Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin: Rządy kliki Kaczyńskiego-Tuska nie przetrwałyby w XIX wieku

17.02.2015

"Dobrobyt ma to do siebie, że ludzie znoszą wtedy zły rząd."


W swoim felietonie w Super Expressie Janusz Korwin-Mikke pisze o wpływie dobrobytu na rzeczywistość polityczną kraju. Opisuje to m.in. na przykładzie historii Hiszpanii.

„Kiedyś Hiszpania była królową mórz. Potrafiła toczyć wojny z Anglią i Francją jednocześnie – i wygrywać. A potem Hiszpanie odkryli Amerykę i zdobyli złoto w Peru… i to Dobro stało się początkiem końca potęgi Hiszpanii.” – pisze Korwin.

Zdaniem publicysty dzięki dobrobytowi Hiszpanie przestali pracować i ich kraj spadł do przysłowiowej III-ej ligi. Z niebytu państwo jego zdaniem wyrwał dopiero generał Franco, który zmusił Hiszpanów do pracy. Kiedy kraj podniósł się ze zgliszcz, Hiszpania wstąpiła do Unii Europejskiej co znów sprowadziło ją na dno.

„Pamiętacie Państwo, jak zachwalano nam Hiszpanie? Przecież ludzie głosowali w referendum za Anschlussem do Unii tylko dlatego, że pod oczy potykano nam Hiszpanię”. – twierdzi Korwin.

„Dobrobyt ma to do siebie, że ludzie znoszą wtedy zły rząd. W XIX wieku rządy kliki KaczyńskiegoTuska nie przetrwałyby kwartału – bo ludzie zaczęliby umierać z głodu. Wtedy panowały zdrowe zasady: >>Kto nie chce pracować – niech też i nie je!<<. I wszyscy pracowali… - konkluduje polityk.

mly/Super Express

fot. wPolityce.pl

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook