Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke: Imigracja z Afryki to nie nasz kłopot

24.04.2015

„Jeżeli ktoś dobrowolnie płynie przez Morze Śródziemne, to jak się utopi, to jego problem.”

„To nie jest nasz problem. Co nas to obchodzi?” - tak Janusz Korwin-Mikke, kandydat na prezydenta, komentował w rozmowie z TVP1 ustalenia szczytu UE w sprawie pomocy migrantom z Afryki, którzy masowo giną podczas podróży przez Morze Śródziemne do Europy.

Chodzi o decyzję, która zapadła w czwartek na unijnym szczycie o potrojeniu wydatków na operacje mające na celu ratowanie ludzi na Morzu Śródziemnym w związku z napływem imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Janusz Korwin Mikke jest jednak zdania, że Polski ta sprawa nie dotyczy.

Przekonywał, że ludzie giną także na Karaibach i na polskich drogach. „Wypadki chodzą po ludziach. Jeżeli ktoś dobrowolnie płynie przez Morze Śródziemne, to jak się utopi, to jego problem” – dodał. „Oni po prostu giną na Morzu Śródziemnym. Co to mnie obchodzi?”  – pytał.

Janusz Korwin-Mikke mówił również o swoim programie wyborczym. Jednym z jego koronnych postulatów w kampanii prezydenckiej jest likwidacja podatku dochodowego. „Podatek dochodowy wprowadzono 100 lat temu w USA i najwyższa pora skończyć z tym eksperymentem – powiedział kandydat partii KORWiN. Podkreślił, że podatek dochodowy to kara dla tego, który pracuje. „Jak można karać człowieka za to, że pracuje? A dawać zasiłek temu, co nie pracuje? To jest zachęta, żeby nie pracować” – przekonywał.

ŁS / tvp.info

Fot. Fratria

Warto poczytać

 1. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 2. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 3. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 4. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 5. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

 6. 1270raszizma 05.02.2018

  Witamy w krainie absurdu. Dziennikarz został oskarżony o rasizm, bo molestował tylko białe kobiety

  Uważaj kogo molestujesz, bo przyprawią ci łatkę ksenofoba – kampania #metoo chyba osiągnęła właśnie punkt krytyczny

 7. israel231012018 02.02.2018

  Premier Izraela: Hitler nie chciał mordować Żydów

  Hitler wcale nie chciał mordować Żydów - to nie wyznania leśnych komediantów-neonazistów, świętujących kolejną rocznicę urodzin swojego wodza, czy nawet działaczy niemieckiej partii NPD

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook