Jedynie prawda jest ciekawa


Kompromitacja Kowalewskiego: Jak patrzę na Kaczyńskiego, widzę człowieka obłąkanego

24.11.2014

„Jak patrzę na twarze z PiS-u to kojarzy mi się to z „Trybuną Ludu” i twarzami KC PZPR”.

Krzysztof Kowalewski przebojem postanowił wedrzeć się do grona celebrytów znających się na wszystkim, ale zajętych głównie atakowaniem przeciwników władzy. Rozmową z wp.pl aktor udowadnia, że jest polskim celebrytą „pełną gębą”.

Aktor chętnie wypowiada się np. o sprawie tragedii smoleńskiej. Dla niego walka o prawdę o śmierci 96 Polaków to „draka”. „Uważam tę całą drakę, która rozgrywa się wokół tragedii smoleńskiej - pochody, msze - za absolutny fałsz” - dzieli się swoimi refleksjami aktor. Pytany, czy zagrałby w filmie ‘Smoleńsk” Antoniego Krauzego, reaguje jednoznacznie: „Na Boga, nie”.

I kontynuuje swoje smoleńskie wynurzenia. „To jest straszne: ci pseudonaukowcy (…) To kreacja, która nie ma nic wspólnego z prawdą. Jedyne co jest prawdziwe i tragiczne to posługiwanie się rozpaczą tych ludzi, którzy przez stratę bliskich zostali najbardziej skrzywdzeni. Połowa z nich została przez PiS zapędzona w kozi róg” - uważa aktor. Choć do dziś polskie państwo i władze nie zrobiły rzeczy zupełnie podstawowych w tej sprawie Kowalewski błędy i skandal widzi jedynie w PiSie. Może do lekarza, od oczu, należałoby pójść...

Zaskakujące są również refleksje Kowalewskiego dotyczące antysemityzmu w Polsce. Aktor przyznaje wprawdzie, że w kraju nie widzi takiego problemu, ale od razu zaznacza, że są środowiska, które stwarzają w tej mierze patologie. Kogo w tym kontekście wskazuje? „Nie chcę mówić o biednych babciach, które biskupów całują po rękach, Radio Maryja codziennie pracuje, by w ich głowach podtrzymać wieczne ognisko antysemityzmu. Ale, żeby przekonać się, jak to jest z antysemityzmem naprawdę, potrzeba jakiś dramatycznych okoliczności, czego nam nie życzę. Zaobserwowałem, że u młodych nie ma tego problemu, nie mają tego w genach, z tym że są w ogóle odcięci. Do tego stopnia, że niektórzy nie wiedzą, czym był Holocaust. Mimo wszystko to jednak jest nadzieja na przyszłość” - dodaje aktor. Czyli w Polsce jest dobrze, poza jednym środowiskiem, które mąci i sączy jad – Radiem Maryja. Ciekawe rozumowanie aktora III RP.

Widząc, co Kowalewski wygaduje nie dziwi jego podejście do znanego pedofila Romana Polańskiego i jego problemów z prawem. W ocenie aktora sprawa już dawno została zamknięta. Zdaje się, że przez Kowalewskiego...

„Dla mnie sprawą podstawową jest to, że sama pokrzywdzona nie uważa się już za ofiarę. Ma dosyć tego tańca kretynów wokół siebie, mówi: to zdarzyło się dawno temu, dajcie spokój mnie i jemu. Sędzia amerykański, który Polańskiego tak strasznie chciał złapać za gardło już nie żyje. Nie dziwię się producentom, że żądali listu żelaznego. Myślę, że decyzja pana prezydenta jest słuszna, bo że film powstanie w naszym kraju, będzie dla Polski ogromną promocją” - podkreśla, odnosząc się do planów zawodowych Polańskiego związanych z filmem o sprawie Dreyfusa. Jak widać, gdy ktoś jest znany i ceniony przez salon, jego bezkarność jest dla Polski chlubą i powodem do dumy.

Nie dziwią zachwyty nad decyzjami prezydenta. Kowalewski jest zapatrzony w Bronisława Komorowskiego jak w obrazek. „Z pełnym przekonaniem go popierałem. Lubię tego faceta (śmiech). Cenię go za rozum, to punkt wyjścia” - mówi Kowalewski. Jego zachwyt jest wysoki, choć widzi on nieprawidłowości w działaniu Platformy Obywatelskiej. „Nie chodzi o to, że jest z PO, bo widzę ich błędy i rozmaite szemrane interesy, które wyłażą od czasu do czasu, ale dla mnie najważniejsze jest, że to partnerzy do rozmowy” - dodaje.

Jednak nie z każdym aktor chce rozmawiać. PO, choć robi szemrane interesy, to jest partner do rozmów. PiS – już zupełnie nie. „Jak patrzę na twarze z PiS-u to kojarzy mi się to z pierwszą stroną „Trybuny Ludu” i prezentacją nowych twarzy Biura Politycznego KC PZPR. Jak patrzę na Jarosława Kaczyńskiego to widzę człowieka obłąkanego. Bardzo mu współczuję, ale bardziej tym, których dotyka swoim działaniami” - twierdzi Krzysztof Kowalewski.

Czytając wywiad z Krzysztofem Kowalewskim, można dojść do wniosku, że stara się on o jakąś ważną rolę lub stanowisko. Wysmarował ważne dla III RP środowiska tak grubą warstwą wazeliny, że może chodzić o naprawdę ważną nominację. No chyba że Kowalewski ma tak sam z siebie. Wtedy to zdaje się nic mu już nie pomoże...

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook