Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke zaskakuje: Syria to kraj pluralizmu i tolerancji

02.12.2014

Janusz Korwin-Mikke zaskakuje swoim najnowszym felietonem w „Super Expressie”. A może właśnie wcale nie... Lider KNP znany jest z szokujących poglądów. Obecnie właśnie postanowił wychwalać reżim w Syrii.

Korwin-Mikke jest obecnie na Międzynarodowej Konferencji na temat zwalczania Terroryzmu i Religijnego Ekstremizmu, która ma miejsce w Syrii.

Polski europoseł wydaje się zachwycony reżimem, który zasłynął w ostatnim czasie mordowaniem cywilów i stosowaniem broni chemicznej w walce z własnymi rodakami. Jednak Korwin-Mikke patrzy na ten kraj inaczej. „Syria to kraj pluralizmu i tolerancji. O kulturze o dwa tysiące lat starszej od niemieckiej czy polskiej” - tłumaczy.

Dodaje, że 90 proc. mieszkańców Syrii to muzułmanie, ale wskazuje, że tam nikt się z tym nie obnosi. „Prezydent Baszszar Hafiz al-Assad wydał nawet studentkom zakaz zakrywania włosów na uczelniach - co wzbudziło protesty muzułmanów, zwłaszcza sunnitów (około 60 proc. muzułmanów). I właśnie to niezadowolenie wykorzystali Amerykanie, by wzburzyć ludność przeciwko reżymowi. Powiedzmy jasno: p. Assad nie jest aniołkiem. Nie dopuszczał się jednak takich ekscesów, jak śp. Muammar Kaddafi czy śp. Saddam Hussajn. Tymczasem okazało się, po obaleniu reżymów w Libii i Iraku liczba morderstw wzrosła wielokrotnie. Po prostu: Arabowie mają temperament - i jak się ich nie trzyma krótko, mordują się między sobą” - zaznacza Korwin-Mikke.

Dodaje, że od trzech lat w Syrii trwają walki z ludźmi żądającymi przywrócenia szariatu. „Korzystając z tego, do Syrii wtargnęli ekstremiści z Kalifatu Syrii i Lewantu - mordując już wszystkich, którzy nie są prawowiernymi sunnitami. A nawet tych sunnitów, którzy nie chcą mordować szyitów, alawitów, chrześcijan. Kolejna głupota Amerykanów. Teraz nie wiedzą, co robić” - przekonuje lider KNP. Dodaje, że Amerykanie „nie potrafią zrozumieć, że demokracja nie jest najlepszym ustrojem na świecie!”

„Konferencja pokazała absolutną determinację władz i duchowieństwa muzułmańskiego w obronie islamu jako religii tolerancji i pluralizmu - w odróżnieniu od islamu szerzonego w Europie i przez "kalifat" ISIL. To było naprawdę wzruszające. Ludzie wzywający do tolerancji i pluralizmu są obecnie zwalczani zbrojnie przez ludzi opłacanych przez Unię Europejską (a więc i z naszych kieszeni!!), głoszącą pluralizm i tolerancję religijną. Jest to niewątpliwy skandal. I to się może zakończyć wyrżnięciem paru milionów ludzi, w większości chrześcijan, zniszczeniem mających 4000 lat zabytków kultury i świadectw historii” - tłumaczy.

Dodaje, że „Polska powinna zdecydowanie wesprzeć reżym JE Baszszara al-Assada w walce z muzułmańskimi ekstremistami - a przynajmniej: nie popierać bandytów i terrorystów”.

Zdaje się jednak, że zbyt łagodnie traktuje reżim Assada. Choć może jest to zwyczajnie element pewnej prorosyjskiej gry, jaką prowadzi polski europoseł...

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook