Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke zaskakuje: Syria to kraj pluralizmu i tolerancji

02.12.2014

Janusz Korwin-Mikke zaskakuje swoim najnowszym felietonem w „Super Expressie”. A może właśnie wcale nie... Lider KNP znany jest z szokujących poglądów. Obecnie właśnie postanowił wychwalać reżim w Syrii.

Korwin-Mikke jest obecnie na Międzynarodowej Konferencji na temat zwalczania Terroryzmu i Religijnego Ekstremizmu, która ma miejsce w Syrii.

Polski europoseł wydaje się zachwycony reżimem, który zasłynął w ostatnim czasie mordowaniem cywilów i stosowaniem broni chemicznej w walce z własnymi rodakami. Jednak Korwin-Mikke patrzy na ten kraj inaczej. „Syria to kraj pluralizmu i tolerancji. O kulturze o dwa tysiące lat starszej od niemieckiej czy polskiej” - tłumaczy.

Dodaje, że 90 proc. mieszkańców Syrii to muzułmanie, ale wskazuje, że tam nikt się z tym nie obnosi. „Prezydent Baszszar Hafiz al-Assad wydał nawet studentkom zakaz zakrywania włosów na uczelniach - co wzbudziło protesty muzułmanów, zwłaszcza sunnitów (około 60 proc. muzułmanów). I właśnie to niezadowolenie wykorzystali Amerykanie, by wzburzyć ludność przeciwko reżymowi. Powiedzmy jasno: p. Assad nie jest aniołkiem. Nie dopuszczał się jednak takich ekscesów, jak śp. Muammar Kaddafi czy śp. Saddam Hussajn. Tymczasem okazało się, po obaleniu reżymów w Libii i Iraku liczba morderstw wzrosła wielokrotnie. Po prostu: Arabowie mają temperament - i jak się ich nie trzyma krótko, mordują się między sobą” - zaznacza Korwin-Mikke.

Dodaje, że od trzech lat w Syrii trwają walki z ludźmi żądającymi przywrócenia szariatu. „Korzystając z tego, do Syrii wtargnęli ekstremiści z Kalifatu Syrii i Lewantu - mordując już wszystkich, którzy nie są prawowiernymi sunnitami. A nawet tych sunnitów, którzy nie chcą mordować szyitów, alawitów, chrześcijan. Kolejna głupota Amerykanów. Teraz nie wiedzą, co robić” - przekonuje lider KNP. Dodaje, że Amerykanie „nie potrafią zrozumieć, że demokracja nie jest najlepszym ustrojem na świecie!”

„Konferencja pokazała absolutną determinację władz i duchowieństwa muzułmańskiego w obronie islamu jako religii tolerancji i pluralizmu - w odróżnieniu od islamu szerzonego w Europie i przez "kalifat" ISIL. To było naprawdę wzruszające. Ludzie wzywający do tolerancji i pluralizmu są obecnie zwalczani zbrojnie przez ludzi opłacanych przez Unię Europejską (a więc i z naszych kieszeni!!), głoszącą pluralizm i tolerancję religijną. Jest to niewątpliwy skandal. I to się może zakończyć wyrżnięciem paru milionów ludzi, w większości chrześcijan, zniszczeniem mających 4000 lat zabytków kultury i świadectw historii” - tłumaczy.

Dodaje, że „Polska powinna zdecydowanie wesprzeć reżym JE Baszszara al-Assada w walce z muzułmańskimi ekstremistami - a przynajmniej: nie popierać bandytów i terrorystów”.

Zdaje się jednak, że zbyt łagodnie traktuje reżim Assada. Choć może jest to zwyczajnie element pewnej prorosyjskiej gry, jaką prowadzi polski europoseł...

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 2. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 3. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 4. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 5. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 6. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 7. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

 8. 1270lisinkapsszynka 06.04.2018

  Tomasz Lis nie wytrzymuje ciśnienia i bezpardonowo atakuje Jarosława Kaczyńskiego

  Ależ zabolała ich decyzja komitetu wykonawczego PiS i Jarosława Kaczyńskiego

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook