Jedynie prawda jest ciekawa


Kowalski: Komorowski to Breżniew Platformy

22.04.2015

„Komorowski jest przedstawicielem oligarchów, czyli członków byłych służb specjalnych”.

Bronisław Komorowski jest przedstawicielem oligarchów, czyli członków byłych służb specjalnych, którzy zajęli się szemranym biznesem. Obecny prezydent jest przedstawiany jako fajny facet, ale tak naprawdę to jest niebezpieczny człowiek, który jest sworzniem tego układu. To jest taki Breżniew Platformy, dopóki będzie chodził to cały układ się nie rozleci” – mówił w Radiu Wnet Marian Kowalski, kandydat na prezydenta Ruchu Narodowego.

Przedstawiając swój pomysł na prezydenturę i państwo Kowalski wskazuje, że „prezydent nie może być urzędnikiem, bo tych mamy aż nadto, tylko przywódcą narodu”. „Człowiekiem, który nie tylko reprezentuje jakiejś swoje grupy interesu, ale reprezentuje całe społeczeństwo. Dlatego niezależnie od swoich poglądów, jako prezydent będę bronił każdego Polaka. Do tego potrzebne jest silne państwo polskie, co zapewni system prezydencki” - uważa gość Radia Wnet.

Dodaje, że potrzebna jest bardzo szybka reforma systemu emerytalnego i wprowadzenie emerytur obywatelskich. „ZUS nie służy dzisiaj trosce o najbiedniejszych tylko wykończeniu polskich, małych przedsiębiorców. Tam nie ma żadnych pieniędzy, młodzi wpłacają składki, a i tak nie dostaną emerytur. Trzeba zabezpieczyć majątek ZUS-u, spieniężyć i z tego finansować świadczenia. Ten system już się wali, tylko nie można dopuścić do tego, żeby on się zawalił w sposób niekontrolowany i przysypał guzami społeczeństwo” - tłumaczył.

Zadaniem Mariana Kowalskiego całkowitej zmiany wymaga również cały system podatkowy. „Trzeba zdefiniować podatek jako składkę na utrzymanie państwa. Do tego trzeba wiedzieć czym to państwo miałoby się zajmować. Na pewno powinno być mniejsze niż obecnie. Natomiast sama wysokość opodatkowania jest rzeczą wtórną. Najpierw trzeba zmienić filozofię opodatkowania” - tłumaczy Kowalski.

Cała rozmowa na stronach Radia Wnet.

ez
[Fot. PAP/Adam Warżawa]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook