Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke: „Trump i Hillary to bardzo źli kandydaci"

07.10.2016

Gościem Ryszarda Gromadzkiego w programie "Republika Na Żywo" był Janusz Korwin-Mikke. Rozmowa dotyczyła m.in Unii Europejskiej, a także wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. „Partia Razem i Nowoczesna zrobiły zawieruchę, a PiS wyraźnie się przestraszył”- mówił na antenie Telewizji Republika Janusz Korwin-Mikke.

„Ich celem było obalenie PiS-u” - dodał. „Mało kto zdaje sobie sprawę, że spora część tych spiskowców, którzy tworzyli Unię Europejską była za Brexitem” - mówił Korwin. „Ci ludzie chcą utworzyć silną armię europejską. Gdyby ona istniała, już niosłaby pomoc Węgrom rządzonym przez "faszystę" Orbana”- dodał prezes partii Korwin. 

„My chcemy przekształcić Unię, czyli zostawić wolny rynek, a ci którzy ją tworzą chcą robić odwrotnie” - powiedział europoseł. „Ja jestem za rozwiązaniem Europarlamentu natychmiast. Jest to zupełnie niepotrzebna instytucja. Trzeba zostawić Schengen, a wywalić ten niepotrzebny Parlament” - stwierdził Korwin-Mikke. 

„Unia, która powstawała była wolnorynkowa, ale opanowali ją od środka spiskowcy” - stwierdził Korwin. „Socjalizm w Unii posunięty jest o wiele dalej niż w Związku Sowieckim” - dodał europoseł. Według niego Kanada nie ma szczególnego znaczenia w polityce europejskiej. „Jeśli chodzi o CETA, ja chce mieć tanią żywność. Amerykanie wygrali olimpiadę, jedzą to jedzenie i jakoś żyją!” - mówił Korwin. 

Jak dodał „Trump i Hillary to są bardzo źli kandydaci”. „Trump jest mało przewidywalny, a Clinton jest przewidywalna i ona oznacza III wojna światową. Trump jest zdecydowanie lepszy, mimo że wygaduje głupoty. Ja osobiście wolałem jednak Cruza” - zaznaczył gość programu. 

„Łukaszenko broni nie tyle swojego państwa, co własnego stołka - stwierdził Korwin. - 20 lat temu ponad 60 proc. Białorusinów było za połączeniem się z Rosją, teraz już nie” - dodał. 

Ryb, telewizjarepublika.pl

Fot. [europarl.europa.eu]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook