Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin-Mikke: Świętujemy rocznicę obalenia d...kracji

03.05.2016

Janusz Korwin-Mikke uważa, że warto byłoby powrócić do zasad Konstytucji 3 Maja.

W 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja lider partii KORWiN na swoim profilu na Facebooku napisał kilka refleksji z okazji tego święta. Swój wpis rozpoczął od słów: "Vivat Maj! Trzeci Maj! Już rozkwita wiosną kraj!". Następnie zgodnie z prezentowanymi przez siebie przekonaniami skrytykował ustrój demokratyczny.

"Świętujemy rocznicę obalenia d***kracji, obalenia III Rzeczypospolitej, która doprowadziła do upadku Polskę, Litwę i Ruś. Świętujemy rocznicę odbudowy Królestwa Polskiego, z monarchią dziedziczną, a nie „elekcyjną”. Świętujemy rocznicę odebrania głosu szlachcie-hołocie: od tej pory głos w wyborach mieli tylko posesjonaci, właściciele nieruchomości" - czytamy (pisownia oryginalna - przyp. red.).

Zdaniem polityka warto by było wrócić do zasad Konstytucji 3 Maja.

"W obronie d***kracji odezwała się Targowica – i poprosiła mocarstwa sąsiednie o przywrócenie d***kracji. Władcy lubią, gdy u sąsiada panuje d***kracja – bo wtedy sąsiad schodzi na psy i przestaje być groźny. Dlatego właśnie w traktatach rozbiorowych zagwarantowano, że w Polsce będzie d***kracja" - przekonuje Korwin-Mikke.

Swój wpis kończy w równie dosadnym tonie.

"Tylko kto, u Diabła, narzucił teraz d***krację prawie wszystkim państwom Europy, w wyniku czego ginie cała cywilizacja europejska?" - pyta polityk.

lap/Facebook

[fot. Fratria]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook