Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke: Polacy mają w nosie rządzących

07.09.2015

„Na szczęście ludzie nie posłuchali. Platforma, Petru i Kukiz, są już skończone moim zdaniem”.

Partia KORWiN jest zażenowana wynikami frekwencji w niedzielnym referendum. Uznaje, że mamy do czynienia z kpiną i skandalem.

„Państwowa Komisja Wyborcza poda oficjalne wyniki dopiero około godziny 18, ale już teraz wiemy, że frekwencja będzie wynosiła zaledwie kilka procent” – mówiła w Sejmie Agata Banasik, szefowa kampanii referendalnej. „My, Partia KORWiN od początku bojkotowaliśmy referendum i nawoływaliśmy do bojkotu. Teraz przypominamy, że pan Bronisław Komorowski i pan Paweł Kukiz, który dawał temu twarz, są winni tej kpinie, temu skandalowi, który miał miejsce wczoraj. Apelujemy, żeby w ramach chociaż symbolicznej rekompensaty, wpłacili pieniądze na jakieś fundacje dobroczynne, np. na Szlachetną Paczkę, chociaż symboliczną kwotę, która w jakiejś mierze zrekompensuje marnotrawstwo, do którego dopuścili. Ja ze swojej strony bardzo się cieszę, że Polacy pokazali: „Potrafisz Polsko” i że zachowali wczoraj zdrowy rozsądek, nie idąc na referendum” - mówiła.

Z kolei europoseł Janusz Korwin-Mikke komentował, że nawet on nie spodziewał się tak fatalnej frekwencji. „Obawiałem się, że frekwencja będzie zła, nawet założyłem się, że będzie to 18 procent. Przegrałem sto złotych. Na szczęście jest ponad dwa razy lepiej, frekwencja wynosi około 7,5 procent. I to bardzo dobrze. To pokazuje, że Polacy mają w nosie tych rządzących. Obywatele przestali spełniać „obowiązek obywatelski”, bo to za komuny był taki właśnie „obowiązek obywatelski” i ludzie z rozpędu do tej pory go wykonywali. Mam nadzieję, że w wyborach parlamentarnych pójdą głosować ci, którzy wiedzą na kogo głosować, a nie ci którzy idą głosować, bo telewizja mówiła albo dlatego, że PiS mówiło: „głosuj na nas a nie na PO” i na odwrót, PO mówiło: „głosuj na nas, żeby nie na PiS”” - przekonywał Korwin-Mikke.

Dodał, że „głosować powinni ci, którzy wiedzą, czego chcą. Polacy pokazali, że wiedzą, czego chcą – nie chcieli głosować i nie zagłosowali”.

Na pytanie jednej z dziennikarek o to, jakie będą koszty polityczne wyniku referendum i słabej frekwencji, prezes Janusz Korwin-Mikke odpowiedział „PO, Kukiz i Petru nawoływali do głosowania za JOW-ami, a referendum pokazało, że razem dostali zaledwie kilka procent”. „Na mieście wisiały plakaty nawołujące do głosowania za JOW-ami, do pójścia do referendum itd. Na szczęście ludzie nie posłuchali. Te trzy partie, czyli Platforma, Petru i Kukiz, są już skończone moim zdaniem” - dodał Korwin-Mikke.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook