Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin-Mikke zaskakuje: Syria to kraj pluralizmu i tolerancji

02.12.2014

Janusz Korwin-Mikke zaskakuje swoim najnowszym felietonem w „Super Expressie”. A może właśnie wcale nie... Lider KNP znany jest z szokujących poglądów. Obecnie właśnie postanowił wychwalać reżim w Syrii.

Korwin-Mikke jest obecnie na Międzynarodowej Konferencji na temat zwalczania Terroryzmu i Religijnego Ekstremizmu, która ma miejsce w Syrii.

Polski europoseł wydaje się zachwycony reżimem, który zasłynął w ostatnim czasie mordowaniem cywilów i stosowaniem broni chemicznej w walce z własnymi rodakami. Jednak Korwin-Mikke patrzy na ten kraj inaczej. „Syria to kraj pluralizmu i tolerancji. O kulturze o dwa tysiące lat starszej od niemieckiej czy polskiej” - tłumaczy.

Dodaje, że 90 proc. mieszkańców Syrii to muzułmanie, ale wskazuje, że tam nikt się z tym nie obnosi. „Prezydent Baszszar Hafiz al-Assad wydał nawet studentkom zakaz zakrywania włosów na uczelniach - co wzbudziło protesty muzułmanów, zwłaszcza sunnitów (około 60 proc. muzułmanów). I właśnie to niezadowolenie wykorzystali Amerykanie, by wzburzyć ludność przeciwko reżymowi. Powiedzmy jasno: p. Assad nie jest aniołkiem. Nie dopuszczał się jednak takich ekscesów, jak śp. Muammar Kaddafi czy śp. Saddam Hussajn. Tymczasem okazało się, po obaleniu reżymów w Libii i Iraku liczba morderstw wzrosła wielokrotnie. Po prostu: Arabowie mają temperament - i jak się ich nie trzyma krótko, mordują się między sobą” - zaznacza Korwin-Mikke.

Dodaje, że od trzech lat w Syrii trwają walki z ludźmi żądającymi przywrócenia szariatu. „Korzystając z tego, do Syrii wtargnęli ekstremiści z Kalifatu Syrii i Lewantu - mordując już wszystkich, którzy nie są prawowiernymi sunnitami. A nawet tych sunnitów, którzy nie chcą mordować szyitów, alawitów, chrześcijan. Kolejna głupota Amerykanów. Teraz nie wiedzą, co robić” - przekonuje lider KNP. Dodaje, że Amerykanie „nie potrafią zrozumieć, że demokracja nie jest najlepszym ustrojem na świecie!”

„Konferencja pokazała absolutną determinację władz i duchowieństwa muzułmańskiego w obronie islamu jako religii tolerancji i pluralizmu - w odróżnieniu od islamu szerzonego w Europie i przez "kalifat" ISIL. To było naprawdę wzruszające. Ludzie wzywający do tolerancji i pluralizmu są obecnie zwalczani zbrojnie przez ludzi opłacanych przez Unię Europejską (a więc i z naszych kieszeni!!), głoszącą pluralizm i tolerancję religijną. Jest to niewątpliwy skandal. I to się może zakończyć wyrżnięciem paru milionów ludzi, w większości chrześcijan, zniszczeniem mających 4000 lat zabytków kultury i świadectw historii” - tłumaczy.

Dodaje, że „Polska powinna zdecydowanie wesprzeć reżym JE Baszszara al-Assada w walce z muzułmańskimi ekstremistami - a przynajmniej: nie popierać bandytów i terrorystów”.

Zdaje się jednak, że zbyt łagodnie traktuje reżim Assada. Choć może jest to zwyczajnie element pewnej prorosyjskiej gry, jaką prowadzi polski europoseł...

TK
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook