Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke: Jaruzelski nie był zbrodniarzem

30.05.2014

Jestem masakratorem Unii Europejskiej – mówi Janusz Korwin-Mikke.

„Ludzie w Europie zarażają się korwinizmem” - stwierdza lider Nowej Prawicy w wywiadzie dla „Super Expressu”. Dodaje, że Nowa Prawica dostała na wyspach sporo głosów – 51 proc. W Londynie, 40 proc. w całej Wielkiej Brytanii.

Janusz Korwin-Mikke zapowiada, że jego planem na działanie w Parlamencie Europejskim jest walka słowem. „Kiedy powiem, że nawet taki łajdak jak Hitler nakładał na ludzi niższe podatki niż taki łajdak Baroso, to będzie to szok” - mówi.

Przewodniczący Kongresu Nowej Prawicy odpiera zarzuty, że na jego partię głosuje „gimbaza". „To ludzie w wieku 23-24 lata. (...) Proszę przyjść na dowolne spotkanie. Zjawia się kilka tysięcy ludzi.” Kilka tysięcy ludzi, którzy słuchają Janusza Korwin-Mikke – tłumaczy: „Czasami biją mi brawa przy co celniejszych argumentach. Nigdy nie było żadnej burdy. To ludzie, którzy są zdecydowani.”

Planem Korwina, jest wprowadzenie monarchii. Jednak on sam królem nie zamierza być: „za stary jestem. (...) Ludzie sobie wyobrażają, że monarchia będzie jak wjedzie potomek Habsburgów na białym koniu, z berłem i w koronie. Nic takiego nie będzie. Przyjedzie młody człowiek z gromadą wiernych kolegów.”

Nie wypiera się także swoich słów, że aneksja Krymu przez Rosję była zupełnie naturalna. „Już 25 lat temu pisałem, że Krym nigdy nie był ukraiński. Sytuacja była taka, że jak było zamieszanie w Moskwie, to Ukraina ogłosiła sobie niepodległość, a jak było zamieszanie w Kijowie, to Krym ogłosił niepodległość.”

Oceniając postać Wojciecha Jaruzelskiego Korwin stwierdza, że to jest postać historyczna – dość tragiczna. „Pan generał Jaruzelski jest człowiekiem, który był dobrym wojskowym i zasługuje na pogrzeb wojskowy z pełnymi honorami. Natomiast w polityce, gospodarce był kompletnym dzieckiem, na niczym się nie znał. Jako polityk nie zasługuje na żałobę narodową.” Dodaje, że nie uważa Jaruzelskiego za zbrodniarza, i jego zdaniem zasługuje on na Powązki.

Korwin-Mikke stwierdza też, że reżim z Rosji panował w Polsce do 1956 r. „Ostatnim komunistą polskim był Kazimierz Mijal, założyciel Komunistycznej Partii Polski, który odszedł z PZPR, uważając słusznie, że nie jest to partia komunistyczna. (...) Nie było UB, to była SB, żeby być ścisłym, a torturowanie skończyło się mniej więcej razem z UB. Proszę mi powiedzieć, kto był torturowany poza księdzem Popiełuszką?” Lider Nowej Prawicy powtarza także swoje słowa, że zarówno zabójstwo ks. Popiełuszki, jak i masakra w kopalni Wujek to były „wypadki przy pracy”.

mc,PAP

[fot. 

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook