Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke: „Trump i Hillary to bardzo źli kandydaci"

07.10.2016

Gościem Ryszarda Gromadzkiego w programie "Republika Na Żywo" był Janusz Korwin-Mikke. Rozmowa dotyczyła m.in Unii Europejskiej, a także wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. „Partia Razem i Nowoczesna zrobiły zawieruchę, a PiS wyraźnie się przestraszył”- mówił na antenie Telewizji Republika Janusz Korwin-Mikke.

„Ich celem było obalenie PiS-u” - dodał. „Mało kto zdaje sobie sprawę, że spora część tych spiskowców, którzy tworzyli Unię Europejską była za Brexitem” - mówił Korwin. „Ci ludzie chcą utworzyć silną armię europejską. Gdyby ona istniała, już niosłaby pomoc Węgrom rządzonym przez "faszystę" Orbana”- dodał prezes partii Korwin. 

„My chcemy przekształcić Unię, czyli zostawić wolny rynek, a ci którzy ją tworzą chcą robić odwrotnie” - powiedział europoseł. „Ja jestem za rozwiązaniem Europarlamentu natychmiast. Jest to zupełnie niepotrzebna instytucja. Trzeba zostawić Schengen, a wywalić ten niepotrzebny Parlament” - stwierdził Korwin-Mikke. 

„Unia, która powstawała była wolnorynkowa, ale opanowali ją od środka spiskowcy” - stwierdził Korwin. „Socjalizm w Unii posunięty jest o wiele dalej niż w Związku Sowieckim” - dodał europoseł. Według niego Kanada nie ma szczególnego znaczenia w polityce europejskiej. „Jeśli chodzi o CETA, ja chce mieć tanią żywność. Amerykanie wygrali olimpiadę, jedzą to jedzenie i jakoś żyją!” - mówił Korwin. 

Jak dodał „Trump i Hillary to są bardzo źli kandydaci”. „Trump jest mało przewidywalny, a Clinton jest przewidywalna i ona oznacza III wojna światową. Trump jest zdecydowanie lepszy, mimo że wygaduje głupoty. Ja osobiście wolałem jednak Cruza” - zaznaczył gość programu. 

„Łukaszenko broni nie tyle swojego państwa, co własnego stołka - stwierdził Korwin. - 20 lat temu ponad 60 proc. Białorusinów było za połączeniem się z Rosją, teraz już nie” - dodał. 

Ryb, telewizjarepublika.pl

Fot. [europarl.europa.eu]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook