Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin: Stracę najlepszych kolegów do rozwalania UE

25.06.2016

"Gdybym był Brytyjczykiem skakałbym do góry z radości. Gdybym był Polakiem żyjącym w Wielkiej Brytanii też bym skakał. Natomiast gdybym był Polakiem chcącym wyjechać oczywiście do Wielkiej Brytanii to bym się nie cieszył" - mówił Janusz Korwin-Mikke odnosząc się do referendum w Wielkiej Brytanii, w którym obywatele zadecydowali o opuszczeniu Unii Europejskiej.

Po Brexicie polityk mówił co go smuci szczególnie.

"Z punktu widzenia europosła jest to problem, bo jak wyjdą ludzie z UKIP to stracę najlepszych kolegów do rozwalania Unii Europejskich. Wolałbym, żeby oni zostali i dalej rozwalali Unię, która zresztą i tak zbankrutuję. Unia po wyjściu Wielkiej Brytanii znacząco się wzmocni. Oś Berlin - Paryż będzie odgrywała teraz jeszcze większą rolę. Do tej pory Brytania wraz z państwami Grupy Wyszehradzkiej i jeszcze jednym państwem mogła zablokować poczynania Berlina. Teraz ci wariaci i szaleńcy będą się panoszyli tutaj bez jakiejkolwiek kary" - mówił w "Superstacji" Korwin.

Lider partii KORWiN wskazał również odpowiedzialnych za obecną sytuację UE.

"Pan Schulz i Pani Merkel są ludźmi odpowiedzialnymi za opuszczenie Unii przez Wielkiej Brytanii. Oni nie tylko są odpowiedzialni za falę uchodźców, to jeszcze pół biedy. Oni od trzech miesięcy nic innego nie robią, tylko trąbią, że trzeba dać wizy Turkom. Ta informacja spowodowała, że Wielka Brytania musiała wyjść" - podkreślał Korwin.

W opinii europosła Polacy byli oszukiwani ws. Unii Europejskiej.

"Polaków bezczelnie oszukiwano, że jesteśmy w Unii jeszcze przed jej powstaniem, które miało miejsce w momencie podpisania trybunału lizbońskiego. Wcześniej była Wspólnota Europejska, nie było Unii Europejskiej. Ludzi okłamywano mówiąc im, że mogą jeździć po Europie, w której nie ma granic dzięki Unii, a tak jest przecież dzięki Schengen. Ludzie byli potwornie oszukiwani. To jest spisek. Ci ludzie, którzy przekształcali EWG na Związek Socjalistycznych Republik Europejskich chwilowo nazywany Unią Europejską, przez 30 lat ciężko pracowali, aby opanować od środka ten organizm i to się im udało, ale dziś im się to sypie" - zauważył Korwin.

kk/Superstacja

[fot. Fratria]


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook