Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Korwin-Mikke: Politycy mają krew na rękach

25.08.2015

Janusz Korwin-Mikke uważa, że najrozsądniejszą karą dla zabójcy 10-letniej Kamilki z Kamiennej Góry byłaby kara śmierci. Publicysta krytykuje parlamentarzystów, którzy zdecydowali o wykluczeniu takiego rozwiązania z polskiego prawa.

„Teraz się nie boją nic a nic: więzienia to uniwersytety klasy bandyckiej. Mają przyzwoite pokoje, niezłe wyżywienie, a w niektórych więzieniach nawet siłownię – by po wyjściu na wolność mieli krzepę mordować. Więc więzień się boją. Dla mordercy to nie tylko pobyt w pensjonacie: to pobyt w pensjonacie, w którym oni rządzą. Bo w więzieniu morderca  to arystokrata – który rządzi tłumem zwykłych rzezimieszków, włamywaczy i pospolitych chuliganów. W więzieniu morderca jest KIMŚ!” - pisze prezes partii KORWiN na łamach „ Super Expressu”.

Publicysta zaznacza, że morderca nie boi się kary więzienia, ale czuje strach przed karą śmierci. „Ten zatem, kto zniósł karę śmierci i nie chce jej przywrócić  - to pomocnik mordercy. (...) Ci ludzie mają krew na delikatnych rączkach” - podkreśla Korwin-Mikke.

Zdaniem felietonisty „Super Expressu” 27-letni zabójca z Kamiennej Góry może nie dostać nawet dożywocia. „Ci sami Dobrzy Wujowie, którzy znieśli karę śmierci, za 10 lat go wypuszczą. Jeśli p. Andrej Breivik za zamordowanie 77 osób dostał 21 lat i spokojnie sobie studiuje w więzieniu (ma tam tylko dwa skromne pokoiki, biedaczek – więc narzeka), to ile można siedzieć za jedną małą dziewczynkę? Dziesięć lat to góra” - pisze polityk.

Zdaniem lidera partii KORWiN surowsze kary mogłoby skutecznie odstraszyć Samuela N. „Gdyby był pewien, że za to zawiśnie na szubienicy – to Kamila zapewne by żyła. Jak ja brzydzę się tymi Dobrymi Wujami! Senatorowie i posłowie mieszkają zazwyczaj na strzeżonych osiedlach, ich córki i żony wracają do domów samochodami – a żony i córki zwykłych ludzi chodzą wieczorami po ulicach na piechotę. I dlatego 77 proc. Polaków domaga się kary śmierci dla morderców. A Dobrzy Wujowie nie chcą dopuścić do referendum! I zagłuszają nasze żądanie w tej – podstawowej dla ludzi – sprawie. A przecie jeśli w tej sprawie ludzie nie są kompetentni- to w jakiej są?” - puentuje Korwin-Mikke.

gan/Super Express

[fot. Stefczyk.info/TVN24]

Słowa kluczowe:

więzienia

,

uniwersytety

,

wolność

,

chuligani

,

prezes

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook