Jedynie prawda jest ciekawa

Kowalski apeluje do TVP: Nie zapraszajcie Róży Thun!

09.05.2017

"Pytam środowiska kobiece, czy napiętnują panią Różę Thun za język nienawiści wobec Marine Le Pen?" - mówił Marian Kowalski, który oskarżył polską eurodeputowaną o język nienawiści skierowany wobec liderki francuskiego Frontu Narodowego.

Zdaniem byłego kandydata na prezydenta Polski, Róża Thun na antenie Telewizji Publicznej pogardliwie odnosiła się do Marine Le Pen, używając określeń "jak taki człowiek” czy "jak ktoś taki śmie”.

"Pani Thun przedstawiła typową niemiecką butę, pogardę, język nienawiści. Przekonując, że Europa należy wyłącznie do Niemców. Le Pen jest podobnie wykreowana do pani Thun, jest młodsza i ładniejsza, więc to może po prostu babska zazdrość przemawiała przez panią Thun" - powiedział Kowalski, dodając: "Róża Thun pokazała, że demokracja jest wtedy, kiedy „my wygrywamy”, dokładnie jak to ujmowała  Platforma Obywatelska. A jak oni to „faszyzm”.

Marian Kowalski zwrócił się z apelem do środowisk kobiecych. "Pytam środowiska kobiece, czy napiętnują Różę Thun za język nienawiści wobec Marine Le Pen?. 

„Czy ruchy kobiece są jedynie przybudówką do establishmentu, czy naprawdę dbają oto, aby kobiety nie były poniewierane w życiu publicznym, bo to jest getto polityczne, które wyznaczyła Pani Róża Thun i w ten sposób powinna zostać całkowicie zdyskwalifikowana z debaty publicznej. Żądam od władz Telewizji Publicznej, aby więcej tej osoby nie wpuszczały do telewizji, ponieważ uprawiała ona publicznie język nienawiści” - apelował Kowalski.

kk/Facebook/Marian Kowalski

[fot. YouTube]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook