniować podatek jako składkę na utrzymanie państwa. Do tego trzeba wiedzieć czym to państwo miałoby się zajmować. Na pewno powinno być mniejsze niż obecnie. Natomiast sama wysokość opodatkowania jest rzeczą wtórną. Najpierw trzeba zmienić filozofię opodatkowania” - tłumaczy Kowalski.

Cała rozmowa na stronach Radia Wnet.

ez
[Fot. PAP/Adam Warżawa]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook