Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin o Petru: Słońce na Maderze świeci tej cholerze...

03.01.2017

Janusz Korwin-Mikke, lider partii KORWiN skomentował wycieczkę Ryszarda Petru i Joanny Schmidt na Maderę. Stwierdził, że tym wyjazdem pogrzebał swoje szanse na zostanie liderem opozycji.

„Internet naśmiewa się teraz z niego na potęgę. Cytuję: 'Czy Ryszard Petru zamierza walczyć na Maderze o wolność mediów?', 'Rotacyjna okupacja: Sejm-Madera-Sejm', 'Nie śpię, bo czekam, czy Ryszard Petru i Joanna Schmidt nie okupują sejmu w Portugalii'” - to tylko niektóre z komentarzy zamieszczanych przez internautów i przetoczonych przez polityka.

Jak stwierdził, szkoda, że Petru zaprzepaścił swoja szansę. Jego zdaniem .Nowoczesna w porównaniu z Platformą była czymś ożywczym – jak swego czasu Twój Ruch Palikota.

„Co prawda PO była partią liberalną i dopiero po dorwaniu się do władzy weszła między Różowe Wrony i zaczęła krakać jak i one. Natomiast .Nowoczesna zaczęła krakać jak socjal-d***kraci, zanim położyła paluszek na sterze państwa. Już zażądała, by obłożyć podatkami ludzi sprzedających nabytą ziemię rolną - na przykład” - przypomina polityk.

Jak pisze, Petru miał ogromną szansę, tyle, że szedł złą ścieżką. Chciał jak najszybciej obalić reżym PiS.

„Cel był słuszny - czas zupełnie niewłaściwy” - twierdzi Korwin-Mikke i podaje dwa powody:

„Pogorszenie się sytuacji gospodarczej zmusi PiS do zastąpienia chleba igrzyskami - a więc do wsadzania za kratki ludzi z PO. Dla nas oznacza to wykonanie połowy roboty (drugą wykonamy po obaleniu PiS) - ale dla p. Petru oznaczałoby to przecież usunięcie z drogi konkurencji. Po co obalać PiS teraz?” - pyta polityk.

Jako drugi powód podaje to, że odsunięcie obecnie PiS od władzy spowoduje powstanie legendy o partii.

„PiS doprowadzi Polskę do kryzysu. Jednak odsunięcie PiS od władzy teraz spowoduje, że wśród ludzi narośnie legenda: "PiS miał znakomity plan, uratowałby Polskę - niestety: przerwano mu już na początku drogi". Z legendą by się nie wygrało - za kilka lat PiS lub jego następcy doszliby do władzy, niesieni potężną falą poparcia” - pisze europoseł i dodaje, że może dla Nowoczesnej to lepiej, że Petru opala się na Maderze. 

wkt/se.pl

[fot. wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook