Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin-Mikke: Po co nam banda urzędników

12.10.2015

„Im mniej pieniędzy w budżecie państwa, tym lepiej, bo więcej zostaje w kieszeniach ludzi”.

Janusz Korwin-Mikke brutalnie krytykuje polską administrację. „Trzeba zlikwidować administrację, po co nam banda urzędników” - mówi Korwin-Mikke w TVP.

Lider partii KORWiN przedstawia szacunki dotyczące funkcjonowania administracji. „Czterdzieści miliardów kosztują nas urzędy pracy, które trzeba natychmiast zlikwidować i już nie ma problemu. Uważamy, że im mniej pieniędzy w budżecie państwa, tym lepiej, bo więcej zostaje w kieszeniach ludzi. Jeśli zlikwidujemy podatek dochodowy, nie będzie bezrobocia, a co za tym idzie, nie będą potrzebne urzędy pracy” - tłumaczy.

I dodaje, że „w gospodarce nie jest najważniejszy przedsiębiorca, tylko konsument”. „Powodem bezrobocia jest też płaca minimalna, którą również należy zlikwidować” – mówił Janusz Korwin-Mikke.

Lider partii KORWiN tłumaczy, że w Polsce trzeba również sprywatyzować służbę zdrowia, a o edukacji dzieci powinni decydować rodzice, a nie państwo. „Trzeba znieść obowiązek edukacyjny, nie może być tak, że minister decyduje, w jakim wieku dziecko ma iść do szkoły. Dziecko należy do rodziców a nie do państwa” – ocenił.

ez,TVP.info
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook