Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Korwin-Mikke zachwycony okupowanym Krymem

10.12.2015

„Prądu nie było, koleje odcięte - ale duch bojowy na Krymie nie zginął”.

Janusz Korwin-Mikke zaskakuje po raz kolejny. Prezentujący często polityczną sympatię dla Władimira Putina polityk poleciał na okupowany przez Rosję Krym. Z jego relacji wynika, że jest zadowolony z tego, co tam zobaczył.

„Lecę, jako się napisało, przez Moskwę na Krym. Z Symferopola mnie zapewniali, że na mój przyjazd będzie już prąd – i rzeczywiście: wczoraj podłączyli linię przez Cieśninę Kerczeńską. No, to Ukraińcy też uruchomili swoją linię. A na ulicach demonstracje: „Odłączcie nas od Ukrainy! Nie chcemy od nich prądu!!”. Trudno się dziwić. Podłączą – a ktoregoś pięknego dnia, np. w Wigilię, Prawy Sektor znów podłoży bombę w rozdzielni...” - pisze Kowin na swoim profilu na Facebooku.

I bagatelizuje sytuację na Krymie. „Przypominam, że po przejęciu Krymu, po roku okrutnych walk w Donbasie i mordach w Odessie, liczba Ukraińców nie lubiących Rosjan wzrosła... z 19% do 25%! Granica z Rosją jest (poza odcinkiem Donbasu) otwarta, przechodzi kto chce, a najlepiej sprzedającymi się w Moskwie słodyczami są czekoladki produkowane w zakładach JE Piotra Poroszenki. Dla porównania: gdy doszło do napięcia między Belgia, Francją, Luksemburgiem i Niemcami, a USA, to Amerykanie prawie przestali pić francuskie wina, a nazwa potrawy „francuskie frytki”została zmieniona na „Freedom Frites”. D***kracja to zaiste ustrój totalitarny” - pisze europoseł.

Już po przylocie na Krym Korwin-Mikke relacjonuje. I wygląda na to, że podoba mu się to, co zobaczył. „Przyjęcie w Symferopolu bardzo przyjazne. Jutro rozmawiam z wszystkimi władzami, z przedstawicielami Tatarów itd. Natomiast przeciwko mojej wizycie zaprotestowali krymscy komuniści, którzy nawet chcieli zrobić demonstrację przeciwko mojemu przyjazdowi. Komentarze na ulicy życzliwe: "Czemu Pan nie przyjechał wcześniej? Ukraińcy by wcześniej prąd podłączyli!" Prądu nie było, koleje odcięte - ale duch bojowy na Krymie nie zginął, nawet "GW" nie dopatrzyła się paniki” - kwituje Korwin-Mikke.

Trudno się dziwić, że ekscentryczny polityk jest oskarżany o sprzyjanie Rosji.

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 2. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 3. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 4. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 5. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 6. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 7. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 8. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook