Jedynie prawda jest ciekawa


Kostrzewa-Zorbas: Roszczenia wobec Niemiec są realne

21.10.2014

Dlaczego bogate Niemcy nie mają zapłacić reparacji za nieporównanie większe straty jakie poniosła Polska w czasie II wojny światowej? - pyta ekspert.

"Konsekwencją mojego artykułu, dotyczącego kwestii reparacji wojennych dla Polski, były krótkie odpowiedzi pani kanclerz Angeli Merkel i premier Kopacz w czasie konferencji prasowej w Berlinie. Sprawa trafiła na arenę międzynarodową i już jej nie opuszczą. Obie panie stwierdziły, że sprawa może być tematem dalszych rozmów. Premier Kopacz, że takie sprawy były lub będą omawiane, lecz kanclerz Merkel odpowiedziała, że wg jej wiedzy nie jest to temat aktualny na dziś. (…) Stanowisko niemieckiej kanclerz, nie było zaporowe, jak w przypadku roszczeń wysuwanych swego czasu przez rząd Grecji. (…) W przypadku dużo poważniejszej, jakimi są roszczenia Polski, reakcja niemieckiej kanclerz była bardzo ostrożna i to jest zachęcające. Wierzę, że polskie stanowisko jest tak mocne, żeby to przezwyciężyć" - mówił na antenie Radia Wnet ekspert ds. stosunków międzynarodowych.

"W bieżącym numerze tygodnika „wSieci” jest mój drugi artykuł. Zbijam w nim kontrargumenty prawne jednego z czołowych niemieckich ekspertów, (…) którego wydarzenia wyraźnie wyprzedziły, więc nie nadąża w zmianach prawa międzynarodowego. (…) Takie roszczenia są realistyczne. Na przykład Irak do dzisiaj spłaca gigantyczne reparacje wojenne, za I wojnę w zatoce perskiej Kuwejtowi. Dlaczego bogate Niemcy nie mają zapłacić reparacji za nieporównanie większe straty jakie poniosła Polska w czasie II wojny światowej" - dodaje publicysta tygodnika "wSieci".

mc,Radio Wnet
[fot. wSieci.pl]


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook