Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke: Politycy mają krew na rękach

25.08.2015

Janusz Korwin-Mikke uważa, że najrozsądniejszą karą dla zabójcy 10-letniej Kamilki z Kamiennej Góry byłaby kara śmierci. Publicysta krytykuje parlamentarzystów, którzy zdecydowali o wykluczeniu takiego rozwiązania z polskiego prawa.

„Teraz się nie boją nic a nic: więzienia to uniwersytety klasy bandyckiej. Mają przyzwoite pokoje, niezłe wyżywienie, a w niektórych więzieniach nawet siłownię – by po wyjściu na wolność mieli krzepę mordować. Więc więzień się boją. Dla mordercy to nie tylko pobyt w pensjonacie: to pobyt w pensjonacie, w którym oni rządzą. Bo w więzieniu morderca  to arystokrata – który rządzi tłumem zwykłych rzezimieszków, włamywaczy i pospolitych chuliganów. W więzieniu morderca jest KIMŚ!” - pisze prezes partii KORWiN na łamach „ Super Expressu”.

Publicysta zaznacza, że morderca nie boi się kary więzienia, ale czuje strach przed karą śmierci. „Ten zatem, kto zniósł karę śmierci i nie chce jej przywrócić  - to pomocnik mordercy. (...) Ci ludzie mają krew na delikatnych rączkach” - podkreśla Korwin-Mikke.

Zdaniem felietonisty „Super Expressu” 27-letni zabójca z Kamiennej Góry może nie dostać nawet dożywocia. „Ci sami Dobrzy Wujowie, którzy znieśli karę śmierci, za 10 lat go wypuszczą. Jeśli p. Andrej Breivik za zamordowanie 77 osób dostał 21 lat i spokojnie sobie studiuje w więzieniu (ma tam tylko dwa skromne pokoiki, biedaczek – więc narzeka), to ile można siedzieć za jedną małą dziewczynkę? Dziesięć lat to góra” - pisze polityk.

Zdaniem lidera partii KORWiN surowsze kary mogłoby skutecznie odstraszyć Samuela N. „Gdyby był pewien, że za to zawiśnie na szubienicy – to Kamila zapewne by żyła. Jak ja brzydzę się tymi Dobrymi Wujami! Senatorowie i posłowie mieszkają zazwyczaj na strzeżonych osiedlach, ich córki i żony wracają do domów samochodami – a żony i córki zwykłych ludzi chodzą wieczorami po ulicach na piechotę. I dlatego 77 proc. Polaków domaga się kary śmierci dla morderców. A Dobrzy Wujowie nie chcą dopuścić do referendum! I zagłuszają nasze żądanie w tej – podstawowej dla ludzi – sprawie. A przecie jeśli w tej sprawie ludzie nie są kompetentni- to w jakiej są?” - puentuje Korwin-Mikke.

gan/Super Express

[fot. Stefczyk.info/TVN24]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook