Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke: Po co nam banda urzędników

12.10.2015

„Im mniej pieniędzy w budżecie państwa, tym lepiej, bo więcej zostaje w kieszeniach ludzi”.

Janusz Korwin-Mikke brutalnie krytykuje polską administrację. „Trzeba zlikwidować administrację, po co nam banda urzędników” - mówi Korwin-Mikke w TVP.

Lider partii KORWiN przedstawia szacunki dotyczące funkcjonowania administracji. „Czterdzieści miliardów kosztują nas urzędy pracy, które trzeba natychmiast zlikwidować i już nie ma problemu. Uważamy, że im mniej pieniędzy w budżecie państwa, tym lepiej, bo więcej zostaje w kieszeniach ludzi. Jeśli zlikwidujemy podatek dochodowy, nie będzie bezrobocia, a co za tym idzie, nie będą potrzebne urzędy pracy” - tłumaczy.

I dodaje, że „w gospodarce nie jest najważniejszy przedsiębiorca, tylko konsument”. „Powodem bezrobocia jest też płaca minimalna, którą również należy zlikwidować” – mówił Janusz Korwin-Mikke.

Lider partii KORWiN tłumaczy, że w Polsce trzeba również sprywatyzować służbę zdrowia, a o edukacji dzieci powinni decydować rodzice, a nie państwo. „Trzeba znieść obowiązek edukacyjny, nie może być tak, że minister decyduje, w jakim wieku dziecko ma iść do szkoły. Dziecko należy do rodziców a nie do państwa” – ocenił.

ez,TVP.info
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook