Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin-Mikke: ponura, szara rzeczywistość w "oświacie"

17.06.2015

„Właściciele III RP dbają, by dzieci ich niewolników miały dobrze poukładane w głowach”.

Janusz Korwin-Mikke opowiada się za mechanizmami rynkowymi w polskiej oświacie. Odnosząc się do gospodarki centralnie planowanej z czasów PRL-u tłumaczy, dalczego szkoły powinny być poddane konkurencji.

Korwin-Mikke wskazuje na początek, że w PRL-u o wszystkim decydowano za Polaków. „PZPR dbała o ludzi pracy - chodzi o lata po 1956 roku, bo przedtem to raczej ich mordowała - i przyznawała im piękne talony na samochody. Oczywiście: nie na byle jakie samochody. Nad tym, jakimi samochodami mieli jeździć Polacy, zastanawiał się KC, zastanawiało się samo PolitBiuro KC PZPR, powoływano stosowne komisje, radzono się ekspertów...” – pisze europoseł. I dodaje, że „jeździliśmy cudem polskiej techniki, czyli syrenką, potem masy otrzymały popularny samochodzik Fiat 126 - produkowany już w Polsce jako fiat 126p, a potem - ho, ho: samochód z prawdziwego zdarzenia, czyli polonez”. „Aż przyjemnie się wspomina, jak o nas wtedy dbano” – pisze ironicznie. I dodaje, że „po 1989 roku sługusi imperialistów amerykańskich i niemieckich obalili w tej kwestii państwo opiekuńcze”. „Zupełnie przestano o nas dbać” – wskazuje.

Następnie opisuje obecne warunki rynku samochodowego. „Nikt się nie naradza nad tym, jakimi samochodami powinni jeździć Polacy. Nikt nie przyznaje na samochody żadnych talonów. Biedny Polak sam musi decydować, jaki samochód kupić. (...) Nikt nad tym nie panuje” – zaznacza. I dodaje, że „nikt nie narzeka”. „A już na pewno nikt nie chce, by znów wróciły czasy, gdy właściciele PRL dbali o swoich niewolników” – dodał.

Opisywane różnice Korwin-Mikke wykorzystuje do opisu polskiej oświaty. „Dzisiaj jest inaczej. Właściciele III RP dbają o to, by dzieci ich niewolników miały dobrze poukładane w głowach. Latami naradzają się, jakie powinny być programy szkolne. Dbają, by poziom tych szkół był jak najwyższy. By nauczyciele byli jak najlepsi...” – tłumaczy.

I wskazuje: „A teraz proszę sobie wyobrazić, że całe to k...ewstwo znika. Znika MEN, kuratoria - a powstają setki tysięcy maleńkich, średnich, dużych i wielkich szkół. Nikt się tym nie zajmuje. Biedni Polacy muszą sami wyszukać sobie najlepszą dla swego dziecka szkołę - i to jeszcze wziąć pod uwagę jej cenę! Bo byłyby szkoły bardzo tanie (niekoniecznie złe!) i bardzo drogie (niekoniecznie dobre!!!). Koszmar? Na pewno po roku nikt nie chciałby powrotu do dzisiejszej ponurej, szarej rzeczywistości w "oświacie"!” – uważa Korwin-Mikke.

„Średnio to wszystko byłoby znacznie, znacznie tańsze niż dzisiejsza "darmowa" szkoła. Za którą - i za MEN - przecież płacimy...” – kończy swój tekst europoseł.

Jak widać Janusz Korwin-Mikke pozostaje zwolennikiem liberalizmu totalnego. W jego ocenie rynek załatwi wszystko. Jednak w warunkach III RP można mieć obawy, czy to rzeczywiście jest lek na całe zło...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook