Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin: Rewolucja pożera własne dzieci

14.09.2016

"Do władzy dorwali się bolszewicy z PiS - i rżną starą 'arystokrację' spod znaku Okrągłego Stołu aż miło" - stwierdził w swoim felietonie Janusz Korwin-Mikke, lider partii KORWiN.

Polityk nawiązał tym stwierdzeniem do 1917 roku, w którym - jak pisze - "bolszewicy zmajstrowali tzw. wielką socjalistyczną rewolucję październikową".

"Nie była ona ani 'wielka', nie była to zresztą w ogóle 'rewolucja', tylko przejęcie władzy w wyniku spisku wojskowego (zginęło wtedy sześć osób, a Lenin dowiedział się o udanej 'rewolucji' następnego dnia o 11 od swojej służącej), nie była 'socjalistyczna' i nawet nie była 'październikowa' - bo, jak wiadomo, odbyła się 7 listopada. Tak czy owak: zmajstrowali ją - a potem, po uchwyceniu władzy, rozpętali gigantyczny terror, który pochłonął kilkanaście milionów ofiar. Ostrzegano ich wtedy: Popatrzcie, co się stało podczas tzw. rewolucji francuskiej" - pisze Korwin-Mikke.

Dodał, że potem przyszedł Stalin i wymordował bolszewików.

Sytuację tę porównał do obecnych wydarzeń mających miejsce w Polsce.

"Do władzy dorwali się bolszewicy z PiS - i rżną starą 'arystokrację' spod znaku Okrągłego Stołu aż miło - pisze polityk.

Przypomniał, że Stalin mawiał, iż walka klasowa zaostrza się wraz z postępami w budowie socjalizmu.

"W miarę, jak PiS będzie opanowywało władzę sądowniczą, walka się zaostrzy - i kto wie, czy (wzorem JE Recepa Tayyipa Erdogana, prezydenta Turcji) nie przywrócą kary śmierci - i ku ogólnej radości nie zaczną wieszać tych z PO, PSL i SLD. Co zapewni im poparcie większe niż 500 plus" - uważa polityk.

Dodał, że później do władzy dorwie się ktoś inny, kto zacznie tępić PiS.

"Teoretycy rewolucji mawiają zawsze, że 'Rewolucja pożera własne dzieci'. Dokładnie to się stanie z rewolucjonistami z PiS... Tylko żadne moje gadanie ich nie powstrzyma. Tak samo jak w 1918 nie powstrzymało bolszewików...- pisze polityki i dodaje, że "jak Bóg chce kogoś pokarać - to mu rozum odbiera".

wkt/se.pl

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook