Jedynie prawda jest ciekawa

Kostrzewa-Zorbas: Sprawa Tuska jest wielką niewiadomą

17.01.2017

„Sprawa Tuska jest wielką niewiadomą, trudno tu wyrokować” - powiedział w rozmowie z „Super Expressem” dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, politolog, publicysta tygodnika „wSieci”.

Zwraca uwagę, że czekają nas wybory nie tylko na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej, ale również Parlamentu Europejskiego. Jam mówi, to właśnie te wybory wyglądają obecnie ciekawie.

„Od kilku kadencji co dwa i pół roku stanowiskiem tym wymieniali się przedstawiciele grupy socjalistycznej i chrześcijańsko-demokratycznej. Teraz pierwszy raz od wieli lat może się zdarzyć, że szefem Parlamentu zostanie osoba z trzeciej frakcji – liberałów. To wydarzenie bez precedensu” - podkreśla politilog.

Publicysta „wSieci” dodaje również, że przez to, że kadencja przewodniczącego RE trwa dwa i pół roku, a PE pięć lat, łatwiej zostać przewodniczącym Rady Europejskiej na jedną kadencję, niż przez pełną kadencję być przewodniczącym PE.

Zapytany, czy Donald Tusk ma szansę na zachowanie pozycji odpowiedział:

„Nie jestem w stanie ocenić szans Tuska. Owszem, zdarza się, że można coś przewidywać, prognozować, tu jest inaczej. Jest zbyt wiele niewiadomych” - zwraca uwagę dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas.

wkt/"Super Express"

[fot. youtube.com]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook