Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin-Mikke: Z każdą kadencją PE jest coraz głupiej

14.03.2015

„To jest system tak skonstruowany, żeby korumpować uczestniczących w nim ludzi”.

Zaskakujące są rozmowy z Januszem Korwin-Mikkem. Nie inaczej było, gdy Korwin-Mikke gościł niedawno w Radiu Wnet.

Polityk zaczął od ataku na PiS. „PiS jest partią rosyjską, w której panuje czysto rosyjska mentalność. Nawet większość wyborców partii Kaczyńskiego mieszka na terenach byłego zaboru rosyjskiego. To jest to przywiązanie do przewodniej roli państwa oraz systemu opiekuńczego. PiS jest partią bardziej lewicową niż SLD” – mówił kandydat na prezydenta Rzeczpospolitej. Jego oskarżenia brzmią groteskowo w świetle faktu, że to właśnie Korwin od miesięcy chwali Władimira Putina za jego agresywną politykę i tłumaczy racjonalność jego działań na Ukrainie.

Atak na PiS za „rosyjskość” nie przeszkodził Korwin-Mikkemu wychwalać Putina po raz kolejny. „Pan prezydent Putin jest uważany za europejskiego konserwatystę, można powiedzieć, że mamy do czynienia z Konserwatywnym Związkiem Republik Sowieckich. Przecież Putin osobiście odwiedził Sołżenicyna, aby wręczyć mu ordery. Proszę spojrzeć, na to co Putin robi z tym cały lewactwem i homoideologią” - tłumaczy.

Korwin-Mikke tłumaczył również w audycji swój start w wyborach prezydenckich. „Startuję w kolejnych wyborach cały czas z tym samym przesłaniem, że trzeba zniszczyć socjalizm” – tłumaczył, odnosząc się do swojego programu wyborczego.

Polityk podzielił się również wrażeniami z europarlamentu. „Wiedziałem, że w Europie jest źle, ale nie wiedziałem, że aż tak. Z każdą kadencją europarlamentu jest coraz głupiej. To jest system, który specjalnie został tak skonstruowany, żeby korumpować uczestniczących w nim ludzi” - tłumaczy.

ez,RadioWnet.pl
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook