Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin-Mikke w kolejnym starciu z UE

27.10.2016

„Jesteście imperialistami, którzy nie tolerujecie odmienności” - zarzucił unijnym politykom Janusz Korwin-Mikke w swoim przemówieniu w Parlamencie Europejskim.

„Od 10 lat przekonuję w Polsce, że jedyną szansą na ocalenie niepodległości Białorusi jest utrzymanie u władzy JE Aleksandra Łukaszenki. Czy zdajecie sobie sprawę, że gdybyście wprowadzili demokrację na Białorusi, to za dwa lata pan Putin i jego zielone ludziki by sobie ją przyłączyły” - mówił Korwin-Mikke podczas dyskusji nt. sytuacji na Białorusi. 

„Tylko Łukaszenka, który dba o swój stołek, jest gwarantem niepodległości tego państwa” - dodał. 

„Chcę mieć Białoruś, Ukrainę, Litwę, która by dzieliła Polskę od Rosji. Ja bardzo lubię Rosję, ale im dalej jest od Polski, tym bardziej ją lubię” - stwierdził europoseł. „Zrozumcie wreszcie elementarne zasady geopolityki” – zwrócił się do unijnych polityków. 

Prezes partii Wolność w Parlamencie Europejskim odniósł się także do strategii UE wobec Iranu. 

„Czy państwo nie widzicie, że jesteście śmieszni? UE która ma 7 lat za sobą i 30 mld długów, kłopoty wewnętrzne i zewnętrzne, poucza państwo, które ma 4 tys. lat tradycji o tym co ma robić. Pouczacie Iran, że ma znieść karę śmierci i przestrzegać konstytucji, a przecież konstytucja Iranu nakazuje stosowania kary śmierci” - podkreślił, a po chwili wymienił „cywilizowane” kraje, które posiadają broń atomową, a także w których stosuje się karę śmierci. 

„Macie mentalność kolonialną! Tak samo jak żeście 100 lat temu pouczali Afroafrykańczyków jak mają żyć, pouczacie dumnych Persów, jak mają żyć. Na szczęście nie muszą tego wysłuchiwać” - dodał. 

„Kto wam powiedział, że wartości unijne są lepsze niż wartości irańskie? Jesteście imperialistami, którzy nie tolerujecie odmienności” - krzyczał europoseł. 

Korwin-Mikke zakończył swoje przemówienie powtarzanym wielokrotnie zwrotem: „A poza tym sądzą, że Unia Europejska powinna być zniszczona”. 


ak/YouTube/KORWiN vs UE

[fot. YouTube]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook