Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke: Polacy mają w nosie rządzących

07.09.2015

„Na szczęście ludzie nie posłuchali. Platforma, Petru i Kukiz, są już skończone moim zdaniem”.

Partia KORWiN jest zażenowana wynikami frekwencji w niedzielnym referendum. Uznaje, że mamy do czynienia z kpiną i skandalem.

„Państwowa Komisja Wyborcza poda oficjalne wyniki dopiero około godziny 18, ale już teraz wiemy, że frekwencja będzie wynosiła zaledwie kilka procent” – mówiła w Sejmie Agata Banasik, szefowa kampanii referendalnej. „My, Partia KORWiN od początku bojkotowaliśmy referendum i nawoływaliśmy do bojkotu. Teraz przypominamy, że pan Bronisław Komorowski i pan Paweł Kukiz, który dawał temu twarz, są winni tej kpinie, temu skandalowi, który miał miejsce wczoraj. Apelujemy, żeby w ramach chociaż symbolicznej rekompensaty, wpłacili pieniądze na jakieś fundacje dobroczynne, np. na Szlachetną Paczkę, chociaż symboliczną kwotę, która w jakiejś mierze zrekompensuje marnotrawstwo, do którego dopuścili. Ja ze swojej strony bardzo się cieszę, że Polacy pokazali: „Potrafisz Polsko” i że zachowali wczoraj zdrowy rozsądek, nie idąc na referendum” - mówiła.

Z kolei europoseł Janusz Korwin-Mikke komentował, że nawet on nie spodziewał się tak fatalnej frekwencji. „Obawiałem się, że frekwencja będzie zła, nawet założyłem się, że będzie to 18 procent. Przegrałem sto złotych. Na szczęście jest ponad dwa razy lepiej, frekwencja wynosi około 7,5 procent. I to bardzo dobrze. To pokazuje, że Polacy mają w nosie tych rządzących. Obywatele przestali spełniać „obowiązek obywatelski”, bo to za komuny był taki właśnie „obowiązek obywatelski” i ludzie z rozpędu do tej pory go wykonywali. Mam nadzieję, że w wyborach parlamentarnych pójdą głosować ci, którzy wiedzą na kogo głosować, a nie ci którzy idą głosować, bo telewizja mówiła albo dlatego, że PiS mówiło: „głosuj na nas a nie na PO” i na odwrót, PO mówiło: „głosuj na nas, żeby nie na PiS”” - przekonywał Korwin-Mikke.

Dodał, że „głosować powinni ci, którzy wiedzą, czego chcą. Polacy pokazali, że wiedzą, czego chcą – nie chcieli głosować i nie zagłosowali”.

Na pytanie jednej z dziennikarek o to, jakie będą koszty polityczne wyniku referendum i słabej frekwencji, prezes Janusz Korwin-Mikke odpowiedział „PO, Kukiz i Petru nawoływali do głosowania za JOW-ami, a referendum pokazało, że razem dostali zaledwie kilka procent”. „Na mieście wisiały plakaty nawołujące do głosowania za JOW-ami, do pójścia do referendum itd. Na szczęście ludzie nie posłuchali. Te trzy partie, czyli Platforma, Petru i Kukiz, są już skończone moim zdaniem” - dodał Korwin-Mikke.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook