Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke: Unia jest trupem. NASZ WYWIAD

22.05.2016

- Nikt nie będzie umierał za Unię Europejską - Janusz Korwin-Mikke dla portalu Stefczyk info.

Stefczyk info: Polska powinna się przejmować ostrzeżeniami i groźbami ze strony Unii Europejskiej?

Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWiN: Nie ma się czym przejmować, Unia jest trupem i nic nam nie zrobi. Nie ma sił zbrojnych, a jak mówił towarzysz Stalin to decyduje o polityce, kto ma więcej dywizji. Za Polskę Unię Europejską nikt nie będzie umierał. Daje Unii jeszcze trzy lata istnienia.

UE upadnie pod naporem imigrantów?

Nie, upadną pod własnym ciężarem. Już dwadzieścia lat temu Nixon zauważył, że Amerykę czeka los Rzymu, a Europę czeka los starożytnej Grecji, która pod koniec swojego istnienia składała się z wielu bitnych plemion. Achajowie zjednoczyli większość plemion greckich i chcieli walczyć z Rzymianami, ale kiedy przyszło do walki, wojska greckie uciekli z pola bitwy. Ludzie są gotowi umierać za Polskę, ale za Unię Europejską nie będą umierać. Kilkanaście lat temu szef związków zawodowych Królestwa Danii powiedział na konferencji prasowej powiedział, że najważniejszym obowiązkiem żołnierza podczas wojny jest wywieszenie białej flagi. Ale to wynika z założeń Unii, że życie ludzkie jest najwyższą wartością.

Jak Pan ocenia pół roku rządów PiSu?

Pójdą siedzieć, ale problem polega na tym, żeby najpierw powsadzali tych z Platformy Obywatelskiej, a dopiero potem ich zamknięto. Później będziemy rządzić my, albo partia Razem.

Rozmawiał TP

[fot.ansa/wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook