Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke: Prywatyzacja kopalń pokaże ile nakradziono

20.01.2015

Europoseł pisze o rentowności polskich kopalń i marnotrawieniu państwowych pieniędzy.


„Tak właśnie budowano III Rzeczpospolitą: by można było się nakraść. I ci, co rządzili dawniej – i ci ze styropianu.” – pisze Janusz Korwin-Mikke w swoim felietonie w „Super Expressie”

„A ludzie myślą, że to źli politycy. Politycy są tacy sami, jak w każdej demokracji – czyli złodzieje i idioci. Ale to ustrój powoduje, że kraść się opłaca.” - czytamy dalej.

W Polsce nie brakuje afer i marnotrawienia państwowych pieniędzy. Ostatnio Polską wstrząsnęła sprawa poselskich kilometrówek , czy sprawa z przepłaconym Pendolino.

„A Pendolino? W każdym kraju prokuratura przesłuchuje producenta, który przyznał się, że dawał łapówki. Tylko u nas nic. Wszystko – znaczy się – porządku.”

Choć górnicy zakończyli już swój protest, nie rozwiązana pozostaje sprawa przyszłości kopalń. Korwin-Mikke zwraca uwagę na zagraniczne inwestycje w tym sektorze.

„Ale proszę pomyśleć: prywatne kopalnie się opłacają. Ba! Czesi i Niemcy chcą u nas budować nowe kopalnie! To przecież gigantyczna inwestycja!” - pisze Korwin.

„A naszych nie można sprywatyzować – bo zaczęłyby dawać zyski i wszyscy by zobaczyli, ile się tam kradło i marnowało.” - dodaje były lider Kongresu Nowej Prawicy.

 

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook