Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke: Należy przywrócić karę śmierci

20.08.2015

Dzisiaj pod Pałacem Prezydenckim odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele Partii KORWiN zaapelowali do prezydenta Andrzeja Dudy o rozszerzenie referendum o trzy pytania wcześniej zaproponowane przez Partię KORWiN, a także o pytanie o przywrócenie kary śmierci.

„Pan prezydent Komorowski nie odniósł się do naszej propozycji, natomiast dzisiaj pan prezydent Duda będzie odnosił się do propozycji PiS-u, w związku z tym składamy panu prezydentowi Dudzie wniosek o następującej treści: „W związku ostatnimi tragicznymi wydarzenia, które miały miejsce w Kamiennej Górze, zwracamy się z prośbą o jak najszybsze rozszerzenie referendum ogólnokrajowego o pytanie w sprawie przywrócenia kary śmierci. Mamy nadzieję, że prezydent Duda nie będzie równie arogancki jak prezydent Bronisław Komorowski i odniesie się do naszej prośby” – mówiła Agata Banasik, szefowa kampanii referendalnej Partii KORWiN.

„Miała miejsce tragedia – zginęła dziesięcioletnia dziewczynka. I to była sytuacja bardzo jednoznaczna, wiadomo kto jest sprawcą, wiadomo, w jaki sposób została popełniona ta zbrodnia” – mówił poseł Przemysław Wipler.

„Bardzo wielu Polaków, zdecydowana większość Polaków uważa, że w polskim prawie powinna być możliwość wymierzania również najsurowszej kary, jaką jest kara śmierci. Uważamy, że pan prezydenta Duda powinien uwzględnić klasyczny postulat jego rodzimego środowiska, czyli Prawa i Sprawiedliwości. Prawo i Sprawiedliwość, Lech Kaczyński i Jarosław Kaczyński podnosili postulat przywrócenia kary śmierci, to było w ich planach, programach” – dodał.

„Proszę państwa, ja siedziałem parę razy za komuny w więzieniu i wiem, że spora część bandytów boi się kary śmierć” – zaś mówił europoseł Janusz Korwin-Mikke, prezes Partii KORWiN. „Ludzie, którzy znieśli karę śmierci mają krew na rękach. Zniesienie kary śmierci to jest zabójstwo, to jest pomoc mordercom. Bo mordercy przestali się bać” –podkreślił europoseł.

„Przypominam, że przez zniesienie kary śmierci był problem z panem Trynkiewiczem(...). Ja, jako poseł, domagałem się powieszenia pana Trynkiewicza 25 lat temu, tego nie zrobiono. Zniesienie kary śmierci jest zachętą dla morderców. Jak można w kraju chrześcijańskim znieść karę śmierci? Pismo Święte mówi wyraźnie: „A gdyby ktoś bliźniego swego umyślnie zasadziwszy się podstępem zabił, i od ołtarza Mego weźmiesz go - i zabijesz!". I nie ma tutaj żadnej dyskusji” – wyjaśnił Korwin-Mikke.

Jego zdaniem przywrócenie kary śmierci powinno mieć miejsce nie tylko z powodów religijnych, ale też czysto świeckich. „To jest koniecznością. Zabójstwo w afekcie, zabójstwo na ulicy, to jest co innego - mówimy o morderstwie, kodeks karny nie zna pojęcia morderstwa, trzeba wprowadzić to pojęcie – czyli zabicie człowieka umyślnie, i za to powinna być kara śmierci” – dodał.

Po konferencji poseł Wipler złożył wniosek Partii KORWiN o rozszerzenie referendum do kancelarii prezydenta.

Ryb

 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook