Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke: Wojsko powinno wprowadzić stan wojenny

11.03.2016

Zdaniem szefa partii KORWiN może dojść do rozlewu krwi.

„Mamy w tej chwili dwa porządki prawne. Połowa Polski uważa, że prawem jest jedno, a druga, że prawo jest drugie. To musi doprowadzić do wojny domowej – musi, powtarzam. Albo PiS zawiesi konstytucję i powstanie IV RP – co byłoby normalne, to można zrobić, ale mi by się to nie podobało, choć to logiczne – albo niech wojsko jak najszybciej przejmie władzę i wprowadzi stan wojenny, zaprowadzi porządek. Ale bez strzelaniny. I tak uspokójmy sytuację i zacznijmy od nowa. Innego rozwiązania nie widzę (…) Tych polityków na kilka tygodni trzeba wprowadzić do internatu, żeby sobie pogadali, a nie robili bunt. Trzeba zaprowadzić porządek" - powiedział Janusz Korwin-Mikke podczas swojej piątkowej konferencji prasowej. 

Szef partii KORWiN przyznał, iż może dojść do rozlewu krwi.

Jak dodawał: "Fakt, że nie można opublikować wyroku sądu konstytucyjnego, w Ameryce by się w głowie nie mieściło". [Cytaty za 300polityka.pl].

Wcześniej na jednym ze swoich filmów na YT rozwijał myśl: "Jeżeli rząd konsekwentnie będzie uznawał decyzję Trybunału Konstytucyjnego za nieistotną, to mamy wojnę domową. W takim przypadku kolejny raz apeluję do wojska, żeby przejęło władzę. To jest obowiązek wojska, żeby ratować państwo, które rozpada się właśnie wskutek działań tych ludzi" - przekonuje Janusz Korwin-Mikke w filmie wrzuconym na swój kanał na YouTube.

Szef partii KORWiN nie krył radości z tego, jak zachowali się w środę sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, uznając nowelizację ustawy o TK za niezgodną z konstytucją. Polityk wskazał m.in. na brak vactio legis w dokumencie przygotowanym przez rząd PiS.

Z takiej oceny Korwin-Mikke wyciągnął jednak wniosek, w którym apeluje do wojska, by to przejęło władzę. Dodał przy tym, że trzeba starannie sprawdzić publikację portalu wPolityce.pl "Ale to nie koniec. Oskarżony został Trybunał przez portal wPolityce.pl i PiS, że projekt orzeczenia TK biegał przez kilka dni i był konsultowany z ludźmi z PO. Gdyby to była prawda, mamy powód do ścigania sędziów. (…) Gdyby to była prawda, to cała moja sympatia do TK znika w jednym momencie" - zaznaczył.


LL

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook