Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin-Mikke: Należy przywrócić karę śmierci

20.08.2015

Dzisiaj pod Pałacem Prezydenckim odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele Partii KORWiN zaapelowali do prezydenta Andrzeja Dudy o rozszerzenie referendum o trzy pytania wcześniej zaproponowane przez Partię KORWiN, a także o pytanie o przywrócenie kary śmierci.

„Pan prezydent Komorowski nie odniósł się do naszej propozycji, natomiast dzisiaj pan prezydent Duda będzie odnosił się do propozycji PiS-u, w związku z tym składamy panu prezydentowi Dudzie wniosek o następującej treści: „W związku ostatnimi tragicznymi wydarzenia, które miały miejsce w Kamiennej Górze, zwracamy się z prośbą o jak najszybsze rozszerzenie referendum ogólnokrajowego o pytanie w sprawie przywrócenia kary śmierci. Mamy nadzieję, że prezydent Duda nie będzie równie arogancki jak prezydent Bronisław Komorowski i odniesie się do naszej prośby” – mówiła Agata Banasik, szefowa kampanii referendalnej Partii KORWiN.

„Miała miejsce tragedia – zginęła dziesięcioletnia dziewczynka. I to była sytuacja bardzo jednoznaczna, wiadomo kto jest sprawcą, wiadomo, w jaki sposób została popełniona ta zbrodnia” – mówił poseł Przemysław Wipler.

„Bardzo wielu Polaków, zdecydowana większość Polaków uważa, że w polskim prawie powinna być możliwość wymierzania również najsurowszej kary, jaką jest kara śmierci. Uważamy, że pan prezydenta Duda powinien uwzględnić klasyczny postulat jego rodzimego środowiska, czyli Prawa i Sprawiedliwości. Prawo i Sprawiedliwość, Lech Kaczyński i Jarosław Kaczyński podnosili postulat przywrócenia kary śmierci, to było w ich planach, programach” – dodał.

„Proszę państwa, ja siedziałem parę razy za komuny w więzieniu i wiem, że spora część bandytów boi się kary śmierć” – zaś mówił europoseł Janusz Korwin-Mikke, prezes Partii KORWiN. „Ludzie, którzy znieśli karę śmierci mają krew na rękach. Zniesienie kary śmierci to jest zabójstwo, to jest pomoc mordercom. Bo mordercy przestali się bać” –podkreślił europoseł.

„Przypominam, że przez zniesienie kary śmierci był problem z panem Trynkiewiczem(...). Ja, jako poseł, domagałem się powieszenia pana Trynkiewicza 25 lat temu, tego nie zrobiono. Zniesienie kary śmierci jest zachętą dla morderców. Jak można w kraju chrześcijańskim znieść karę śmierci? Pismo Święte mówi wyraźnie: „A gdyby ktoś bliźniego swego umyślnie zasadziwszy się podstępem zabił, i od ołtarza Mego weźmiesz go - i zabijesz!". I nie ma tutaj żadnej dyskusji” – wyjaśnił Korwin-Mikke.

Jego zdaniem przywrócenie kary śmierci powinno mieć miejsce nie tylko z powodów religijnych, ale też czysto świeckich. „To jest koniecznością. Zabójstwo w afekcie, zabójstwo na ulicy, to jest co innego - mówimy o morderstwie, kodeks karny nie zna pojęcia morderstwa, trzeba wprowadzić to pojęcie – czyli zabicie człowieka umyślnie, i za to powinna być kara śmierci” – dodał.

Po konferencji poseł Wipler złożył wniosek Partii KORWiN o rozszerzenie referendum do kancelarii prezydenta.

Ryb

 

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook