Jedynie prawda jest ciekawa


Janusz Korwin-Mikke: 500 plus polityk równa się głupota

05.02.2016

Kiedy opozycja od całkowitej negacji programu PiSu „500+” przeszła do tworzenia własnych programów, całkowicie zapominając o własnych słowach, mówiących o braku pieniędzy na jego realizację, przy swoim pierwotnym zdaniu na „nie” ciągle stoi europoseł Janusz Korwin-Mikke.

Podczas piątkowej konferencji prasowej w Sejmie, Korwin skomentował rządowy program Rodzina 500 plus. Polityk wskazując na wadę projektu zauważa, to czego według niego nikt nie chce widzieć, że na każde 500 zł dla dziecka, trzeba będzie zabrać 700 zł od obywateli. Według Korwina grozi to poważnym zubożeniem Polski. 

„Wiadomo, że państwo, żeby mogło dać obywatelom 500zł, najpierw musi zabrać nam wszystkim 700zł. Trzeba np. opłacić wszystkich urzędników, którzy wprowadzą program w życie. Wiemy już nawet ilu! Rząd mówi, że zatrudni 7 tysięcy nowych urzędników. Od tego się zaczyna, mogę się założyć, że potem będzie ich 27 tysięcy… Nie łudźmy się – koszty będą.” - mówił na konferencji Korwin. 

Prezes partii KORWiN odniósł się do pomysłu Nowoczesnej, która postulowała, żeby nie dawać pieniędzy niektórym bogatym, wypłacając za to pieniądze już od pierwszego dziecka. 

„To już zupełne wariactwo. Gdy w Szwecji próbowano zrobić coś podobnego 30 lat temu, również nie dawać pieniędzy bogatym, to partia szybko się zorientowała, że koszt liczenia, komu nie dawać, jest większy niż danie pieniędzy również  bogatym, bo przecież – ilu ich jest?. Pokazuje to jednak, jak populistyczną partią jest Nowoczesna. Nie ma pojęcia o realiach gospodarki.” 

Zdaniem polityka projekt 500 plus, doprowadzi do podwyższenia cen różnych produktów, o czym się nie mówi, dzięki temu rząd będzie mógł uzbierać pieniądze na realizację swojej głównej obietnicy wyborczej. 

„Niestety, trzeba zauważyć, że ludzie dają się na to nabrać(…) Podrożeją różne produkty: bułeczki zdrożeją 10 groszy, piwo o 60 groszy, benzyna o 50 groszy itd. Z tego uzbiera się te 700 złotych, z których oni zapłacą za ten dodatek. Ludzie nie widzą jednak tego, co zapłacą, a jedynie to co dostaną.” - podsumował prezes partii KORWIN.

kk/Partia KORWIN

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook