Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin: Rzekomi „uchodźcy” przybyli z Turcji

21.11.2015

Prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke odniósł się do problemu przyjmowania imigrantów na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Polityk zapowiedział zbiórkę podpisów w tej sprawie i organizację wiecu przeciw Traktatowi Lizbońskiemu.

„Ci rzekomi 'uchodźcy' niemal wszyscy przybyli z Turcji, gdzie nadano im status uchodźców, a ich kobiety i dzieci przebywają bezpiecznie w obozach dla uchodźców. Podobnie: jeśli np. chcą przez Austrię udać się do Niemiec, to w Niemczech już nie są 'uchodźcami'!! Austria może tylko zwrócić się do Niemiec z prośbą, by potraktowały ich one jako uchodźców. Jednak nikt - ani Niemcy, ani Polska - nie jest do tego na podstawie Konwencji zmuszony!” - powiedział.

Europoseł podkreślił, że jego ugrupowanie planuje podjęcie kilku inicjatyw związanych z sytuacją w Europie.

„Musimy to robić TYLKO dlatego, że 13-XII-2007 roku Polska podpisała Traktat Lizboński odbierający nam niepodległość. I 13 grudnia br. robimy w Krakowie wielki wiec przeciwko Traktatowi Lizbońskiemu. Od poniedziałku przystępujemy do zbierania podpisów pod czterema obywatelskimi projektami ustaw (jedna w sprawie 'uchodźców')” - zapowiedział Korwin-Mikke.

gah

[Fot. Fratria]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook