Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke: Kukiz zabrał mi 5-10 proc.

19.06.2015

Prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke podkreśla, że obecność na scenie politycznej Pawła Kukiza osłabia poparcie dla jego ugrupowania. Kontrowersyjny polityk ostro skrytykował największe partie polityczne PiS i PO.

Korwin-Mikke przyznaje, że Kukiz przejął znaczną część jego elektoratu. „Zabrał, zabrał Według mojej oceny od 5 do 10 procent. Co ja na to poradzę, taka jest konkurencja” - przyznaje poseł do Parlamentu Europejskiego w wywiadzie dla „Polski The Times”.

Polityk wierzy jednak, że jego ugrupowanie wejdzie do Sejmu. „Wejdę do parlamentu z pewnością, spokojnie. Będziemy podkreślali, że jesteśmy jedyną formacją polityczną, która chce odebrać politykom władzę i oddać Polakom ich pieniądze oraz kontrolę nad własnym życiem” - podkreśla Janusz Korwin-Mikke.

Prezes partii KORWiN nie wyklucza również zawarcia koalicji między PO a... PiS. „Wszystko jest możliwe. Przy wyborach się ludzie kłócą, po wyborach kiedy głosy są policzone, każdy z nich stara się uciągnąć tyle, ile może. PO i PiS mają tylko jeden cel – nakraść się jak najwięcej. Koalicja między nimi jest bardzo trudna, bo każdy chce ukraść jak najwięcej” - twierdzi Korwin-Mikke.

Polityk znów nie unika mocnych sformułowań. „Gdyby ludzie myśleli racjonalnie, to politycy Platformy i PiS dawno siedzieliby w więzieniach. Wyborcy, jak widać, są bardzo mili i sympatyczni . Ci, którzy lubią, jak się ich okrada, głosują na PO i Pi” - przekonuje europoseł. „Całe PO i PiS należało kilka lat temu wsadzić do więzienia, mówiłem już. To jest właściwe miejsce dla tych ludzi. To dwa gangi, których celem jest wyłącznie kraść. Oni nie mają żadnej idei, ani lewicowej, ani prawicowej. Jedni z nich chcą robić afery, inni walczą o posady. To są te muchy, które obsiadły Polskę. I powtarzam, miejsce tych ludzi jest w więzieniu” - grzmi Korwin-Mikke.

Eurodeputowany szczególnie gorliwie atakuje jednak największą partię opozycyjną. „PiS jest zdecydowanie bardziej na lewo niż Sojusz Lewicy Demokratycznej” - twierdzi lider partii KOWiN.

Najwyraźniej Janusz Korwin-Mikke jest głęboko przekonany o osiągnięciu wyborczego sukcesu przez jego ugrupowanie. „Spokojnie, wejdziemy z rekordowym poparciem. Polska potrzebuje zmian, o które walczę kilkadziesiąt lat” - przekonuje Korwin-Mikke.

Zetknięcie się z rzeczywistością może okazać się bolesne...

gah/Polska The Times

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook