Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin-Mikke: III RP to wykonanie planu Kiszczaka

21.02.2016

„Dzięki Okrągłemu Stołowi żyjemy w państwie rządzonym przez służby specjalne”.

Janusz Korwin-Mikke brutalnie ocenia III RP i okrągły stół. „III Rzeczpospolita to nie było przejęcie władzy przez Solidarność tylko wykonanie planu generała Kiszczaka jak przekonać ludzi do reform gospodarczych” – przekonuje. Europoseł podkreśla, że od 20 lat nie ma wątpliwości co do współpracy Lecha Wałęsy z SB.

 

W rozmowie z Fakt24.pl Korwin-Mikke wskazuje, że uchwała lustracyjna z 1992 r. zobowiązywała ówczesnego szefa MSW (Antoniego Macierewicza - red.) do ujawnienia agentów UB i SB. „Ujawniono jednak tylko tych agentów, którzy już nie pracowali dla UOP-u. Na tej podstawie ludzie mają przekonanie, że lustracja została dokonana, a tak nie jest. Trzeba jasno powiedzieć: albo tego zaniechać, albo doprowadzić do końca” – stwierdził.

 

Komentując sprawę „szafy Kiszczaka” Korwin-Mikke zaznaczył, że "jeżeli 85 procent agentów SB nie zostało ujawnionych, oprócz tego istnieje cały zestaw agentów WSI, to niewątpliwie warto by napisać historię trochę inaczej".  „I co najważniejsze ustalić jaką obecnie rolę odgrywają agenci ABW” – dodał.

 

Europoseł podkreślił, że od dawna nie ma wątpliwości co do agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy. „Ale jak niektórzy ludzie nie zobaczą na własne oczy, to nie uwierzą” – oświadczył. "Dzięki Okrągłemu Stołowi żyjemy w państwie rządzonym przez służby specjalne" – zaznaczył europoseł.

 

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook