Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin-Mikke: Słowo „czarnuch” nie jest obraźliwe

17.10.2014

„Mówiłem, że młodzi ludzie są murzynami świata. Nonsensem byłoby mówić, że młodzi ludzie są Afroamerykanami świata” - tłumaczy Janusz Korwin-Mikke, pytany o swoje słowa wypowiedziane w Parlamencie Europejskim, za które polityk został ukarany.

„Użyłem słowa 'negro' (Murzyn), a nie 'nigger'” - przypomina polityk i wskazuje, że nie widzi powodów by za swoje słowa przepraszać. Korwin-Mikke wskazuje, że „ma niewyraźną wymowę i przez to źle go zrozumieli”.

Pytany czy sprawy nie chce wyjaśnić dodaje: „Ale ja to wyjaśniłem i koniec. Gdybym do Murzyna powiedział, że jest czarnuchem, toby się być może obraził. Ale ja do nikogo tak nie powiedziałem. Nawet gdybym powiedział "nigger", no to co? Czy przestajemy mówić o Nigerii i krajach w Afryce? Już ich nie ma?” - pyta w rozmowie.

Polityk dodaje, że słowo "nigger" nie jest obraźliwe. „Nie jest obraźliwe i koniec. Murzyni, zwracając się do siebie, używają tego określenia.(...) Murzynowi wolno czegoś używać, a białemu nie?!” - pyta Korwin-Mikke.

Na uwagę, że „gdyby w niektórych dzielnicach miast USA użył tego słowa, to mógłby mieć kłopoty” Korwin-Mikke odpowiada krótko: „Chyba tylko w dzielnicach zamieszkanych przez białych idiotów”.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook