Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Korwin-Mikke: Zachowanie Sądu to skandal

14.12.2011

Ostatnie wybory parlamentarne są ważne – orzekł Sąd Najwyższy. SN uznał, że w czasie głosowania nie doszło do złamania procedur, które wypaczyłoby wyniki. Portal Stefczyk.info o komentarz w tej sprawie poprosił Janusza Korwina-Mikkego, lidera Kongresu Nowej Prawicy, który wnosił o unieważnienie wyników wyborów:

Ja się spodziewałem takiego rozstrzygnięcia. Bowiem po odrzuceniu naszego protestu otrzymaliśmy opinię, która pozwalała sądzić, że wybory zostaną uznane. Jednak całą sprawę uznaję za skandal. Mam nadzieję, że wyborcy podzielą tę opinię i dadzą o tym znać przy okazji kolejnych wyborów parlamentarnych. Oczywiście, o ile Polska dotrwa do tego czasu…

Nie dziwi mnie jednak, że Sąd Najwyższy nie wymienił nawet naszej sprawy wśród nieprawidłowości wyborczych. Nas się bowiem nie zauważa. Wszyscy zachowują się tak, jakbyśmy nie istnieli. Nawet w mediach, w których ukazują się analizy dotyczące polskiej prawicy, dziennikarze opisują najmniejsze partie, ale nas nie. Wszyscy udają, że nas nie ma, ponieważ wiedzą, że jak my wygramy to powsadzamy tę bandę do kryminału.

Choć Nowa Prawica nie otrzymała jeszcze uzasadnienia do orzeczenia Sądu Najwyższego ws. naszego protestu, mamy już opinię SN w tej sprawie. W niej napisano, że Sąd nie widzi żadnego powodu, by PKW miała zmienić swoją decyzję ws. zgody na nasz start z ogólnopolskich list. Sytuacja może się zmienić jedynie przy następnych wyborach. To pokazuje, że prawo wyborcze wymaga szybkiej poprawki.

not saż
[fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook