Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kowalski: Komorowski to Breżniew Platformy

22.04.2015

„Komorowski jest przedstawicielem oligarchów, czyli członków byłych służb specjalnych”.

Bronisław Komorowski jest przedstawicielem oligarchów, czyli członków byłych służb specjalnych, którzy zajęli się szemranym biznesem. Obecny prezydent jest przedstawiany jako fajny facet, ale tak naprawdę to jest niebezpieczny człowiek, który jest sworzniem tego układu. To jest taki Breżniew Platformy, dopóki będzie chodził to cały układ się nie rozleci” – mówił w Radiu Wnet Marian Kowalski, kandydat na prezydenta Ruchu Narodowego.

Przedstawiając swój pomysł na prezydenturę i państwo Kowalski wskazuje, że „prezydent nie może być urzędnikiem, bo tych mamy aż nadto, tylko przywódcą narodu”. „Człowiekiem, który nie tylko reprezentuje jakiejś swoje grupy interesu, ale reprezentuje całe społeczeństwo. Dlatego niezależnie od swoich poglądów, jako prezydent będę bronił każdego Polaka. Do tego potrzebne jest silne państwo polskie, co zapewni system prezydencki” - uważa gość Radia Wnet.

Dodaje, że potrzebna jest bardzo szybka reforma systemu emerytalnego i wprowadzenie emerytur obywatelskich. „ZUS nie służy dzisiaj trosce o najbiedniejszych tylko wykończeniu polskich, małych przedsiębiorców. Tam nie ma żadnych pieniędzy, młodzi wpłacają składki, a i tak nie dostaną emerytur. Trzeba zabezpieczyć majątek ZUS-u, spieniężyć i z tego finansować świadczenia. Ten system już się wali, tylko nie można dopuścić do tego, żeby on się zawalił w sposób niekontrolowany i przysypał guzami społeczeństwo” - tłumaczył.

Zadaniem Mariana Kowalskiego całkowitej zmiany wymaga również cały system podatkowy. „Trzeba zdefiniować podatek jako składkę na utrzymanie państwa. Do tego trzeba wiedzieć czym to państwo miałoby się zajmować. Na pewno powinno być mniejsze niż obecnie. Natomiast sama wysokość opodatkowania jest rzeczą wtórną. Najpierw trzeba zmienić filozofię opodatkowania” - tłumaczy Kowalski.

Cała rozmowa na stronach Radia Wnet.

ez
[Fot. PAP/Adam Warżawa]

Warto poczytać

 1. Google1477x83143-2016 28.10.2016

  "wSieci": Zacięta walka o Nowy Porządek Świata

  "Dla amerykańskiego mainstreamu jest ważne, by USA były globalną wioską, w której, jak u Orwella, po wypędzeniu ludzi światowym folwarkiem będą rządzić świnie".

 2. malejonek 28.10.2016

  Malejonek: Byliśmy w przedsionku piekła

  "To jest konflikt biblijny, który wchodzi już w rozumienie apokaliptyczne".

 3. januskorminwikke 28.10.2016

  Korwin-Mikke: Clinton to zimna suka

  "Hillary Clinton to zimna suka, ona doprowadzi do wojny".

 4. 1232sdasdasd222 28.10.2016

  Wildstein: Dziennikarze chcą walczyć z PiS!. WIDEO

  "Mamy do czynienia z ludźmi, którzy nie cofną się przed niczym, aby walczyć o odzyskanie szeroko pojętej władzy".

 5. kukiz-mucha 28.10.2016

  Kukiz: Mija 66. rocznica skoku władzy na prywatne pieniądze

  "28 października 1950 roku rozpoczął się proces zagrabiania naszych pieniędzy przez zmieniające się rządy i ich zaplecza w postaci aparatu urzędniczego".

 6. sadsadasd 28.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech da pani w mordę wszystkim KOD-ziarzom!

  Na spotkaniu Michnika z KOD było sympatycznie, dopóki młody człowiek, wychodząc z sali, nie rzucił "do widzenia, panie Adamie, pan brata pozdrowi".

 7. dgfdfgfdg 27.10.2016

  Ks. Chrostowski: "Rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem". WIDEO

  "Mądra i rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem. Jej brak stanowi wielki grzech zaniechania skutkujący ignorancją, bezmyślnością i bezradnością".

 8. kowalczyk 27.10.2016

  "wSieci": Kowalczyk miała rację

  Cezary Kowalski we "wSieci" o aferze dopingowej w norweskiej kadrze narciarek.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook