Jedynie prawda jest ciekawa


Kowalski: Hasło „PiS-PO jedno zło” to bzdura

13.03.2017

Marian Kowalski stwierdził, że ataki na niego wiążą się z demaskowaniem przez niego opcji chińsko-rosyjskiej na prawicy, m. in. w Ruchu Kukiza.

- Nie ukrywam, że jestem do takiego projektu zachęcany przez różne osoby i środowiska – powiedział Marian Kowalski w rozmowie z „Najwyższym Czasem!”, zapytany, czy planuje powołanie środowiska patriotycznego o charakterze laickim. - Jeśli kluby „Idź pod prąd” będą gotowe do aktywności politycznej – a niektórzy już są – na pewno nie będę bezczynny – dodał i podkreślił: - Myślę, że w takim projekcie mogliby zmieścić się wszyscy konserwatywni patrioci, bez konieczności podawania swojego wyznania.

Były kandydat na prezydenta RP nie krył swojego krytycznego stosunku do Pawła Kukiza i kierowanego przez niego klubu. - O Kukizie miałem krytyczne zdanie już w trakcie kampanii prezydenckiej; ani razu nie chciał spotkać się ze mną, a jedynie knuł z Winnickim i Bosakiem, czyli ludźmi naiwnymi politycznie. To człowiek zupełnie pozbawiony poglądów, realnego dorobku w walce ze starym systemem i wykreowany przez wielkie media. Zapewne miał pełnić rolę hamulcowego w koalicji z PiS i gdyby ta partia nie mogła rządzić samodzielnie, już dawno byśmy mieli kodziarski rząd – stwierdził Kowalski. - Moi dawni koledzy, których Kukiz uważał za sobie użytecznych, na pewno nie będą się buntować przeciwko swemu dobroczyńcy – w końcu podarował im tzw. endecję, a ich dalsze kariery polityczne zależą właśnie od niego. Los Roberta Winnickiego jest skuteczną przestrogą – przekonywał.

Odniósł się również do partii KORWiN, powiedział, że proponowano mu start z list tej partii do Sejmu w 2015 r. - Istotnie, w pewnych kwestiach było mi blisko do partii KORWiN, jednak dobrze się stało, że na to nie poszedłem, bo przerażają mnie prochińskie i prorosyjskie skłonności partii Wolność. To całkowite fantasmagorie być przeciw UE, a za jakąś opcją chińsko-rosyjską – powiedział Kowalski. Dodał, że jest zwolennikiem suwerennej Polski, „silnie współpracującej z Grupą Wyszehradzką i mocno zaprzyjaźnioną z USA Donalda Trumpa”.

Marian Kowalski odniósł się również do współpracy z pastorem Mirosławem Chojeckim, twórcą Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie. Powiedział, że znają się od 17 lat, on 15 lat, czyli od momentu jego powstania, publikuje w miesięczniku „Idź pod prąd” założonym przez lubelskiego pastora. - Przypuszczam, że nasilenie ataku na mnie nastąpiło, gdy zacząłem demaskować opcję chińsko-rosyjską na tzw. prawicy, w tym w Ruchu Kukiza – ocenił Marian Kowalski.

Podkreślił, że nie można utożsamiać PiSu z PO. - Niestety martwi mnie to, że wielu aktywistów tzw. prawicy wymyśliło durne hasło „PiS-PO jedno zło”. Czy w sprawie uchodźców też? A to przecież kluczowa kwestia dla przetrwania narodu – ocenił.

[fot. youtube.com]

„Najwyższy Czas!”/ems

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook