Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kossakowski: Nic się nie zmieniło od czasów PRL

14.05.2015

Po co obalał Pan komunę, skoro nic się od tamtego czasu w tym kraju nie zmieniło? – pytał, za pośrednictwem TV Republika, prezydenta Bronisława Komorowskiego Ziemowit Piast Kossakowski, student prawa na Uniwersytecie Warszawskim.

Kossakowski podczas wczorajszego spaceru Komorowskiego po Warszawie pytał prezydenta o „dobry start dla młodych”, gdyż sam wyjeżdża do pracy do Norwegii.

– Jest trudno i wiem, jak się żyje młodym ludziom w Polsce. Rolą państwa jest wspomagać młodych ludzi – mówił Komorowski i opowiadał historie swoich dzieci. – Ja też wyjeżdżałem za granicę do pracy i tam pracowałem – dodał potem prezydent.

Dlatego też na antenie Telewizji Republika student pytał o to po co obalał on komunizm skoro teraz jest tak samo.

- Co się zmieniło, skoro 30 lat temu był pan zmuszony wyjeżdżać za chlebem i dziś to samo mi pan proponuje -  dodał Ziemowit Piast Kossakowski.

- Oddali władzę dygnitarze komunistyczni swoim kolegom i spirala cały czas kręci się – ocenił Kossakowski.

Kossakowski chciał zapytać prezydenta podczas spaceru także o jego kontakty z oficerem KGB Nikołajem Patruszewem. Jednakże od razu został odsunięty przez Biuro Ochrony Rządu.

Dziś Ziemowit Kossakowski został uznany przez sztab Bronisława Komorowskiego za prowokatora, który wysłany przez partię ma przeszkadzać w działaniach prezydenta.

– Jestem zdziwiony dzisiejszą konferencja. Dowiedziałem się od znajomych, że zostałem zmieszany z błotem jako prowokator i aparatczyk – komentował Kossakowski.

Odnosząc się do zarzutów pod swoim adresem powiedział, że zdecydował się tam pójść bo prezydent nie chce odpowiadać na pytania dziennikarzy, a także nie chce wziąć udziału w debacie zaproponowanej przez Pawła Kukiza. Zdementował on także informację, że jest związany ze sztabem Andrzeja Dudy.

mmil/Telewizja Republika

[Fot. Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. dad-and-son-14327721920 26.10.2016

  Szymański: Silny ojciec = społeczeństwo bez aborcji

  "Coraz więcej polskich mężczyzn odkrywa bycie tatą jako ważny element własnej tożsamości i możliwość samorealizacji".

 2. pawlowiczkrystynkaaa 26.10.2016

  Krystyna Pawłowicz złożyła do KRRiT skargę na TVN

  "Czuję się zagrożona, tym bardziej, że „organizowane” przez „Fakty” akcje agresji przeciwko nam i nienawiści stwarzają realne zagrożenie i pobudzają do agresji widzów ze środowisk obecnej opozycji".

 3. Google1477x83143-2016 25.10.2016

  Prezydent we "wSieci": Poprzedni rząd zapominał o rodzinach

  Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie dla tygodnika "wSieci".

 4. marzena1 25.10.2016

  Nykiel: Uczestniczki "Czarnego Protestu" są wykorzystywane

  "Widać wyraźnie, że sprawa aborcji to jest jeden z tematów, które bardzo dobrze napędzają rozruchy społeczne jakiejś określonej części kobiet, określonej części Polaków".

 5. Zrzut-ekranu-2016-10-25-o-122940 25.10.2016

  Janecki: Obcujemy z totalną groteską

  "Im bardziej wsłuchiwałem się w to, czego protestujący maja dość, to byłem zdumiony i miałem poczucie obcowania z totalną groteską, bo mają dość tego, czego nikt im nie chce odbierać"

 6. jadzwiga 25.10.2016

  Staniszkis: "Obawiam się, że PiS może wygrać kolejne wybory"

  Prof. Jadwiga Staniszkis w Poranku Radia Wnet recenzuje działania rządu.

 7. rurgenrotkh 25.10.2016

  Jürgen Roth dotarł do pełnego raportu BND na temat 10/04

  Z raportu dowiadujemy się m.in., że informację BND o „wysoce prawdopodobnym zamachu przy użyciu materiałów wybuchowych” potwierdziło „wysokiej rangi źródło wewnątrz polskiej ambasady w K.".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook