Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin: Płaca minimalna szkodzi

17.02.2017

Płaca minimalna szkodzi tak samo - nie ważne czy w małych, czy dużych miejscowościach – przekonuje Janusz Korwin Mikke.

- Parę lat temu napisałem, że jeśli dojdę do władzy, to za siedem lat Polak stanie na Marsie. Kpinom i prześmiewkom nie było końca. Bo Polak to myśli teraz o tym, by dostać emeryturę wyższą o 15 złotych lub o 1-2 zł więcej za godzinę pracy, a przedsiębiorcy tracą czas na walkę z biurokracją, bezsensownymi przepisami i na omijanie złodziejskich podatków i składek, które są w potworny sposób marnotrawione. Ci, co myśleli o wyprawie na Marsa, wyjechali na razie do Anglii. Pół roku temu Elon Musk, twórca firmy SpaceX, przedstawił wizjonerski plan wysyłania ludzi na Marsa. Pierwsze loty miałyby być możliwe w 2022 roku – napisał na swoim koncie na Facebooku Janusz Korwin Mikke.

Polityk odniósł się do podwyższonych stawek minimalnych za godzinę pracy. - Jeśli woda płynie rzeką i postawimy tamę - to woda ją obejdzie: dołem, bokiem, górą... Teraz czytam, że: "Dostałam nową umowę na 13 zł, ale jednocześnie dostałam umowę na dzierżawę odkurzacza. Na 500 zł".

"Za godzinę wypożyczenia munduru płacę 5 zł. Suma summarum dalej zarabiam tyle samo" – podał przykłady jak przedsiębiorcy omijają przepisy o podwyższeniu kwoty minimalnej.

Ocenił, że płaca minimalna jest szkodliwym rozwiązaniem dla pracowników. - Płaca minimalna szkodzi tak samo - nie ważne czy w małych, czy dużych miejscowościach. Powoduje bezrobocie wśród bardzo szczególnej kategorii ludzi - wśród ludzi młodych, wśród ludzi słabo wykwalifikowanych. No bo jak ktoś jest wykwalifikowany, to i tak zazwyczaj poniżej dwóch tysięcy nie zarabia, więc jego płace minimalne nie interesują – przekonuje Korwin Mikke.

I dodaje: Nie istnieje ŻADEN powód, by wprowadzać płacę minimalna. Poza jednym: to ładnie brzmi... I wszyscy idioci – a mamy d***krację - więc to idioci, stanowiący większość tzw. przypadkowego społeczeństwo - gdy usłyszą, że podniesiono płacę minimalną - wyobrażą sobie, że „Rząd”... dba o interesy najuboższych.

[fot. youtube.com]

Facebook Janusza Korwina Mikke/ems

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook