Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Korwin-Mikke: Niemcy i Ukraina naszymi wrogami

02.09.2015

„Wrogiem obecnie są Niemcy i Ukraina, a nie Rosja. Oba te kraje mają roszczenia terytorialne”.

Janusz Korwin-Mikke odwiedził dzisiaj odbywające się w Kielcach targi zbrojeniowe MSPO. Prezes Partii KORWiN w czasie konferencji prasowej poruszył zagadnienia związane z teraźniejszą sytuacją geopolityczną Polski, odniósł się również do stanu polskiej armii.

„Dla Polski wrogiem obecnie są Niemcy i Ukraina, a nie Rosja. Oba te kraje mają do nas roszczenia terytorialne, co więcej - Niemcy do tej pory nie podpisały z Polską traktatu pokojowego po drugiej wojnie światowej” - powiedział europoseł Janusz Korwin-Mikke.

Prezes Partii KORWiN skomentował także stan polskiej armii. Zaznaczył, że priorytetem powinno być dozbrojenie i unowocześnienie wojska, a Polska nie powinna inwestować w sprzęt, który jest nieprzydatny.

„Nie może być tak, że kupujemy helikopter za kilkaset milionów i może on być strącony przez rakietę, która jest warta 20 tysięcy. Takie rakiety mają nawet 95 procent skuteczności” – mówił Janusz Korwin-Mikke. „Armia powinna inwestować w nowe technologie m.in. rakiety i drony. Nie powinniśmy natomiast inwestować w ciężki sprzęt, który był dobry, ale za czasów drugiej wojny światowej” - dodał.

Janusz Korwin-Mikke podkreślił: „Polska powinna mieć stutysięczną armię dobrze wyszkolonych, dobrze wyposażonych żołnierzy”.

Na konferencji europoseł Janusz Korwin-Mikke zapowiedział też nieoficjalnie, że "jedynką" z list Partii KORWiN w regionie świętokrzyskim będzie prezes regionu Dawid Lewicki.

Fot. Youtube.pl

Słowa kluczowe:

Korwin

,

Polska

,

polityka

,

korwin mikke

,

Ukraina

,

Niemcy

Warto poczytać

 1. jakuxx 27.03.2017

  Jakubiak: 500+ nie wystarczy

  PiS trwa ciągle w tym samym, co PO narozrabiała. Projekt Mieszkanie + jest ok, ale podstawą jest poprawić byt ekonomiczny Polaków, 500+ tego nie załatwi- stwierdził Marek Jakubiak z Kukiz'15.

 2. 27.03.2017

  Prof. Cenckiewicz: Edward Mazur miał wielki chór obrońców

  "Służby specjalne III RP dobrze wiedziały, że Edward Mazur był zarejestrowanym agentem SB; do końca go chroniły, nie ujawniając tej informacji".

 3. duyyt 27.03.2017

  Kompromitacja "Newsweeka": Dudowie modlili się z dziećmi

  Dla dziennikarki pisma Tomasza Lisa jest ona jedynie pretekstem do ataków na państwa Janinę Milewską-Dudę i Jana Tadeusza Dudę.

 4. szymas 27.03.2017

  Szymański: Wybór Tuska ma istotną wadę polityczną

  Wiceminister spraw zagranicznych podkreślił, że przy wyborze szefa Rady Europejskiej jest wiele znaków zapytania.

 5. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 6. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 7. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 8. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook