Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin-Mikke: Imigracja z Afryki to nie nasz kłopot

24.04.2015

„Jeżeli ktoś dobrowolnie płynie przez Morze Śródziemne, to jak się utopi, to jego problem.”

„To nie jest nasz problem. Co nas to obchodzi?” - tak Janusz Korwin-Mikke, kandydat na prezydenta, komentował w rozmowie z TVP1 ustalenia szczytu UE w sprawie pomocy migrantom z Afryki, którzy masowo giną podczas podróży przez Morze Śródziemne do Europy.

Chodzi o decyzję, która zapadła w czwartek na unijnym szczycie o potrojeniu wydatków na operacje mające na celu ratowanie ludzi na Morzu Śródziemnym w związku z napływem imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Janusz Korwin Mikke jest jednak zdania, że Polski ta sprawa nie dotyczy.

Przekonywał, że ludzie giną także na Karaibach i na polskich drogach. „Wypadki chodzą po ludziach. Jeżeli ktoś dobrowolnie płynie przez Morze Śródziemne, to jak się utopi, to jego problem” – dodał. „Oni po prostu giną na Morzu Śródziemnym. Co to mnie obchodzi?”  – pytał.

Janusz Korwin-Mikke mówił również o swoim programie wyborczym. Jednym z jego koronnych postulatów w kampanii prezydenckiej jest likwidacja podatku dochodowego. „Podatek dochodowy wprowadzono 100 lat temu w USA i najwyższa pora skończyć z tym eksperymentem – powiedział kandydat partii KORWiN. Podkreślił, że podatek dochodowy to kara dla tego, który pracuje. „Jak można karać człowieka za to, że pracuje? A dawać zasiłek temu, co nie pracuje? To jest zachęta, żeby nie pracować” – przekonywał.

ŁS / tvp.info

Fot. Fratria

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook