Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke: Schodzimy na psy

05.01.2016

Prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke w swoim felietonie dla „Super Expressu” przywołuje historię mężczyzny, który rzekomo nie pracuje, ponieważ wszystko zapewnia mu państwowy socjal. Polityk podkreśla, że do takiej sytuacji prowadzi system panujący w państwach europejskich.

„Na tym właśnie polega socjalizm: na niesprawiedliwości. Temu, kto pracuje, zabiera się pieniądze, a daje tym, którzy pracować nie mają zamiaru. Po co – skoro dają bez pracy? W całej Europie panuje ustrój niewolniczy, polegający na tym, że pan siedzi sobie w domu, a niewolnicy na niego pracują. (…) Tyle że w takim Rzymie ten pan mówił po łacinie, pił wino i pisał, na przykład 'Historię Rzymu'. Albo jakieś poematy. A ten facet nie robi NIC, pije pyfko i używa 'łaciny' w nieco innym sensie. Ustrój niewolniczy w Rzymie był rajem w porównaniu z dzisiejszymi czasami” - pisze Korwin-Mikke.

„Oczywiście: ludzie zawsze marzyli o tym, że leżeć brzuchem do góry – a ktoś by im przynosił wszystko, co trzeba. Taka bajka o 'stoliczku – nakryj się!'. Ludzie to czytają, zżymają się, ale gdy mówię rzecz oczywistą: 'Socjalizm trzeba zlikwidować!' - to każdy mówi: 'Nie'. Bo kto by dbał o takich, którzy pracować nie mogą? 200 lat temu też byli tacy, którzy pracować nie mogli – a socjalizmu nie było. Więc ludzie bogacili się - pracując” - tłumaczy prezes partii KORWiN.

„A teraz wszyscy schodzimy na psy. Jedni nie pracują, a drudzy pracują na pół gwizdka” - twierdzi felietonista „Super Expressu”.

gah/SE

[fot. Gił/wPolityce.pl]


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook