Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke: Superpaństwo było zaplanowane od początku

27.06.2016

Prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie, że stworzenie europejskiego superpaństwa od początku było celem wpływowych środowisk w UE.

„To że ma powstać superpaństwo było zaplanowane od razu. Spiskowcy, którzy przerobili EWG na Wspólnoty, a Wspólnoty na UE, to od razu zakładali, że najpierw powstanie konfederacja, potem federacja, a na końcu scentralizowane państwo tak jak Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Wygląda na to, że celowo i świadomie robili rzecz absurdalnie – kokietowali Turcję i obiecywali wizy dla Turków, by nastąpił Brexit i Brytyjczycy przestali wkładać kij w szprychy tekj machinie, która ma utworzyć scentralizowane państwo. Gdyby Wielka Brytania była y w Unii, to razem z Wyszehradem zablokowałaby tego typu pomysły. Celowo i świadomie mówiono o tym, że zniesie się wizy dla Turków, by Brytyjczycy zagłosowali za Brexitem. Teraz proszę Brytyjczyków, by wynieśli się z UE, by mogli swój plan wprowadzić w życie” - powiedział Korwin-Mikke.

 
„Chcą wprowadzić wspólną armię europejską, za którą optował Jarosław Kaczyński. Teraz to zrobią i Wielka Brytania nie będzie  w stanie temu przeszkodzić. Minister Waszczykowski miał świetny pomysł, żeby stworzyć konferencje poza 6, ale zamiast zdzwonić do nich, wcześniej to ogłosił” - dodał prezes partii KORWiN.


Janusz Korwin-Mikke odniósł się również do nastrojów, jakie panują wśród brytyjskiej Polonii po Brexicie.


„Nastroje wśród Polonii są dobre, bo będzie mniej kolorowe i być może mniej Polaków, więc nie będzie konkurencji” - stwierdził Korwin-Mikke. „Ci sami, co mówili, że Polacy opuścili Polskę, teraz biadolą, że co będzie, jak powrócą. Niestety nie wrócą, bo nic złego im się nie stanie” - dodał.


Lider partii KORWiN został zapytany przez jednego z dziennikarzy, czy Brexit storpeduje realizację umowy TTIP.

„Ta umowa w ogóle jest bardzo skomplikowana. (...) Wszystko zależy od wyniku wyborów w USA. O ile Obama był przeciwko Brexitowi, Trump jest za Brexitem i silnymi więzami z Wlk. Brytanią. Natomiast Obama zawsze mówił, że do tego nie dopuści. Miejmy nadzieję, że wygra Trump, co jest rawie pewne i nie będzie żadnych problemów. Pytanie, czy jak wygra Trump UE rządzona prze z państwa osi Berlin-Paryż będzie chciała mieć kontakty z USA. (…) Ich koszmarny sen się spełnia” - odpowiedział Korwin-Mikke.

Europoseł odniósł się również do sytuacji we Francji.

„Na razie Francją rządzi czerwona hołota,  anie pani LePenówna. A jak będzie rządziła, to też może różnie być, bo tendencje socjalne Frontu Narodowego są dosyć silne” - powiedział polityk.

ZOBACZ ZAPIS WIDEO Z KONFERENCJI


gah

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook