Jedynie prawda jest ciekawa


Kostrzewa-Zorbas: Sprawa Tuska jest wielką niewiadomą

17.01.2017

„Sprawa Tuska jest wielką niewiadomą, trudno tu wyrokować” - powiedział w rozmowie z „Super Expressem” dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, politolog, publicysta tygodnika „wSieci”.

Zwraca uwagę, że czekają nas wybory nie tylko na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej, ale również Parlamentu Europejskiego. Jam mówi, to właśnie te wybory wyglądają obecnie ciekawie.

„Od kilku kadencji co dwa i pół roku stanowiskiem tym wymieniali się przedstawiciele grupy socjalistycznej i chrześcijańsko-demokratycznej. Teraz pierwszy raz od wieli lat może się zdarzyć, że szefem Parlamentu zostanie osoba z trzeciej frakcji – liberałów. To wydarzenie bez precedensu” - podkreśla politilog.

Publicysta „wSieci” dodaje również, że przez to, że kadencja przewodniczącego RE trwa dwa i pół roku, a PE pięć lat, łatwiej zostać przewodniczącym Rady Europejskiej na jedną kadencję, niż przez pełną kadencję być przewodniczącym PE.

Zapytany, czy Donald Tusk ma szansę na zachowanie pozycji odpowiedział:

„Nie jestem w stanie ocenić szans Tuska. Owszem, zdarza się, że można coś przewidywać, prognozować, tu jest inaczej. Jest zbyt wiele niewiadomych” - zwraca uwagę dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas.

wkt/"Super Express"

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook