Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke – guru nonsensu

03.04.2014

W żerowaniu na niedojrzałości politycznej młodych ludzi, tworzeniu oderwanych od rzeczywistości konstrukcji logicznych, kompromitowaniu idei liberalizmu Korwin-Mikke nie ma sobie równych – pisze we „wSieci” Łukasz Warzecha.

Publicysta przyznaje:

„Byłem członkiem UPR za czasów, gdy JKM sprawował tam niepodzielnie władzę. Odszedłem z tej partii ponad 15 lat temu, lecz obserwuję obecny, bardzo przecież umiarkowany renesans mody na JKM nie z nostalgią, ale raczej z żalem. Kolejna grupa ludzi zostanie wciągnięta w Korwinową czarną dziurę. Ich energia zostanie skanalizowana i skonsumowana bez żadnych rezultatów, a idea liberalna dozna kolejnej kompromitacji, która zaszkodzi jej w szerszym politycznym planie. Szkoda.”

I charakteryzuje lidera Kongresu Nowej Prawicy:

„Lider KNP ma wielki dar tworzenia oderwanych od rzeczywistości konstrukcji logicznych, które pozornie wydają się trafne, są jednak całkowicie niemożliwe do zrealizowania. Być może wynika to z zamiłowania do brydża i szachów. Te gry opierają się na umiejętności bezwzględnie logicznego myślenia w ramach ściśle zdefiniowanych reguł, których obszar obowiązywania ogranicza się do szachownicy albo brydżowego stolika.”

Zdaniem Warzechy, wyznawców Korwin-Mikkego fascynuje łatwość, z jaką potrafi obalać ustalone przekonania oraz twierdzenia:

"To ten sam rodzaj fascynacji, który przyciąga ludzi do sekt. W sekcie guru oferuje receptę na łatwe osiągnięcie szczęścia i zrozumienie wszechświata. Dokładnie to samo oferuje lider KNP swoim wyznawcom. Znaczna część z nich szczęśliwie orientuje się po pewnym czasie – na ogół dzieje się to wraz z wchodzeniem w dojrzałe życie – że padli ofiarą swego rodzaju oszustwa. Niestety – bardzo często zachowują uraz do jakiejkolwiek formy działalności publicznej lub przeciwnie – spragnieni rzeczywistej polityki i płynących z niej korzyści, wyszedłszy z Korwinowej piaskownicy, stają się najbardziej cynicznymi graczami na dużej scenie."

Cały artykuł Łukasza Warzechy w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”. Polecamy!

ruk

[Fot. Facebook]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook