Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke pokazuje popyt na partię protestu

17.05.2014

Ruch protestu Korwina może dotyczyć nie tylko europejskich spraw - mówili goście Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3.

Z ostatnich sondaży wynika, że Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego ma duże szanse, na przekroczenie progu wyborczego i wprowadzenie swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. O zjawisku wzrostu poparcia dla Nowej Prawicy dyskutowali goście Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3.

"Spojrzałbym na pana Janusza z perspektywy odbić tego, co dzieje się w społeczeństwie i co on pozbierał. Mam wrażenie, że istnieje jeszcze jedna reguła, która jest w relacjach między Unią a Polską, poza tym kompleksem. Nie do końca akceptujemy, że UE okazała się przestrzenią, szczęśliwie niewojenną, w której jednak odbywają się ustawicznie wojny" - tłumaczył zjawisko popularności Korwin-Mikkego prof. Jan Żaryn. "Korwin-Mikkemu udaje się wygrać z pewnym odczuciem, które funkcjonuje w społeczeństwie. Podobnie w sprawach ukraińskich – w środowiskach polskich jest bardzo dużo Polaków, którzy mają niechętny stosunek do Ukraińców. To pytanie, na ile to zestaw emocji, a ile zaniedbań. Wybierając doktrynę Giedroycia, dokonaliśmy pewnych zaniedbań. Skutki są – nie da się zjeść ciatko i go nie zjeść" - dodawał.

Piotr Skwieciński mówił, że poparcie dla Nowej Prawicy wynika z buntu społeczeństwa: "On pokazuje, że zaczyna istnieć w Polsce zapotrzebowanie na partię protestu. Pojawia się w niewielkim zakresie grupa wyborców, którzy nigdy nie pójdą głosować, są aktywni, ale czują się wyalienowani przez system i poszukują wehikułu, który pomógłby im wyartykułować frustrację."

Wzrost poparcia dla Korwina wynika ze spadku popularności Unii Europejskiej - podsumował Piotr Zaremba: "Ruch protestu Korwina może dotyczyć nie tylko europejskich spraw. Mamy jednak do czynienia z wielkim kryzysem UE. Przeczytałem dwa dni temu, że 51 czy 52 proc. ankietowanych we Francji jest za utrzymaniem UE w ogóle. Mam dwa odruchy: pierwszy to odruch złośliwej radości: byli tak pyszni, że należy im się słuszna nauczka. Te formacje są różne, ale popędzają i straszą zarozumiałych biurokratów."

Zapraszamy na profil facebook.com/stefczyk.info">Stefczyk.info na facebooku!

lw

[fot.

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook