Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin-Mikke: Zachowanie Sądu to skandal

14.12.2011

Ostatnie wybory parlamentarne są ważne – orzekł Sąd Najwyższy. SN uznał, że w czasie głosowania nie doszło do złamania procedur, które wypaczyłoby wyniki. Portal Stefczyk.info o komentarz w tej sprawie poprosił Janusza Korwina-Mikkego, lidera Kongresu Nowej Prawicy, który wnosił o unieważnienie wyników wyborów:

Ja się spodziewałem takiego rozstrzygnięcia. Bowiem po odrzuceniu naszego protestu otrzymaliśmy opinię, która pozwalała sądzić, że wybory zostaną uznane. Jednak całą sprawę uznaję za skandal. Mam nadzieję, że wyborcy podzielą tę opinię i dadzą o tym znać przy okazji kolejnych wyborów parlamentarnych. Oczywiście, o ile Polska dotrwa do tego czasu…

Nie dziwi mnie jednak, że Sąd Najwyższy nie wymienił nawet naszej sprawy wśród nieprawidłowości wyborczych. Nas się bowiem nie zauważa. Wszyscy zachowują się tak, jakbyśmy nie istnieli. Nawet w mediach, w których ukazują się analizy dotyczące polskiej prawicy, dziennikarze opisują najmniejsze partie, ale nas nie. Wszyscy udają, że nas nie ma, ponieważ wiedzą, że jak my wygramy to powsadzamy tę bandę do kryminału.

Choć Nowa Prawica nie otrzymała jeszcze uzasadnienia do orzeczenia Sądu Najwyższego ws. naszego protestu, mamy już opinię SN w tej sprawie. W niej napisano, że Sąd nie widzi żadnego powodu, by PKW miała zmienić swoją decyzję ws. zgody na nasz start z ogólnopolskich list. Sytuacja może się zmienić jedynie przy następnych wyborach. To pokazuje, że prawo wyborcze wymaga szybkiej poprawki.

not saż
[fot. Wikipedia.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook