Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin: Płaca minimalna szkodzi

17.02.2017

Płaca minimalna szkodzi tak samo - nie ważne czy w małych, czy dużych miejscowościach – przekonuje Janusz Korwin Mikke.

- Parę lat temu napisałem, że jeśli dojdę do władzy, to za siedem lat Polak stanie na Marsie. Kpinom i prześmiewkom nie było końca. Bo Polak to myśli teraz o tym, by dostać emeryturę wyższą o 15 złotych lub o 1-2 zł więcej za godzinę pracy, a przedsiębiorcy tracą czas na walkę z biurokracją, bezsensownymi przepisami i na omijanie złodziejskich podatków i składek, które są w potworny sposób marnotrawione. Ci, co myśleli o wyprawie na Marsa, wyjechali na razie do Anglii. Pół roku temu Elon Musk, twórca firmy SpaceX, przedstawił wizjonerski plan wysyłania ludzi na Marsa. Pierwsze loty miałyby być możliwe w 2022 roku – napisał na swoim koncie na Facebooku Janusz Korwin Mikke.

Polityk odniósł się do podwyższonych stawek minimalnych za godzinę pracy. - Jeśli woda płynie rzeką i postawimy tamę - to woda ją obejdzie: dołem, bokiem, górą... Teraz czytam, że: "Dostałam nową umowę na 13 zł, ale jednocześnie dostałam umowę na dzierżawę odkurzacza. Na 500 zł".

"Za godzinę wypożyczenia munduru płacę 5 zł. Suma summarum dalej zarabiam tyle samo" – podał przykłady jak przedsiębiorcy omijają przepisy o podwyższeniu kwoty minimalnej.

Ocenił, że płaca minimalna jest szkodliwym rozwiązaniem dla pracowników. - Płaca minimalna szkodzi tak samo - nie ważne czy w małych, czy dużych miejscowościach. Powoduje bezrobocie wśród bardzo szczególnej kategorii ludzi - wśród ludzi młodych, wśród ludzi słabo wykwalifikowanych. No bo jak ktoś jest wykwalifikowany, to i tak zazwyczaj poniżej dwóch tysięcy nie zarabia, więc jego płace minimalne nie interesują – przekonuje Korwin Mikke.

I dodaje: Nie istnieje ŻADEN powód, by wprowadzać płacę minimalna. Poza jednym: to ładnie brzmi... I wszyscy idioci – a mamy d***krację - więc to idioci, stanowiący większość tzw. przypadkowego społeczeństwo - gdy usłyszą, że podniesiono płacę minimalną - wyobrażą sobie, że „Rząd”... dba o interesy najuboższych.

[fot. youtube.com]

Facebook Janusza Korwina Mikke/ems

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook