Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin-Mikke: Politycy mają krew na rękach

25.08.2015

Janusz Korwin-Mikke uważa, że najrozsądniejszą karą dla zabójcy 10-letniej Kamilki z Kamiennej Góry byłaby kara śmierci. Publicysta krytykuje parlamentarzystów, którzy zdecydowali o wykluczeniu takiego rozwiązania z polskiego prawa.

„Teraz się nie boją nic a nic: więzienia to uniwersytety klasy bandyckiej. Mają przyzwoite pokoje, niezłe wyżywienie, a w niektórych więzieniach nawet siłownię – by po wyjściu na wolność mieli krzepę mordować. Więc więzień się boją. Dla mordercy to nie tylko pobyt w pensjonacie: to pobyt w pensjonacie, w którym oni rządzą. Bo w więzieniu morderca  to arystokrata – który rządzi tłumem zwykłych rzezimieszków, włamywaczy i pospolitych chuliganów. W więzieniu morderca jest KIMŚ!” - pisze prezes partii KORWiN na łamach „ Super Expressu”.

Publicysta zaznacza, że morderca nie boi się kary więzienia, ale czuje strach przed karą śmierci. „Ten zatem, kto zniósł karę śmierci i nie chce jej przywrócić  - to pomocnik mordercy. (...) Ci ludzie mają krew na delikatnych rączkach” - podkreśla Korwin-Mikke.

Zdaniem felietonisty „Super Expressu” 27-letni zabójca z Kamiennej Góry może nie dostać nawet dożywocia. „Ci sami Dobrzy Wujowie, którzy znieśli karę śmierci, za 10 lat go wypuszczą. Jeśli p. Andrej Breivik za zamordowanie 77 osób dostał 21 lat i spokojnie sobie studiuje w więzieniu (ma tam tylko dwa skromne pokoiki, biedaczek – więc narzeka), to ile można siedzieć za jedną małą dziewczynkę? Dziesięć lat to góra” - pisze polityk.

Zdaniem lidera partii KORWiN surowsze kary mogłoby skutecznie odstraszyć Samuela N. „Gdyby był pewien, że za to zawiśnie na szubienicy – to Kamila zapewne by żyła. Jak ja brzydzę się tymi Dobrymi Wujami! Senatorowie i posłowie mieszkają zazwyczaj na strzeżonych osiedlach, ich córki i żony wracają do domów samochodami – a żony i córki zwykłych ludzi chodzą wieczorami po ulicach na piechotę. I dlatego 77 proc. Polaków domaga się kary śmierci dla morderców. A Dobrzy Wujowie nie chcą dopuścić do referendum! I zagłuszają nasze żądanie w tej – podstawowej dla ludzi – sprawie. A przecie jeśli w tej sprawie ludzie nie są kompetentni- to w jakiej są?” - puentuje Korwin-Mikke.

gan/Super Express

[fot. Stefczyk.info/TVN24]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook