Jedynie prawda jest ciekawa


Kowalewski odpowie za obrażanie Kaczyńskiego?

13.07.2015

"Publiczne znieważenie J. Kaczyńskiego jest przestępstwem oraz obrazą dla wielu milionów Polaków".

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył doniesienie do prokuratury o znieważeniu Jarosława Kaczyńskiego przez aktora Krzysztofa Kowalewskiego - informuje „Rzeczpospolita”. Kowalewski, który był w pierwszym szeregu celebrytów popierających Bronisława Komorowskiego, sugerował, że prezes PiS jest „obłąkany”. Chodzi o wywiad, jakiego aktor udzielił Wirtualnej Polsce w listopadzie ubiegłego roku. "Jak patrzę na Jarosława Kaczyńskiego, to widzę człowieka obłąkanego. Bardzo mu współczuję, ale bardziej tym, których dotyka swoimi działaniami" - mówił Kowalewski.

W zawiadomieniu skierowanym do Prokuratora Okręgowego w Warszawie czytamy: "Publiczne znieważenie J. Kaczyńskiego jest przestępstwem oraz obrazą dla wielu milionów Polaków, dla których były premier Jarosław Kaczyński, to obrońca wielu pozytywnych idei i wartości oraz wzór prawowitego człowieka i polityka" - pisze Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.

Przedstawiciele Komitetu zwracają uwagę, że Kowalewski „popełnił przestępstwo z artykułu 216 § 2 Kodeksu Karnego”, który mówi: "Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku".

Krzysztof Kowalewski sporo „zainwestował” w swojego politycznego faworyta - tyle peanów na cześć Komorowskiego i całe wiadra pomyj na opozycję. A tu nie dość, że przeżył gorzkie rozczarowanie wynikiem wyborów, to jeszcze może będzie musiał tłumaczyć się ze swoich pełnych nienawiści wypowiedzi pod adresem Jarosława Kaczyńskiego w prokuraturze - wskazuje portal wPolityce.pl.

TK,wPolityce.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook