Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kowalewski odpowie za obrażanie Kaczyńskiego?

13.07.2015

"Publiczne znieważenie J. Kaczyńskiego jest przestępstwem oraz obrazą dla wielu milionów Polaków".

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył doniesienie do prokuratury o znieważeniu Jarosława Kaczyńskiego przez aktora Krzysztofa Kowalewskiego - informuje „Rzeczpospolita”. Kowalewski, który był w pierwszym szeregu celebrytów popierających Bronisława Komorowskiego, sugerował, że prezes PiS jest „obłąkany”. Chodzi o wywiad, jakiego aktor udzielił Wirtualnej Polsce w listopadzie ubiegłego roku. "Jak patrzę na Jarosława Kaczyńskiego, to widzę człowieka obłąkanego. Bardzo mu współczuję, ale bardziej tym, których dotyka swoimi działaniami" - mówił Kowalewski.

W zawiadomieniu skierowanym do Prokuratora Okręgowego w Warszawie czytamy: "Publiczne znieważenie J. Kaczyńskiego jest przestępstwem oraz obrazą dla wielu milionów Polaków, dla których były premier Jarosław Kaczyński, to obrońca wielu pozytywnych idei i wartości oraz wzór prawowitego człowieka i polityka" - pisze Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.

Przedstawiciele Komitetu zwracają uwagę, że Kowalewski „popełnił przestępstwo z artykułu 216 § 2 Kodeksu Karnego”, który mówi: "Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku".

Krzysztof Kowalewski sporo „zainwestował” w swojego politycznego faworyta - tyle peanów na cześć Komorowskiego i całe wiadra pomyj na opozycję. A tu nie dość, że przeżył gorzkie rozczarowanie wynikiem wyborów, to jeszcze może będzie musiał tłumaczyć się ze swoich pełnych nienawiści wypowiedzi pod adresem Jarosława Kaczyńskiego w prokuraturze - wskazuje portal wPolityce.pl.

TK,wPolityce.pl
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Jarosław Kaczyński

,

Polska

,

polityka

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook