Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin-Mikke: Niemcy i Ukraina naszymi wrogami

02.09.2015

„Wrogiem obecnie są Niemcy i Ukraina, a nie Rosja. Oba te kraje mają roszczenia terytorialne”.

Janusz Korwin-Mikke odwiedził dzisiaj odbywające się w Kielcach targi zbrojeniowe MSPO. Prezes Partii KORWiN w czasie konferencji prasowej poruszył zagadnienia związane z teraźniejszą sytuacją geopolityczną Polski, odniósł się również do stanu polskiej armii.

„Dla Polski wrogiem obecnie są Niemcy i Ukraina, a nie Rosja. Oba te kraje mają do nas roszczenia terytorialne, co więcej - Niemcy do tej pory nie podpisały z Polską traktatu pokojowego po drugiej wojnie światowej” - powiedział europoseł Janusz Korwin-Mikke.

Prezes Partii KORWiN skomentował także stan polskiej armii. Zaznaczył, że priorytetem powinno być dozbrojenie i unowocześnienie wojska, a Polska nie powinna inwestować w sprzęt, który jest nieprzydatny.

„Nie może być tak, że kupujemy helikopter za kilkaset milionów i może on być strącony przez rakietę, która jest warta 20 tysięcy. Takie rakiety mają nawet 95 procent skuteczności” – mówił Janusz Korwin-Mikke. „Armia powinna inwestować w nowe technologie m.in. rakiety i drony. Nie powinniśmy natomiast inwestować w ciężki sprzęt, który był dobry, ale za czasów drugiej wojny światowej” - dodał.

Janusz Korwin-Mikke podkreślił: „Polska powinna mieć stutysięczną armię dobrze wyszkolonych, dobrze wyposażonych żołnierzy”.

Na konferencji europoseł Janusz Korwin-Mikke zapowiedział też nieoficjalnie, że "jedynką" z list Partii KORWiN w regionie świętokrzyskim będzie prezes regionu Dawid Lewicki.

Fot. Youtube.pl

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook