Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin-Mikke: Polska jest pod okupacją UE

04.11.2015

„Podstawowe zasady praworządności są łamane na każdym kroku”.

Janusz Korwin-Mikke znów uderza w antyunijne tony. Sugeruje, że w PRL-u było lepiej niż dziś. „Gdy Polska była pod okupacją PRL, często łamane były podstawowe zasady praworządności. Jednak - i to jest ważne - opinia publiczna czuła, że tak się dzieje. Ludzie to wiedzieli, bo byli wychowywani przez ludzi przedwojennych. Kultura prawna jeszcze trwała. Dziś, gdy Polska jest pod okupacją Unii Europejskiej, te podstawowe zasady praworządności są łamane na każdym kroku” - zauważa w tekście w „Super Expressie”.

Przytacza jako przykład sprawę zapiania pasów w samochodach. „Niektórzy, owszem, się buntują. Buntują się, bo im się to nie podoba. Ale nie mają świadomości, że oto łamana jest podstawowa zasada cywilizacji europejskiej! Po prostu nie znają podstaw cywilizacji europejskiej” - uważa Korwin-Mikke.

Opisuje sprawę molestowania niepełnosprawnego dziecka przez 24-latka. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak 8-latek złożył zeznania na policji. Te fakt Janusz Korwin-Mikke skomentował w ten sposób: „A ja pytam: jak można na podstawie tego, że psychicznie nie całkiem normalne dziecko choć tam coś powiedziało psychologowi - aresztować 24-letniego faceta?!? Czy są na to "molestowanie" jakiekolwiek dowody?” „Przecież to jest wbrew podstawowym zasadom cywilizacji!” - ironizuje.

Dodaje: „pół wieku temu, gdy miałem 24 lata, mężczyźnie do głowy by nie przyszło "molestować" chłopca. To, że dziś wielu to robi, wynika stąd, że widzą to w telewizjach, słyszą o tym - więc przychodzi im do głowy, że może to jest fajnie?”

„Publiczne mówienie i pisanie o zboczeniach jest też sprzeczne z zasadami europejskiej cywilizacji...” - kwituje Korwin-Mikke.

ez,SE

[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook