Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin-Mikke: Prywatyzacja kopalń pokaże ile nakradziono

20.01.2015

Europoseł pisze o rentowności polskich kopalń i marnotrawieniu państwowych pieniędzy.


„Tak właśnie budowano III Rzeczpospolitą: by można było się nakraść. I ci, co rządzili dawniej – i ci ze styropianu.” – pisze Janusz Korwin-Mikke w swoim felietonie w „Super Expressie”

„A ludzie myślą, że to źli politycy. Politycy są tacy sami, jak w każdej demokracji – czyli złodzieje i idioci. Ale to ustrój powoduje, że kraść się opłaca.” - czytamy dalej.

W Polsce nie brakuje afer i marnotrawienia państwowych pieniędzy. Ostatnio Polską wstrząsnęła sprawa poselskich kilometrówek , czy sprawa z przepłaconym Pendolino.

„A Pendolino? W każdym kraju prokuratura przesłuchuje producenta, który przyznał się, że dawał łapówki. Tylko u nas nic. Wszystko – znaczy się – porządku.”

Choć górnicy zakończyli już swój protest, nie rozwiązana pozostaje sprawa przyszłości kopalń. Korwin-Mikke zwraca uwagę na zagraniczne inwestycje w tym sektorze.

„Ale proszę pomyśleć: prywatne kopalnie się opłacają. Ba! Czesi i Niemcy chcą u nas budować nowe kopalnie! To przecież gigantyczna inwestycja!” - pisze Korwin.

„A naszych nie można sprywatyzować – bo zaczęłyby dawać zyski i wszyscy by zobaczyli, ile się tam kradło i marnowało.” - dodaje były lider Kongresu Nowej Prawicy.

 

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook