Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin: Rządy kliki Kaczyńskiego-Tuska nie przetrwałyby w XIX wieku

17.02.2015

"Dobrobyt ma to do siebie, że ludzie znoszą wtedy zły rząd."


W swoim felietonie w Super Expressie Janusz Korwin-Mikke pisze o wpływie dobrobytu na rzeczywistość polityczną kraju. Opisuje to m.in. na przykładzie historii Hiszpanii.

„Kiedyś Hiszpania była królową mórz. Potrafiła toczyć wojny z Anglią i Francją jednocześnie – i wygrywać. A potem Hiszpanie odkryli Amerykę i zdobyli złoto w Peru… i to Dobro stało się początkiem końca potęgi Hiszpanii.” – pisze Korwin.

Zdaniem publicysty dzięki dobrobytowi Hiszpanie przestali pracować i ich kraj spadł do przysłowiowej III-ej ligi. Z niebytu państwo jego zdaniem wyrwał dopiero generał Franco, który zmusił Hiszpanów do pracy. Kiedy kraj podniósł się ze zgliszcz, Hiszpania wstąpiła do Unii Europejskiej co znów sprowadziło ją na dno.

„Pamiętacie Państwo, jak zachwalano nam Hiszpanie? Przecież ludzie głosowali w referendum za Anschlussem do Unii tylko dlatego, że pod oczy potykano nam Hiszpanię”. – twierdzi Korwin.

„Dobrobyt ma to do siebie, że ludzie znoszą wtedy zły rząd. W XIX wieku rządy kliki KaczyńskiegoTuska nie przetrwałyby kwartału – bo ludzie zaczęliby umierać z głodu. Wtedy panowały zdrowe zasady: >>Kto nie chce pracować – niech też i nie je!<<. I wszyscy pracowali… - konkluduje polityk.

mly/Super Express

fot. wPolityce.pl

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook