Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke: Politycy mają krew na rękach

25.08.2015

Janusz Korwin-Mikke uważa, że najrozsądniejszą karą dla zabójcy 10-letniej Kamilki z Kamiennej Góry byłaby kara śmierci. Publicysta krytykuje parlamentarzystów, którzy zdecydowali o wykluczeniu takiego rozwiązania z polskiego prawa.

„Teraz się nie boją nic a nic: więzienia to uniwersytety klasy bandyckiej. Mają przyzwoite pokoje, niezłe wyżywienie, a w niektórych więzieniach nawet siłownię – by po wyjściu na wolność mieli krzepę mordować. Więc więzień się boją. Dla mordercy to nie tylko pobyt w pensjonacie: to pobyt w pensjonacie, w którym oni rządzą. Bo w więzieniu morderca  to arystokrata – który rządzi tłumem zwykłych rzezimieszków, włamywaczy i pospolitych chuliganów. W więzieniu morderca jest KIMŚ!” - pisze prezes partii KORWiN na łamach „ Super Expressu”.

Publicysta zaznacza, że morderca nie boi się kary więzienia, ale czuje strach przed karą śmierci. „Ten zatem, kto zniósł karę śmierci i nie chce jej przywrócić  - to pomocnik mordercy. (...) Ci ludzie mają krew na delikatnych rączkach” - podkreśla Korwin-Mikke.

Zdaniem felietonisty „Super Expressu” 27-letni zabójca z Kamiennej Góry może nie dostać nawet dożywocia. „Ci sami Dobrzy Wujowie, którzy znieśli karę śmierci, za 10 lat go wypuszczą. Jeśli p. Andrej Breivik za zamordowanie 77 osób dostał 21 lat i spokojnie sobie studiuje w więzieniu (ma tam tylko dwa skromne pokoiki, biedaczek – więc narzeka), to ile można siedzieć za jedną małą dziewczynkę? Dziesięć lat to góra” - pisze polityk.

Zdaniem lidera partii KORWiN surowsze kary mogłoby skutecznie odstraszyć Samuela N. „Gdyby był pewien, że za to zawiśnie na szubienicy – to Kamila zapewne by żyła. Jak ja brzydzę się tymi Dobrymi Wujami! Senatorowie i posłowie mieszkają zazwyczaj na strzeżonych osiedlach, ich córki i żony wracają do domów samochodami – a żony i córki zwykłych ludzi chodzą wieczorami po ulicach na piechotę. I dlatego 77 proc. Polaków domaga się kary śmierci dla morderców. A Dobrzy Wujowie nie chcą dopuścić do referendum! I zagłuszają nasze żądanie w tej – podstawowej dla ludzi – sprawie. A przecie jeśli w tej sprawie ludzie nie są kompetentni- to w jakiej są?” - puentuje Korwin-Mikke.

gan/Super Express

[fot. Stefczyk.info/TVN24]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook