Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke: Polska jest pod okupacją UE

04.11.2015

„Podstawowe zasady praworządności są łamane na każdym kroku”.

Janusz Korwin-Mikke znów uderza w antyunijne tony. Sugeruje, że w PRL-u było lepiej niż dziś. „Gdy Polska była pod okupacją PRL, często łamane były podstawowe zasady praworządności. Jednak - i to jest ważne - opinia publiczna czuła, że tak się dzieje. Ludzie to wiedzieli, bo byli wychowywani przez ludzi przedwojennych. Kultura prawna jeszcze trwała. Dziś, gdy Polska jest pod okupacją Unii Europejskiej, te podstawowe zasady praworządności są łamane na każdym kroku” - zauważa w tekście w „Super Expressie”.

Przytacza jako przykład sprawę zapiania pasów w samochodach. „Niektórzy, owszem, się buntują. Buntują się, bo im się to nie podoba. Ale nie mają świadomości, że oto łamana jest podstawowa zasada cywilizacji europejskiej! Po prostu nie znają podstaw cywilizacji europejskiej” - uważa Korwin-Mikke.

Opisuje sprawę molestowania niepełnosprawnego dziecka przez 24-latka. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak 8-latek złożył zeznania na policji. Te fakt Janusz Korwin-Mikke skomentował w ten sposób: „A ja pytam: jak można na podstawie tego, że psychicznie nie całkiem normalne dziecko choć tam coś powiedziało psychologowi - aresztować 24-letniego faceta?!? Czy są na to "molestowanie" jakiekolwiek dowody?” „Przecież to jest wbrew podstawowym zasadom cywilizacji!” - ironizuje.

Dodaje: „pół wieku temu, gdy miałem 24 lata, mężczyźnie do głowy by nie przyszło "molestować" chłopca. To, że dziś wielu to robi, wynika stąd, że widzą to w telewizjach, słyszą o tym - więc przychodzi im do głowy, że może to jest fajnie?”

„Publiczne mówienie i pisanie o zboczeniach jest też sprzeczne z zasadami europejskiej cywilizacji...” - kwituje Korwin-Mikke.

ez,SE

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook