Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Korwin-Mikke: Polska jest pod okupacją UE

04.11.2015

„Podstawowe zasady praworządności są łamane na każdym kroku”.

Janusz Korwin-Mikke znów uderza w antyunijne tony. Sugeruje, że w PRL-u było lepiej niż dziś. „Gdy Polska była pod okupacją PRL, często łamane były podstawowe zasady praworządności. Jednak - i to jest ważne - opinia publiczna czuła, że tak się dzieje. Ludzie to wiedzieli, bo byli wychowywani przez ludzi przedwojennych. Kultura prawna jeszcze trwała. Dziś, gdy Polska jest pod okupacją Unii Europejskiej, te podstawowe zasady praworządności są łamane na każdym kroku” - zauważa w tekście w „Super Expressie”.

Przytacza jako przykład sprawę zapiania pasów w samochodach. „Niektórzy, owszem, się buntują. Buntują się, bo im się to nie podoba. Ale nie mają świadomości, że oto łamana jest podstawowa zasada cywilizacji europejskiej! Po prostu nie znają podstaw cywilizacji europejskiej” - uważa Korwin-Mikke.

Opisuje sprawę molestowania niepełnosprawnego dziecka przez 24-latka. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak 8-latek złożył zeznania na policji. Te fakt Janusz Korwin-Mikke skomentował w ten sposób: „A ja pytam: jak można na podstawie tego, że psychicznie nie całkiem normalne dziecko choć tam coś powiedziało psychologowi - aresztować 24-letniego faceta?!? Czy są na to "molestowanie" jakiekolwiek dowody?” „Przecież to jest wbrew podstawowym zasadom cywilizacji!” - ironizuje.

Dodaje: „pół wieku temu, gdy miałem 24 lata, mężczyźnie do głowy by nie przyszło "molestować" chłopca. To, że dziś wielu to robi, wynika stąd, że widzą to w telewizjach, słyszą o tym - więc przychodzi im do głowy, że może to jest fajnie?”

„Publiczne mówienie i pisanie o zboczeniach jest też sprzeczne z zasadami europejskiej cywilizacji...” - kwituje Korwin-Mikke.

ez,SE

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook