Jedynie prawda jest ciekawa


Kostrzewa-Zorbas: Roszczenia wobec Niemiec są realne

21.10.2014

Dlaczego bogate Niemcy nie mają zapłacić reparacji za nieporównanie większe straty jakie poniosła Polska w czasie II wojny światowej? - pyta ekspert.

"Konsekwencją mojego artykułu, dotyczącego kwestii reparacji wojennych dla Polski, były krótkie odpowiedzi pani kanclerz Angeli Merkel i premier Kopacz w czasie konferencji prasowej w Berlinie. Sprawa trafiła na arenę międzynarodową i już jej nie opuszczą. Obie panie stwierdziły, że sprawa może być tematem dalszych rozmów. Premier Kopacz, że takie sprawy były lub będą omawiane, lecz kanclerz Merkel odpowiedziała, że wg jej wiedzy nie jest to temat aktualny na dziś. (…) Stanowisko niemieckiej kanclerz, nie było zaporowe, jak w przypadku roszczeń wysuwanych swego czasu przez rząd Grecji. (…) W przypadku dużo poważniejszej, jakimi są roszczenia Polski, reakcja niemieckiej kanclerz była bardzo ostrożna i to jest zachęcające. Wierzę, że polskie stanowisko jest tak mocne, żeby to przezwyciężyć" - mówił na antenie Radia Wnet ekspert ds. stosunków międzynarodowych.

"W bieżącym numerze tygodnika „wSieci” jest mój drugi artykuł. Zbijam w nim kontrargumenty prawne jednego z czołowych niemieckich ekspertów, (…) którego wydarzenia wyraźnie wyprzedziły, więc nie nadąża w zmianach prawa międzynarodowego. (…) Takie roszczenia są realistyczne. Na przykład Irak do dzisiaj spłaca gigantyczne reparacje wojenne, za I wojnę w zatoce perskiej Kuwejtowi. Dlaczego bogate Niemcy nie mają zapłacić reparacji za nieporównanie większe straty jakie poniosła Polska w czasie II wojny światowej" - dodaje publicysta tygodnika "wSieci".

mc,Radio Wnet
[fot. wSieci.pl]


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook