Jedynie prawda jest ciekawa

Korwin-Mikke: Będę jak Orban

13.03.2015

13 marca br. pod Ministerstwem Finansów w Warszawie odbyła się konferencja prasowa europosła Janusza Korwin-Mikkego, kandydata Partii KORWiN na prezydenta RP oraz Konrada Berkowicza – rzecznika prasowego kampanii prezydenckiej.

Podczas konferencji Janusz Korwin-Mikke wyjaśnił, dlaczego będzie jak premier Węgier Viktor Orban. „Viktor Orban ogłosił swój nowy postulat. Jest to postulat powtarzany przez naszego kandydata na Prezydenta RP Janusza Korwin-Mikkego od wielu lat” – rozpoczął Konrad Berkowicz, rzecznik kampanii prezydenckiej. „Postulat, który do tej pory traktowany był niepoważnie. Teraz to jest wspólny postulat Viktora Orbana i Janusza Korwin-Mikkego. Dodatkowym hasłem naszej konferencji jest wobec tego: 'Polska bez PIT, Węgry bez PIT'” - powiedział rzecznik.

„Ludzie po prostu nie wiedzą, że można żyć bez podatku dochodowego” – powiedział europoseł Janusz Korwin-Mikke. „Podatek dochodowy został stworzony w Ameryce dopiero sto lat temu, Ameryka do czasu wprowadzenia podatku dochodowego rozwijała się znakomicie(…). Podatek dochodowy jest główną przyczyną bezrobocia” - zaznaczył prezes partii KORWiN.

Kandydat na Prezydenta RP podkreślił:

„Gdybyśmy znieśli podatki dochodowe, to przypuszczalnie w ciągu dosłownie kilku dni, zmalałoby bezrobocie. Prywatni przedsiębiorcy pomyśleliby tak – skoro nie płacę dochodowego, mogę zatrudnić dodatkowe osoby(…). Wprowadzenie tego podatku powoduje bezrobocie, zastój gospodarczy”.

„Człowiek, który jest za podatkiem dochodowym, musi być albo idiotą albo socjalistą” - powiedział na koniec Korwin-Mikke.

gah

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook