Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin-Mikke: Prywatyzacja kopalń pokaże ile nakradziono

20.01.2015

Europoseł pisze o rentowności polskich kopalń i marnotrawieniu państwowych pieniędzy.


„Tak właśnie budowano III Rzeczpospolitą: by można było się nakraść. I ci, co rządzili dawniej – i ci ze styropianu.” – pisze Janusz Korwin-Mikke w swoim felietonie w „Super Expressie”

„A ludzie myślą, że to źli politycy. Politycy są tacy sami, jak w każdej demokracji – czyli złodzieje i idioci. Ale to ustrój powoduje, że kraść się opłaca.” - czytamy dalej.

W Polsce nie brakuje afer i marnotrawienia państwowych pieniędzy. Ostatnio Polską wstrząsnęła sprawa poselskich kilometrówek , czy sprawa z przepłaconym Pendolino.

„A Pendolino? W każdym kraju prokuratura przesłuchuje producenta, który przyznał się, że dawał łapówki. Tylko u nas nic. Wszystko – znaczy się – porządku.”

Choć górnicy zakończyli już swój protest, nie rozwiązana pozostaje sprawa przyszłości kopalń. Korwin-Mikke zwraca uwagę na zagraniczne inwestycje w tym sektorze.

„Ale proszę pomyśleć: prywatne kopalnie się opłacają. Ba! Czesi i Niemcy chcą u nas budować nowe kopalnie! To przecież gigantyczna inwestycja!” - pisze Korwin.

„A naszych nie można sprywatyzować – bo zaczęłyby dawać zyski i wszyscy by zobaczyli, ile się tam kradło i marnowało.” - dodaje były lider Kongresu Nowej Prawicy.

 

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook