Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Korwin-Mikke: Należy przywrócić karę śmierci

20.08.2015

Dzisiaj pod Pałacem Prezydenckim odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele Partii KORWiN zaapelowali do prezydenta Andrzeja Dudy o rozszerzenie referendum o trzy pytania wcześniej zaproponowane przez Partię KORWiN, a także o pytanie o przywrócenie kary śmierci.

„Pan prezydent Komorowski nie odniósł się do naszej propozycji, natomiast dzisiaj pan prezydent Duda będzie odnosił się do propozycji PiS-u, w związku z tym składamy panu prezydentowi Dudzie wniosek o następującej treści: „W związku ostatnimi tragicznymi wydarzenia, które miały miejsce w Kamiennej Górze, zwracamy się z prośbą o jak najszybsze rozszerzenie referendum ogólnokrajowego o pytanie w sprawie przywrócenia kary śmierci. Mamy nadzieję, że prezydent Duda nie będzie równie arogancki jak prezydent Bronisław Komorowski i odniesie się do naszej prośby” – mówiła Agata Banasik, szefowa kampanii referendalnej Partii KORWiN.

„Miała miejsce tragedia – zginęła dziesięcioletnia dziewczynka. I to była sytuacja bardzo jednoznaczna, wiadomo kto jest sprawcą, wiadomo, w jaki sposób została popełniona ta zbrodnia” – mówił poseł Przemysław Wipler.

„Bardzo wielu Polaków, zdecydowana większość Polaków uważa, że w polskim prawie powinna być możliwość wymierzania również najsurowszej kary, jaką jest kara śmierci. Uważamy, że pan prezydenta Duda powinien uwzględnić klasyczny postulat jego rodzimego środowiska, czyli Prawa i Sprawiedliwości. Prawo i Sprawiedliwość, Lech Kaczyński i Jarosław Kaczyński podnosili postulat przywrócenia kary śmierci, to było w ich planach, programach” – dodał.

„Proszę państwa, ja siedziałem parę razy za komuny w więzieniu i wiem, że spora część bandytów boi się kary śmierć” – zaś mówił europoseł Janusz Korwin-Mikke, prezes Partii KORWiN. „Ludzie, którzy znieśli karę śmierci mają krew na rękach. Zniesienie kary śmierci to jest zabójstwo, to jest pomoc mordercom. Bo mordercy przestali się bać” –podkreślił europoseł.

„Przypominam, że przez zniesienie kary śmierci był problem z panem Trynkiewiczem(...). Ja, jako poseł, domagałem się powieszenia pana Trynkiewicza 25 lat temu, tego nie zrobiono. Zniesienie kary śmierci jest zachętą dla morderców. Jak można w kraju chrześcijańskim znieść karę śmierci? Pismo Święte mówi wyraźnie: „A gdyby ktoś bliźniego swego umyślnie zasadziwszy się podstępem zabił, i od ołtarza Mego weźmiesz go - i zabijesz!". I nie ma tutaj żadnej dyskusji” – wyjaśnił Korwin-Mikke.

Jego zdaniem przywrócenie kary śmierci powinno mieć miejsce nie tylko z powodów religijnych, ale też czysto świeckich. „To jest koniecznością. Zabójstwo w afekcie, zabójstwo na ulicy, to jest co innego - mówimy o morderstwie, kodeks karny nie zna pojęcia morderstwa, trzeba wprowadzić to pojęcie – czyli zabicie człowieka umyślnie, i za to powinna być kara śmierci” – dodał.

Po konferencji poseł Wipler złożył wniosek Partii KORWiN o rozszerzenie referendum do kancelarii prezydenta.

Ryb

 

Słowa kluczowe:

Korwin

,

kara śmierci

,

referendum

,

Andrzej Duda

Warto poczytać

 1. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 2. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 3. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 4. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 5. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 6. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 7. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 8. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook