Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kossakowski: Nic się nie zmieniło od czasów PRL

14.05.2015

Po co obalał Pan komunę, skoro nic się od tamtego czasu w tym kraju nie zmieniło? – pytał, za pośrednictwem TV Republika, prezydenta Bronisława Komorowskiego Ziemowit Piast Kossakowski, student prawa na Uniwersytecie Warszawskim.

Kossakowski podczas wczorajszego spaceru Komorowskiego po Warszawie pytał prezydenta o „dobry start dla młodych”, gdyż sam wyjeżdża do pracy do Norwegii.

– Jest trudno i wiem, jak się żyje młodym ludziom w Polsce. Rolą państwa jest wspomagać młodych ludzi – mówił Komorowski i opowiadał historie swoich dzieci. – Ja też wyjeżdżałem za granicę do pracy i tam pracowałem – dodał potem prezydent.

Dlatego też na antenie Telewizji Republika student pytał o to po co obalał on komunizm skoro teraz jest tak samo.

- Co się zmieniło, skoro 30 lat temu był pan zmuszony wyjeżdżać za chlebem i dziś to samo mi pan proponuje -  dodał Ziemowit Piast Kossakowski.

- Oddali władzę dygnitarze komunistyczni swoim kolegom i spirala cały czas kręci się – ocenił Kossakowski.

Kossakowski chciał zapytać prezydenta podczas spaceru także o jego kontakty z oficerem KGB Nikołajem Patruszewem. Jednakże od razu został odsunięty przez Biuro Ochrony Rządu.

Dziś Ziemowit Kossakowski został uznany przez sztab Bronisława Komorowskiego za prowokatora, który wysłany przez partię ma przeszkadzać w działaniach prezydenta.

– Jestem zdziwiony dzisiejszą konferencja. Dowiedziałem się od znajomych, że zostałem zmieszany z błotem jako prowokator i aparatczyk – komentował Kossakowski.

Odnosząc się do zarzutów pod swoim adresem powiedział, że zdecydował się tam pójść bo prezydent nie chce odpowiadać na pytania dziennikarzy, a także nie chce wziąć udziału w debacie zaproponowanej przez Pawła Kukiza. Zdementował on także informację, że jest związany ze sztabem Andrzeja Dudy.

mmil/Telewizja Republika

[Fot. Telewizja Republika]

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook