Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke: Zachowanie Sądu to skandal

14.12.2011

Ostatnie wybory parlamentarne są ważne – orzekł Sąd Najwyższy. SN uznał, że w czasie głosowania nie doszło do złamania procedur, które wypaczyłoby wyniki. Portal Stefczyk.info o komentarz w tej sprawie poprosił Janusza Korwina-Mikkego, lidera Kongresu Nowej Prawicy, który wnosił o unieważnienie wyników wyborów:

Ja się spodziewałem takiego rozstrzygnięcia. Bowiem po odrzuceniu naszego protestu otrzymaliśmy opinię, która pozwalała sądzić, że wybory zostaną uznane. Jednak całą sprawę uznaję za skandal. Mam nadzieję, że wyborcy podzielą tę opinię i dadzą o tym znać przy okazji kolejnych wyborów parlamentarnych. Oczywiście, o ile Polska dotrwa do tego czasu…

Nie dziwi mnie jednak, że Sąd Najwyższy nie wymienił nawet naszej sprawy wśród nieprawidłowości wyborczych. Nas się bowiem nie zauważa. Wszyscy zachowują się tak, jakbyśmy nie istnieli. Nawet w mediach, w których ukazują się analizy dotyczące polskiej prawicy, dziennikarze opisują najmniejsze partie, ale nas nie. Wszyscy udają, że nas nie ma, ponieważ wiedzą, że jak my wygramy to powsadzamy tę bandę do kryminału.

Choć Nowa Prawica nie otrzymała jeszcze uzasadnienia do orzeczenia Sądu Najwyższego ws. naszego protestu, mamy już opinię SN w tej sprawie. W niej napisano, że Sąd nie widzi żadnego powodu, by PKW miała zmienić swoją decyzję ws. zgody na nasz start z ogólnopolskich list. Sytuacja może się zmienić jedynie przy następnych wyborach. To pokazuje, że prawo wyborcze wymaga szybkiej poprawki.

not saż
[fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook