Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke: Należy przywrócić karę śmierci

20.08.2015

Dzisiaj pod Pałacem Prezydenckim odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele Partii KORWiN zaapelowali do prezydenta Andrzeja Dudy o rozszerzenie referendum o trzy pytania wcześniej zaproponowane przez Partię KORWiN, a także o pytanie o przywrócenie kary śmierci.

„Pan prezydent Komorowski nie odniósł się do naszej propozycji, natomiast dzisiaj pan prezydent Duda będzie odnosił się do propozycji PiS-u, w związku z tym składamy panu prezydentowi Dudzie wniosek o następującej treści: „W związku ostatnimi tragicznymi wydarzenia, które miały miejsce w Kamiennej Górze, zwracamy się z prośbą o jak najszybsze rozszerzenie referendum ogólnokrajowego o pytanie w sprawie przywrócenia kary śmierci. Mamy nadzieję, że prezydent Duda nie będzie równie arogancki jak prezydent Bronisław Komorowski i odniesie się do naszej prośby” – mówiła Agata Banasik, szefowa kampanii referendalnej Partii KORWiN.

„Miała miejsce tragedia – zginęła dziesięcioletnia dziewczynka. I to była sytuacja bardzo jednoznaczna, wiadomo kto jest sprawcą, wiadomo, w jaki sposób została popełniona ta zbrodnia” – mówił poseł Przemysław Wipler.

„Bardzo wielu Polaków, zdecydowana większość Polaków uważa, że w polskim prawie powinna być możliwość wymierzania również najsurowszej kary, jaką jest kara śmierci. Uważamy, że pan prezydenta Duda powinien uwzględnić klasyczny postulat jego rodzimego środowiska, czyli Prawa i Sprawiedliwości. Prawo i Sprawiedliwość, Lech Kaczyński i Jarosław Kaczyński podnosili postulat przywrócenia kary śmierci, to było w ich planach, programach” – dodał.

„Proszę państwa, ja siedziałem parę razy za komuny w więzieniu i wiem, że spora część bandytów boi się kary śmierć” – zaś mówił europoseł Janusz Korwin-Mikke, prezes Partii KORWiN. „Ludzie, którzy znieśli karę śmierci mają krew na rękach. Zniesienie kary śmierci to jest zabójstwo, to jest pomoc mordercom. Bo mordercy przestali się bać” –podkreślił europoseł.

„Przypominam, że przez zniesienie kary śmierci był problem z panem Trynkiewiczem(...). Ja, jako poseł, domagałem się powieszenia pana Trynkiewicza 25 lat temu, tego nie zrobiono. Zniesienie kary śmierci jest zachętą dla morderców. Jak można w kraju chrześcijańskim znieść karę śmierci? Pismo Święte mówi wyraźnie: „A gdyby ktoś bliźniego swego umyślnie zasadziwszy się podstępem zabił, i od ołtarza Mego weźmiesz go - i zabijesz!". I nie ma tutaj żadnej dyskusji” – wyjaśnił Korwin-Mikke.

Jego zdaniem przywrócenie kary śmierci powinno mieć miejsce nie tylko z powodów religijnych, ale też czysto świeckich. „To jest koniecznością. Zabójstwo w afekcie, zabójstwo na ulicy, to jest co innego - mówimy o morderstwie, kodeks karny nie zna pojęcia morderstwa, trzeba wprowadzić to pojęcie – czyli zabicie człowieka umyślnie, i za to powinna być kara śmierci” – dodał.

Po konferencji poseł Wipler złożył wniosek Partii KORWiN o rozszerzenie referendum do kancelarii prezydenta.

Ryb

 

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook