Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke w kolejnym starciu z UE

27.10.2016

„Jesteście imperialistami, którzy nie tolerujecie odmienności” - zarzucił unijnym politykom Janusz Korwin-Mikke w swoim przemówieniu w Parlamencie Europejskim.

„Od 10 lat przekonuję w Polsce, że jedyną szansą na ocalenie niepodległości Białorusi jest utrzymanie u władzy JE Aleksandra Łukaszenki. Czy zdajecie sobie sprawę, że gdybyście wprowadzili demokrację na Białorusi, to za dwa lata pan Putin i jego zielone ludziki by sobie ją przyłączyły” - mówił Korwin-Mikke podczas dyskusji nt. sytuacji na Białorusi. 

„Tylko Łukaszenka, który dba o swój stołek, jest gwarantem niepodległości tego państwa” - dodał. 

„Chcę mieć Białoruś, Ukrainę, Litwę, która by dzieliła Polskę od Rosji. Ja bardzo lubię Rosję, ale im dalej jest od Polski, tym bardziej ją lubię” - stwierdził europoseł. „Zrozumcie wreszcie elementarne zasady geopolityki” – zwrócił się do unijnych polityków. 

Prezes partii Wolność w Parlamencie Europejskim odniósł się także do strategii UE wobec Iranu. 

„Czy państwo nie widzicie, że jesteście śmieszni? UE która ma 7 lat za sobą i 30 mld długów, kłopoty wewnętrzne i zewnętrzne, poucza państwo, które ma 4 tys. lat tradycji o tym co ma robić. Pouczacie Iran, że ma znieść karę śmierci i przestrzegać konstytucji, a przecież konstytucja Iranu nakazuje stosowania kary śmierci” - podkreślił, a po chwili wymienił „cywilizowane” kraje, które posiadają broń atomową, a także w których stosuje się karę śmierci. 

„Macie mentalność kolonialną! Tak samo jak żeście 100 lat temu pouczali Afroafrykańczyków jak mają żyć, pouczacie dumnych Persów, jak mają żyć. Na szczęście nie muszą tego wysłuchiwać” - dodał. 

„Kto wam powiedział, że wartości unijne są lepsze niż wartości irańskie? Jesteście imperialistami, którzy nie tolerujecie odmienności” - krzyczał europoseł. 

Korwin-Mikke zakończył swoje przemówienie powtarzanym wielokrotnie zwrotem: „A poza tym sądzą, że Unia Europejska powinna być zniszczona”. 


ak/YouTube/KORWiN vs UE

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook