Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke: Kukiz zabrał mi 5-10 proc.

19.06.2015

Prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke podkreśla, że obecność na scenie politycznej Pawła Kukiza osłabia poparcie dla jego ugrupowania. Kontrowersyjny polityk ostro skrytykował największe partie polityczne PiS i PO.

Korwin-Mikke przyznaje, że Kukiz przejął znaczną część jego elektoratu. „Zabrał, zabrał Według mojej oceny od 5 do 10 procent. Co ja na to poradzę, taka jest konkurencja” - przyznaje poseł do Parlamentu Europejskiego w wywiadzie dla „Polski The Times”.

Polityk wierzy jednak, że jego ugrupowanie wejdzie do Sejmu. „Wejdę do parlamentu z pewnością, spokojnie. Będziemy podkreślali, że jesteśmy jedyną formacją polityczną, która chce odebrać politykom władzę i oddać Polakom ich pieniądze oraz kontrolę nad własnym życiem” - podkreśla Janusz Korwin-Mikke.

Prezes partii KORWiN nie wyklucza również zawarcia koalicji między PO a... PiS. „Wszystko jest możliwe. Przy wyborach się ludzie kłócą, po wyborach kiedy głosy są policzone, każdy z nich stara się uciągnąć tyle, ile może. PO i PiS mają tylko jeden cel – nakraść się jak najwięcej. Koalicja między nimi jest bardzo trudna, bo każdy chce ukraść jak najwięcej” - twierdzi Korwin-Mikke.

Polityk znów nie unika mocnych sformułowań. „Gdyby ludzie myśleli racjonalnie, to politycy Platformy i PiS dawno siedzieliby w więzieniach. Wyborcy, jak widać, są bardzo mili i sympatyczni . Ci, którzy lubią, jak się ich okrada, głosują na PO i Pi” - przekonuje europoseł. „Całe PO i PiS należało kilka lat temu wsadzić do więzienia, mówiłem już. To jest właściwe miejsce dla tych ludzi. To dwa gangi, których celem jest wyłącznie kraść. Oni nie mają żadnej idei, ani lewicowej, ani prawicowej. Jedni z nich chcą robić afery, inni walczą o posady. To są te muchy, które obsiadły Polskę. I powtarzam, miejsce tych ludzi jest w więzieniu” - grzmi Korwin-Mikke.

Eurodeputowany szczególnie gorliwie atakuje jednak największą partię opozycyjną. „PiS jest zdecydowanie bardziej na lewo niż Sojusz Lewicy Demokratycznej” - twierdzi lider partii KOWiN.

Najwyraźniej Janusz Korwin-Mikke jest głęboko przekonany o osiągnięciu wyborczego sukcesu przez jego ugrupowanie. „Spokojnie, wejdziemy z rekordowym poparciem. Polska potrzebuje zmian, o które walczę kilkadziesiąt lat” - przekonuje Korwin-Mikke.

Zetknięcie się z rzeczywistością może okazać się bolesne...

gah/Polska The Times

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook